Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • basgan dan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am si eu o problema. Cind plec dimineata cu ea (astra 1,4 xep) inrta foarte greu in viteza 1 si a 2 . Credeti ca e normal?. Sunt novice deci chiar am nevoie de ajutor. Masina e noua , am prcures 1500 km. Einca in garantie. Rog ajutor.
Skip ads

  • Dee
  • *
  • 48 mesaje
  • din 23 Nov 2005
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucharest
  • Dee

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucharest
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Exista doua posibilitati.
1.verifica uleiul la cutia de viteze la un mecanic. daca este putin trebuie sa completezi. ma indoiesc ca e cazul deoarece masina e noua.
2. cutiile de la opel sunt destul de proaste si agata insa nu este nimic in neregula cu ele. mi se intampla si mie cand masina e rece. mai apoi isi da drumu nu?
3. ai precizat ca masina e in garantie. du-te peste ei si cere-le explicatii. (la dealerul de unde ai luat-o)Te vor lamuri sigur. daca este vreo problema o vor remedia. Personal nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Ce Astra este H sau G? La G si F sunt probleme cu cutia care e cam imprecisa dar la H nu stiu.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
posibil cand masina e rece. Eu insa la a mea nu am probleme de genul asta
  • vectra16

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
basgan dan a scris: Masina e noua , am prcures 1500 km. Einca in garantie. Rog ajutor.

GARANÞÍE, garanþii, s.f. Obligaþie în virtutea cãreia o persoanã sau o instituþie rãspunde de ceva; mijloc legal prin care se asigurã executarea unei obligaþii (materiale).
Asa ca nu-ti bate capul! Mergi la service sa-ti rezolve EI problema!
Skip ads

  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Mai ai rabdare! Masina este noua si tot asta iti vor spune si la Service! Eu cred ca ar trebui sa mai ai rabdare dar nu-i lasa.
  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
vad ca toata lume spune ca Opelurile in general au probleme cu cutia de viteze. Totusi a reusit cineva sa scape de toate aceste probleme legate de cv ? Cum ?
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu unu' zic sa nu'ti faci probleme , intr'a I-a e normal sa agate mai ales cind se invirte roata . Intr'a II-a agata la toate cutiile GM (Daewoo , etc) LA RECE . Cind se incalzaste uleiul din cutie treburile se schimba . Wink

Avind in vedere ca masina e noua , ar fi bine sa nu fortezi indexarea vreunei viteze cit motorul e rece . Ai sa gasesti incet , incet pozitia in care levierul schimbatorului intra usor in viteza chiar si la rece .

Rabdare si nu lasa "mecanicii" din service sa'ti "regleze" cutia ...
  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
mie nu mi se pare normal sa agate cand intra in treapta I-a. Mai ales atunci cand masina e noua. De ce nu agata si in a 3 a , sau in alta treapta ? Asta daca tot e noua. Eu zic ca sigur are ceva la cv. Mergi cat mai repede la un service
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR