Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • zoly23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut am un opel astra din 92 c16nz si pierd ulei pe la capacul din partea de sus (capacul de la clbutori cred)si nu gasesc garnitura originala stiti cumva se potriveste cu cea de la cielo? sau datimi si mie o rezolvare la aceasta problema va rog frumos

[Editat de Maverick - nu mai folosi caractere mari]
Skip ads

  • rave

  • Mesaje scrise: 503
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Garnitura de la culbutori ar trebui sa se gaseasca la orice magazin mai rasarit Confused . E in jur de 10 lei. Oricum nu va tine mult nici cea noua, e o "boala" a acestor motoare. Boala e mult spus. Mai mult o sursa de mizerie pe motor Razz

Vezi aici de exemplu, daca nu gasesti in orasul tau http://www.autokarma.ro/cat...32&filtru=211 Dar ar trebui sa mearga si cea de Cielo, incearc-o. Nu e chiar asa mare paguba daca nu e buna.
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
daca ai nevoie urgent de masina si nu ai garnitura, poti sa folosesti pentru moment silicon rosu la tub de 100g (parca asta e gramajul).E in jur de 7ron tubul, tine bine, trebuie lasat sa se usuce, ai detalii pe tub
  • zoly23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
va multumesc mult
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Acel capac de la culbutori este ovalizat, asa ca nu cred ca vei rezolva ceva prin schimbarea acelei garnituri, iti spun asta, intrucat eu am schimbat cel putin 3 pana la ora actuala; o solutie este schimbarea capacului cu unul de plastic.
  • VIOREL74

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Ai rezolvat problema cu garnitura? si eu am aceiasi problema. de fapt toti cred ca au. am inteles ca se potriveste perfect aia de cielo.a........si inca ceva:masina mea e tot din 92 astra f c16nz. ce vreau sa te intreb?: tu la a ta la display-ul acela care iti arata ora,data,iti mai arata si temperatura exterioara? ca la mine la temp.ext. imi arata _ _ . _C. acum nu stiu daca modele astea din 92 au afisaj si pentru temp.ext. asta ma intereseaza daca la tine la acel display,TID se numeste, functioneaza si temp ext.? eu am cautat acel senzor de temp. ext. care e montat in bara fata in partea stanga sub far,si nu este nimic. multumesc astept raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR