Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bogdan25c

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut! am un astra classic din 2008 motor 1.7 cdti sedan si as vrea sa stiu daca are macar cablurile trase in usile din spate pt difuzoare! Aveti idee? multumesc
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Are cabluri numai daca are geamuri electrice pe spate daca nu are cabluri doar pana in stalpii din mijloc.
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu are. Am montat un sitem audio pe un astra G din 2007, la fel, sedan, fara geamuri electrice spate si nu avea.
  • shubleru

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
catalinpav66 a scris:Are cabluri numai daca are geamuri electrice pe spate daca nu are cabluri doar pana in stalpii din mijloc.


Stii cumva ce culori au firele pt difuzoare spate? Question

mersi frumos
Skip ads

  • defectu

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cablaj exista dar numai pana la nivelul mufei care intra in usa. Si la mine a fost necesar sa trag fire de la mufa pana la difuzor. (Astra Classic hatchback 1.7 cdti din 2006)

Offtopic: la varianta Classic, care s-a vandut in paralel cu Astra H, se pare ca producatorul german s-a zgarcit si la cele mai mici chestii (ex: contactele de pe usile spate care aprind plafoniera, polita din torpedou... si exemplele pot continua) pentru a reduce cat mai mult costurile de productie. Acum de la o masina ieftina si buna, care a fost Astra G-ul, s-a ajuns la o masina ieftina. Si atat. Parerea mea.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
daca au renuntat la cablaje nu inseamna ca masina nu mai e buna. Plus ca in general, aceste cablari initiale pentru tot felul de echipamente se cheama in lista de optionale: preechipare. Daca nu are in standard, nu-i nimic; cu achizitionarea pachet geamuri electrice spate sau difuzoare spate, va veni si cablarea. Completa.
  • defectu

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sa zicem ca sunt de acord referitor la cablarea pentru difuzoarele de spate. Dar, de exemplu pentru tempomat de ce nu mai exista mufa?... contactele de la usile spate pentru aprinderea luminii interioare de ce s-au zgarcit sa le mai puna?... pasla aia de la capota?... Plus ca mie mi se pare ca dupa 2 ani jumate si 60000 de km , masina mea cam zdrangane... au aparut acei "greierasi"... "greierasi" pe care nu i-am auzit la masini mai vechi decat a mea (2002, 2003)
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pentru ca in 2004 am dat e una SH 12000€ iar in 2007 ai cumparat-o cu 9800€ noua,deci de unde crezi ca s-au redus costurile ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR