Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Pentru Transfagarasan ar trebui sa vorbim la vara. Posibil sa ma bag si eu. Voiam mai de mult sa fac asta cu vechiul MTB dar sa-l cobor pentru ca n-aveam picioare sa urc atata, acum parca m-as incumeta.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Evident ca despre vara vorbim.....
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Post dublu
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
in ce perioada vrei ca ma tenteaza ideea si pe mine Very Happy
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Undeva intre jumatatea lui iunie si sfarsitul verii, eu asa m-am gandit. Si vreau sa aranjam cumva sa avem cu noi (oricati am fi) si o masina de insotire sau mai multe ca sa nu fim nevoiti sa caram pe biciclete corturi, scule, rucsaci etc. Daca se parcurg 30 km pe zi este perfect, nu plecam la o intrecere ci sa facem o excursie care zic eu, este o "must have" o data in viata.
Tineti aproape!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Interesant.Am urcat pana la cota 1400 deci Transfagarasan ar fi ceva.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Azi am achizitionat o Merida ca bicicleta de urcus , am sa v-o prezint in curand. Haideti, va pregatiti sau ma lasati singur pe Transfagarasan........?....?
  • kratt

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Eu am incercat varianta piatra arsa- babele, ce pot sa spun, m-am facut de ras, am urcat pe langa ea...dar la coborare....! Pentru asa ceva am dat 1000ron pe bicicleta, dar nu prea e de mine, in 2 ani nu cred ca am 10km cu ea, dar tare frumos este!
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
MAI BIne ca ai incercat si ca te-ai facut de ras ( desi nu se poate spune asta, mai de ras este cineva care sta la bere si ii comenteaza pe cei care se micsa cat de cat....)
Te felicit ca ai incercat, te felicit chiar si pentru urcusul pe jos. Important este ca ai incercat. Bravo!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Bunicu a scris:Azi am achizitionat o Merida ca bicicleta de urcus , am sa v-o prezint in curand. Haideti, va pregatiti sau ma lasati singur pe Transfagarasan........?....?

Daca este nevoie voi fi in spatele tau pt sustinere si ajutor in caz ca ai nevoie! Very Happy
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Intamplare de azi 13.05.2015 ora 08.10

in urma faptului ca in Romania inca nu se poate merge cu bicicleta pe aceleasi drumuri cu soferii si soferitele, declar ca astazi a fost ultima zi in care am mai mers impreuna cu sotia mea la serviciu cu bicicletele. Se pare ca trebuie sa mai treaca ceva timp pana cand toti soferii vor invata ca inainte de a deschide usa masinii, sa priveasca dracului in oglinda aia din stanga...........

O soferita tampita care tocmai ce ne depasise, a trecut de noi, a parcat pe dreapta cam la vreo 150m de noi iar cand noi am ajuns in dreptul ei, proasta a deschis usa aruncandu-mi sotia in fatza celorlalte masini.De retinut, daca noi stiam ca proasta este inca in masina, poate o ocoleam mai pe departe dar vaca avea si folie neagra pe geamuri. Acum saracuta de nevasta este plina de vanatai dar optimista, " lasa ca nu are nimic" .........dar eu sunt hotarat, de maine, bicicletele acasa!
la dracu cu tara asta.......si cu primariile si cu guvernul si cu tot. Inapoi in copac cu noi, ca natie!
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Daca n-ai experienta pe 2 roti in jungla asta ti-o iei repede si dureros. Eu m-am obisnuit ca atunci cand depasesc sa am minim 1m, 1.5m fata de masina pe care o depasesc. Mai bine sa te feresti tu decat sa te astepti sa te fereasca altii.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Asta cand ai spatiu suficient....dar cand masinile sunt parcate pe banda 1 iar pe banda 2 se circula, de unde sa fac eu rost de 1.5m ca sa ma feresc de proasta? Nu am de unde..... Merg printre ele ....sau cad.
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Asta spun de experienta (trebuie sa fii ca un sarpe plus ca atunci cand esti cu bicicleta trebuie sa anticipezi orice - pieton, masina, alta bicicleta, orice te poate pune la pamant). Oricum Romania nu e o tara bike-friendly si nici nu cred ca va fii in urmatorii 50 ani.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR