Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La cererea domnului ririnel ceva detalii : 21 de viteze 3x7...shimano pro 7 speed, disc frana fata, cadru in combinatie carbon+aluminui, jenti duble, made in GERMANY..adusa pe comanda. Garanatie 2 ani...sambata viitoare ma duc la revizie c ea pentru a verifica tot si sa regleze cate ceva. Anveloipele sunt Vredenstein..ceea ce ma uimit. Schimbatoarele sunt pe tip pedala(ff bun). Pretul a fost 800 de lei.
@ririnel am lasat saua mai jos si e f bine acum.
Skip ads

  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Kmc0smin a scris:Sunt biciclist acum. azi mi-am luat un MTB de la un magazin importator de pe strada Baba Novac.
Este un Leader Evo 9. Ceva poze:











Sa o stapanesti sanatos ! Foarte fain e MTB ul
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Foarte fain si ieftin, parerea mea Razz
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult. Am facut o super afacere. Baietii de acolo sunt super de treba..iti da sa probezi ....sa iti configurezi. Azi am facut cam 30 de km cu ea. 2 drumuri Vitan-Baseasa...la academie. plus alte plimbari. :d
Skip ads

  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu de ieri am ramas fara bicicleta Crying or Very sad
Am legat-o la un rastel in complexul studentesc si dimineata am gasit doar legatoarea taiata. Era si o camera de supraveghere, dar degeaba pt ca nu era cu infrarosii si intre 10 seara si 5 dimineata nu se vede nimic pe inregistrare.

Asta este, o sa vad cum fac sa imi iau alta, dar de data asta si mai ieftina

PS: daca stie cineva prin TM un magazin de biciclete second hand il rog sa imi spuna pe pm
  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare rau sa aud asta...
Eu am ajuns sa-mi tin bicicletele legate in propria curte, dupa ce mi-au furat un mtb si o cursiera -din curte.
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
titro te sfatuiesc sa meri la politie sa dai declaratie. suna absurd tinand cont de faptul ca traim in RO, dar ai sa vezi ca o vor gasi (cunosc cazuri recente in TM - au gasit politia niste biciclete furate si ieri mai erau 2 nerecunoscute de nimeni...)
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am fost la Politie Smile (cred ca smiley-ul spune tot in legatura cu asta)
Skip ads

  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca aveti probleme cu bicla, baietii de la doua roti sunt cei mai recomandati. N-au preturi prea mari si lucreaza frumos. Smile
Site-ul e cam prost si cel mai bine e sa vedeti produsele in magazin. Eu cel putin mi-am luat teapa cu o lanterna, se vedea in poza de parca avea 1kg si cand am comandat-o am avut impresia ca au uitat sa-mi puna lanterna: avea 3cm diametru si lungime 8cm. Embarassed
  • Mentos

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru cei care pe langa datul pe bicicleta, se mai uita si la televizor la sportu asta http://www.trilulilu.ro/vik...12/597646401100e4
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Fake...
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Gata imi iau si bicicla...nu se mai poate...cum o cumpar o si prezint Very Happy
Skip ads

  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bravo florin Smile o asteptam cu mare interes
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sunt pasionat de ciclism,ma uit la TV de cate ori am ocazia,chiar am prins la TV cateva zile din Turul Italiei.
Ciclismul este sportul care mi-ar fi placut cel mai mult sa-l practic.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Timpul liber si timpul bun e tot ce-ti trebuie, in afara bicicletei Wink
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am plecat de la un pegas practic cu care am pedalat pe toate imprejurimile Valcii..pe o raza de aprox 10-15 km, in copilarie. Aveam dexteritate destul de buna...mers pe o roata 40-50 m, mers fara maini...mers cu picoarele incrucisate.
Acum ma dau cu un DHS Alpin...cam rarutz..mai des de doua saptamani de cand am ramas fara permis pt 30 zile. Sad Nu e superperformanta, dar nici nu mi-am propus sa fac performanta cu ea. Are suspensie fata-spate, frane V, jante aluminiu..si cam atat.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eram curios sa aflu unde mergeti cu bicicleta. Cu ocazia asta va zic si o poveste sa intelegeti de ce va pun aceasta intrebare:
Ultima oara cand am urcat pe bicla(Kelly Salamander Disk - suspensie fata, frane hidraulice pe disk, 29viteze, full aluminiu, etc) a fost cam acum 1 luna. Mergeam pe o straduta dintre blocuri care nu e prea circulata. Dupa vreo 400m parcursi ma trezesc ca o duba imi da flash-uri sa ma dau la o parte sa-i fac loc. Ma apropii de trotuar si incetinesc pentru a facilita trecerea masinii. Masina se pune paralel cu mine si soferul incepe sa-mi faca insistent semne sa sar pe trotuar si cu ocazia asta trage de volan spre mine incercand sa ma "convinga". Avea loc sa treaca dar fiind unul dintre tampitii care n-au citit o pagina din legislatie n-avea cum sa inteleaga ca si eu eram participant la trafic si aveam aceleasi drepturi ca si el.
De atunci n-am mai mers cu bicicleta. Astept sa se faca piste pentru biciclisti si poate de aceasta data nu vor ocupa trotuarul pe care se deplaseaza pietonii. In zona Politehnicii(unde sunt piste pentru biciclisti) se tin de mana cate 3-4 de parca ar face hora-unirii si cu greu reusesti sa-i convingi sa te lase sa treci.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ririnel a scris:Timpul liber si timpul bun e tot ce-ti trebuie, in afara bicicletei Wink


Cu timpul liber sunt deacord cu tine dar cu timpul bun nu, mie imi place ca atunci cand da ploaia sa ies prin padure... e drept ca ajung acasa murdar al naibii.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Dap... daca ai MTB si esti rezistent la intemperii e placut. Prin padure si prin noroaie n-am fost decat cu un ATV pana acum Wink
Eu am bicicleta de oras, urmatoarea poate va fi tot-teren ca ATVul e scump Mr. Green
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am fost prin noroaie..ce-i drept, dupa ploaie, prin padure, prin hartoape..o data mi-am rupt lantul..a doua oara m-am murdarir si eu si bitza de numa numa. Am dus-o la spalatorie si dupa vreo cateva luni..distractie maxima cu scartaieturi pe la toate articulatiile. Acum le-am potolit..cu greu.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR