Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Sunt din Bucuresti, am Astra H 5 usi - model 2005
Salutare!

Mi s-a ars motorasul de la inchiderea clapei care acopera busonul de alimentare cu benzina. Am fost la Radacini, curent primeste, e ars motorasul.
Ideea e ca la ei costa 250 RON + 50 RON montajul, pe langa diagnoza care a mai fost si asta vreo 100 RON.

As vrea sa-mi comand motorasul la un magazin de piese, parerea mea ca mai mult de 80 RON nu face. Stie cineva codul produsului? Are cineva cu TIS instalat rabdare sa-mi zica si mie ce sa caut? Dar o propunere de magazin... avem?

Multumesc anticipat.
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Revin cu aceeasi rugaminte, poate cineva are TIS instalat si poate sa-mi spuna si mie codul acelui servomotoras.

Merci.
  • comneam

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut.Sper sa nu fiu offtopic dar nu ma lasa sa incep o discutie noua..Am un opel astra din 2001 1,8 16 valve (z18xe) Am fost la vreo 3 mecanici si toti mi-au zis ca e de vina clapeta de acceleratie. imi apare masina cu cheia de service in bord si esp-ul care nici nu mai functioneaza. Eroarea de pe test este "throttle position" . Am incercat cu o pedala de acceleratie noua (cu tot cu senzor) si nu s-a schimbat nimic. mai ramane sa ma asigur ca e din clapeta. Poate cineva sa ma ajute cu un sfat sau cu o idee de unde asi putea lua piesa sa vad daca e de la ea, eventual sa o achizitionez. multumesc frumos
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
rucu a scris:Revin cu aceeasi rugaminte, poate cineva are TIS instalat si poate sa-mi spuna si mie codul acelui servomotoras.
Merci.

Salut !
1. Codurile nu sunt din TIS ci din EPC
2. La profil nu ai dat datele complete ale masinii
3. In poza ai codurile de la cele doua modele posibile:

In prima coloana ai cod piesa (ex. 13208157) si in a doua cod catalog (ex. 62 07 146).

Bafta !
CristianTM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR