Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
b49 tzu a scris:salut

Dar cum luam legatura cu firma asta ? sunt romani ? 18 cai in plus cred ca este ceva, ne-a pus naiba sa ne luam tigai de masini de 1.4 Smile)



Telefon : 0031(0)684464276
sales@mpowertuning.com

Nu stiu daca au si in Romania sediu, insa tind sa cred ca nu. Poate trimit prin Posta, ca altfel sa te duci pana in Olanda ...

Bune si tigaile astea, decat deloc ... mai ales ca am fost incepator ... dar dupa 2 ani parca ai mai vrea ceva acolo! Smile) ... mai pui un power-box si mai scoate cativa cai, mai dai jos un catalizator, o toba intermediara, solutii sunt. Dar si compromisuri. Acum gata cu off-topicul ... daca e, vb pe un forum specializat sau pe privat.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
castigul de putere la o benzinara aspirata prin chiptuning e de 6-10%. La un turbo dizel, de ~25%
Ce e peste, inseamna altfel de tuning (ax cu came modificat, pistoane forjate, etc, etc, etc) care necesita si modificari in soft, dar si schimbat componente...
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pe un pdf pot promite si eu zeci de cai castigati la o aspirata.
practic...lucrurile stau cu totul altfel.
a scris je mai sus.
vrei putere dintr-un aspirat de cilindree mica? bagi mana adanc in buzunar.
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
asta incercam si eu sa spun ... ca mai trebuiesc chimbate axele cu came sa aive alte unghiuri de deschidere si alte prostii.

Asa se poate pune un kit auto (nu-mi aduc aminte firma), care dintr-un motor de 1,4 scoate 190CP (cu turbo), care este foarte ieftin ... 5000 euro! Smile |Practic schimba cam tot pe acolo. Ce e stock pe ea nu poate suporta presiunile alea ... in afara de un chip tuning, care nu scoate foarte mult, nu se merita sa investesti in ea decat daca n-ai ce face cu banii. A mea e stock si cred ca va ramane stock. Doar ca va primi niste imbunatatiri ... sonda lambda noua, probabil Bosh sau NGK. Nu am consumul mare, dar vreau sa schimb incet toti senzorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR