Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Povestea e lunga asa ca asezati-va bine luati ceva de baut si cateva tigari...........
ca sa nu dau nume am marcat personajele cu "X" tovarasu meu care se ocupa cu masini si cu "Y" fostu prieten al meu

Prin luna aprilie am gasit o masina de vanzare pe net am sunat m-am intalnit cu "X" si am luat masina. Ne intelesesem ca in pret sa bage si GPL pe masina dupa ce am bagat gazu pe masina am costatat ca nu merge bine am facut regleje peste reglaje nimic dadea in nas cand pleca de pe loc in rest masina mergea bine in tot acest timp m-am imprietenit cu el cam dupa o luna vazand ca nu reusim sa-i dam de cap cu gazu mi-a zis ca-mi da bani inapoi sau alta masina am stabilit sa imi caute alta masina si asa am ajuns la Vectra pe care o am si acum si de atunci am ramas buni prieteni pana aici toate bune pana cand am venit la el cu "Y" sa isi ia o masina tot o Vectra A . "X" ia dat masina vro 2 saptamani 'in proba" dupa care au stabilit sai dea jumate de bani acum si jumate peste 1 luna au facut toate actele si cand sa apropiat termenu sa-i dea restu de bani "Y" ia zis ca masina e praf la caroserie ca e facuta din 2 masini si sa-i dea bani inapoi pe ea ca nu o mai vrea intre timp "Y" a fost cu masina la un service si sa apucat sa faca cate ceva la ea ...... mai bine o lasa asa ca nu se vedeau problemele acum masina arata si merge in ultimu hal au gresit si vopseaua se vede ca draq. "X" a trecut cu vederea si a luat masina asa cum e. Acum incepe partea interesanta cartea masini [ asta facuta praf ] a ramas mai demult la mine in masina cum masina mea nu mai merge [sa rupt o planetara] am lasat-o in parcare la servici la mine ....ca acolo sa rupt.....acum "Y" vrea cartea masinii dar el a luat banii de la "X" si ia dat si talonu dar nu au facut vreun act de vanzare cumparare. Acum "X" a intrat la banuieli....dc vrea cartea sa fie la el din moment ce nu mai are masina si si-a luat si bani inapoi eu fiind bun prieten cu "X" i-am zis ca e la mine [ cartea ] si a propus sa ramana la mine pana se clarifica lucrurile. Azi pe la 12 primesc un tel era "Y" vroia sa vina la mine sa-i dau cartea masinii eu i-am zis ca i-am dat cartea lu "X" de aici au inceput amenintarile.
Dupa ce ca ia luat masina inapoi dupa ce el a facut-o praf tot el e cel nemultumit oricum stau linistit "X" a fost bodyguard la Club A si are o granada de prieteni daca se pune asa problema
Acum spuneti si voi cine are dreptate .......daca intelegeti ce am scris......


PS
scuze pt greselile gramaticale si pt semnele de puctuatie care lipsesc
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Frate in afaceri totul tre sa fie pus pe masa si foarte clar stabilit de la inceput, de aceea s-au inventat notarii publici.Poate costa ceva bani in plus dar daca ai un act notarial totul este foarte simplu. Sincer "domnu' Y" este nehotarat si nu prea are dreptate, pai omu i-a dat masina 2 sapt in probe si i-a placut nu, daca au ajuns sa vb de bani si dupa ce s-a razgandit omul X i-a luat masina innapoi i-a dat si banii. Ce vrea frate asta? Sa il si despagubeasca ca a mers cu o masina varza 2 sapt?

Oameni nebuni .........
  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR