Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Poate cineva sa ma ajute cu detalii cu privire la obtinerea unui loc de parcare in spatele blocului? Stau in sectorul 6 (Crangasi) si am un loc de parcare, insa este ocupat pe criteriul primului venit (fara sa am acte pentru el). Parcare este semi-amenajata in sensul ca s-au unit proprietarii si au mutat garduletul unui parc astfel incat s-au facut vreo 30 de locurie de parcare.
M-ar interesa sa stiu unde trebuie sa merg si ce documente imi trebuie.

Multumesc.
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Acte pentru parcaj de resedinta
Cerere scrisa la administratia Domeniului Public Sector 6


aprobare de la asociatia de proprietari


schita a amplasamentului


Sursa:www.primarie6.ro
  • mad.rottwailer

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si primesti loc de parcare la pastele cailor...ca si eu vreau...
din tot ce am auzit e ca nu e nici un loc nicaieri....
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
mad.rottwailer a scris:si primesti loc de parcare la pastele cailor...ca si eu vreau...
din tot ce am auzit e ca nu e nici un loc nicaieri....


Nu prea ai auzit bine... exista locuri de parcare de la ADP, dar mai intai trebuie sa treaca ei pe acolo, sa marcheze locul, oricum nu cred ca rezolvi nimic cu loc de parcare pentru ca nu ai voi sa pui "T", locul e iti e rezervat numai dupa ora 18:00 etc... Poate s-a mai schimbat ceva in ultimele 2 luni... eu am locuri de parcare dar sunt in spatele blocului si acolo degeaba imi iau...
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
mad.rottwailer Locuri de parcare sunt, de auzit se aud multe lucruri, daca ne spuneai ca ai fost la primarie si ai intrebat era alta discutie, poate te credea cineva .

criss_slc Pentru a sti ce e de facut, cel mai bine este sa tragi o fuga pana la primarie sau daca nu sa suni. Tine-ne la curent cu demersul lucrurilor .

Numai bine !
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Povestea este veche, anticã ºi de demult s-ar spune dar sã nu fim cinici. ÃŽncearcã sã-þi închiriezi locul cu pricina, cine ºtie vei fi norocos dar oricum nu vei rezolva marea problemã a mitocãniei.
La noi, deºi se ºtiu clar locurile tot avem probleme. Nervi, relaþii încordate etc.
Primãria a încasat taxele ºi noi nu am rezolvat problema mai ales cã aºa cum a scris @ gabib77 este valabil dupã ora 18:00…..
Nu este o soluþie îngrãdirea din considerentul situaþiei de chiriaº al ADP ºi nu cred cã ai fi plãcut impresionat dacã te-ai trezi cu o notã de platã pentru vreo daunã provocatã de “T”-ul amplasat.
Poate nu a bucurat rãspunsul meu dar sunt curios ce va urma în zona ta. Smile
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Locul propriu-zis il am. Parchez pe el de doua luni. Vreau doar sa legalizez "proprietatea" - chiar si numai dupa ora 18.00. Am facut rost de un formular cerere si maine ma duc la ADP sector 6. Parcarea nu este amenajata de ADP, dar mai bine sa existe cererea acolo decat sa ma pomenesc ca vine altcineva cu "certificatul" si sa ma dea la o parte. Va spun maine seara ce am facut.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Administratia Domeniului Pubic din Lucretiu Patrascanu: buletinul cu adresa imobilului, plus talonul inregistrat la aceeasi adresa. Locuri se acorda numai in disponibil (se consulta acolo sau pe site)

SAU SPAGA! (tot la ADP)
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
omule fii linistit si du-te la ADP. si eu stau in crangasi si iti garantez ca sunt locuri de parcare libere (neplatite). se rezolva cu 2 drumuri la ADP.

1. mergi la ADP si spui ca vrei un loc de parcare. te intreaba unda stai si scot schitele cu locurile de parcare. iti spun care este liber si completezi un formular. deasemenea o sa iti trebuiasca semnatura si stampila de la asociatia de locatari (adica faci o cerere catre asociatie prin care ei confirma ca stai in blocul respectiv si spun ca sunt de acord sa iei loc de parcare).
2. mergi cu cererea aprobata de la asociatia de locatari la ADP si iti face contractul pe loc. (iti ia si banii cand iti face contractul - in CRANGASI 750 mii pe tot anul)

Sper ca te-am lamurit.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Si ce ai rezolvat?!?!?
Cred ca e o magarie si o lipsa totala de respect sa vinzi dreptul de a folosi un loc de parcare in conditiile in care nu se amenajaza cu nimic cele existente sau se creaza unele noi. Credeti ca e bine sa perpetuezi spaga? Crezi ca daca am Opel nu-mi permit sa platesc triplu fata de tine un loc?

Sa dea D-zeu sa vina odata alegerile si sa candideze primarul sectorului 3 la primaria capitalei ca pana acum nu am vazut de la ceilalti decat borduri schimbate sau un morman de fier vechi pe loc de monument. A se vedea monumentul maret din intersectia de la D-na Ghica care prezinta avangardismul si maretia tehnologiei rusesti !
Macar sunt multumit sufleteste ca nu m-am deranjat sa-l aleg pe primarul general D-ul Bordura si pe cel de la sectorul 2 D-ul Aviatie utilitara.
Nu va suparati dar cred ca nu e firesc sa ne scoatem ochii si sa ne dam in cap intre noi soferii atata vreme cat pe gospodarii alesi de noi ii doare in fund! Mai bine iti ti banii si lasi sa guverneze civilizat, dreptul primului venit, ca prin stalpul montat de tine ilegal si abuziv nu cred ca esti mai castigat.
Acum ma intreb de ce intr-o alta tara cu vechime de apartenenta comunitara nu am vazut nici macar un singur stalp de genul celor mioritice? Si au masini pe cap de locuitor .....Hai sa gandim si civic nu numai exclusivist.
  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sunt 2 modalitati sigure de a obtine un loc de parcare pt toata durata zilei, 1 este gratuit, cel de care am eu si altul cu taxa dar sunt niste conditii
pt cel gratuit, daca ai in familie o persoana cu handicap, cel putin gradul 2 ( pt gradul 1 mi se pare ca nu se acorda, dar traim in romania) , depui documentatia necesara la primarie si vin cei de la ADP le arati locul pe care doresti sa parchezi si il marcheaza, poti sa-i pui "T", lant ce vrei
al 2-a posibilitate e acea de a avea o societate comerciala cu sediul in apartament, dar aici vine inspector de la primarie si verifica daca se desfasoara activitatea unei firme acolo, dar si aici traim in romania
  • AngelGuard

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta cineva sa obtin un loc de parcare de la ADP sector 2? Scrieti-mi pe mesaj privat, va rog.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR