Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • CATALIN RUSU

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2013 1.7dtj 110 cai
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut! vreau si eu sa-mi pun folie pe capota si cupola// acum la un astra G CC cat inseamna 30% ca sa nu am probleme cu politia?multumesc!Very Happy
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
sa-mi arati si mie unde scrie in legislatie ceva legat de 30%
  • CATALIN RUSU

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2013 1.7dtj 110 cai
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am luat procentul din zbor// si colegii care pun folia mi-au zis cam aceeasi chestie cu 30 %// dar cred ca o sa fac un drum la rar pt. omologare:D
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu un Astra G alb, vreau sa pun folie neagra pe capota si pe portbagaj, stiti pe cineva prin Ploiesti ? sau chiar si Bucuresti, cu ceva preturi decente ? Multumesc
Skip ads

  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salutare ,ca tot veni vorba de montatul foliei,mia trecut si mie prin cap sa imi pun dar ma intrebam cu ce produs sau cu ce anume se da pentru a degresa suprafata de infoliat mai ales pe margini ......daca are cineva vreun video cum se monteaza,as fi foarte bucuros.ms anticipat
  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
fama sa inteleg pls,ce treaba are (30%) cu folia ? scuze
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Masina trebuie sa aiba 70% culoarea trecuta in certificat, de aici apare acel 30% alta culoare. Pe romaneste daca ai capota+cupola foliate cu alta si treci ca suprafata de aia 30% ai belea la ITP sau controale in trafic. Exista masini pe firme distributie foliate complet cu reclama pe ele gen sticle de bauturi si altele dar ele respecta culoarea in acel procent, nu conteaza ca e mai deschisa sau degrade.
Ai destule exemple cu poze, adyhodu (pag1) a depasit aia 30% avand si cupola neagra, horyc (pag2) chiar daca face cupola neagra tot nu depaseste procentul datorita capotei care e facuta pe folie transparenta si doar 50% din ea are alte culori.
  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
pai am observat ,de fapt cineva zicea ca pe carte nu ii scrisa culoarea masinii,nu stiu acuma controlul cum poate sa imi dovedeasca ca io am schimbat culoarea ei originala?sau cum poate sa imi dovedeasca ca eu nu am luato asa din fabrica (cu capota infoliata,si cupola) ?ms
Skip ads

  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
cam la cat ajunge metrul patrat de folie de carbon neagra?manopera o fac eu (sper sa reusesc) as vrea sa stiu cum se numeste chestia cu care cureti suprafata de infoliat,si patratul cu care intinzi folia ,eu ma risc si ii pun cupola si capota ,sper sa ma ierte "baietii veseli" !prin zona botosani este careva care infoliaza ?anul trecut nu am gasit pe nimeni ....
  • sky.adrian

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut astrafun poti sa treci pe la ACR ca eu lucrez acolo si pot intreba daca si cat costa foliatul! sau daca are cat costa numai folia.ma gasesri acolo de luni pina vinneri intre orele 07-16 BAFTA
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Folia carbon este la 127 sau 132 cm si costa undeva la 30 de euro metrul liniar, fara TVA. Exista in 6 tonuri/nuante si texturi.
Nu te sfatuiesc sa o intinzi singur, manopera e cam 1/3 din pretul foliei deci nu se merita. Daca strici folia, te costa inca pe atat, plus riscul sa o strici din nou. Mai bine mai dai 1/3 si stii ca ai treaba buna. Iti pot recomanda pe cineva pe PM, din Iasi, care face treaba buna la preturi normale.
Faci un drum scurt, mai gasesti si altceva de facut ca sa te scoti cu benzina si stii ca nu iti pare rau.
Nu fac asta pentru comisioane, nu am nevoie, vreau doar sa aveti treaba de calitate.
  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
asai ai dreptate,dar daca nu faci si nu insisti ,nu ai cum sa inveti oricum daca nu reusesc am sa apelez la tine.acum parca sunt in dubii in legatura cu aia 30%din culoarea masinii si nus ma gandeam daca ias pune doar cupola,si pe capota sa ii pun doar o dunga pana jos ,oare iar sta bine???
Skip ads

  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
saultare fani astra. se pare ca nu mai da nimeni nici un semn de viata pe topicul asta. oricum. uitandu-ma pe internet dupa alte chestii am gasit un sit unde iti arata cum se facea "hidrotransfer" in carbon .stie careva cum sau are idee despre asta?cum se numesc produsele care le folosesc ei?
  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pai pune si tu un site ,link ceva ca sa vedem .
Stima
  • astrafun10

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2011

  • Mesaj Privat
http://www.magazintuning.ro...er-exemple-video/ iii ceva foarte misto Shocked
  • max66

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut @astrafun, parerea mea, este sa nu pui nimic pe masina, arata prea bine asa cum este acum. Bafta.
  • jhonycvz

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mai este valabil?
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ce sa fie valabil prietene ? te-ai obosit macar sa citesti primele cateva posturi ?
@on-topic : atentie, am inteles ca daca vopseaua pe elementul foliat nu este in perfecta stare, folia de fapt amplifica fenomenul de ruginire, iar cand se doreste ex-folierea se cam ia cu tot cu vopsea. Am aflat asta de la niste prieteni, care fac folieri profesionale, nu de la vanzatori de folie.
  • jhonycvz

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:Eu nu m-am mai uitat fix de atunci pe topicul asa, n-am stiut ca au mai fost cereri.
Scuze. Pentru cine mai este interesat, aveti mai sus nr de tel sau puteti da PM.
250 de lei-300 de lei este complet exagerat..... eu fac o capota de astra G full plus prelungire pe spoiler cu 140 de lei....sau numai bucata dintre ridicaturi la acelasi model cu 85-95 de lei....



"Ce sa fie valabil prietene ? te-ai obosit macar sa citesti primele cateva posturi ?"
nu fi but head...despre "asta"era vorba..si in general theard-ul
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca te uiti la George vezi ca scrie 'alta tara' adica Anglia mai exact, beneficiarul Adi e prin Norvegia sau ceva pe acolo. Citeste mai atent si vei gasi persoana care sa te ajute, nu pune intrebari aiurea pe un topic ca nu toti au chef de citit.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR