Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Mini-One

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
as vrea sa stiu ce trebuie omologat si ce nu...am de gand sa-i umflu spatele iar pe fata mici modificari la aripi...la bot...




  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Oficial orice modificare trebuie omologata chiar si daca pui un eleron sau un spoiler,toate modificarile trebuiesc facute in service autorizat cu materiale omologate, etc. Depinde cat de greu vrei sa o modifici, daca doar "faci loc pentru roti", care oricum nu o sa fie omologate dac pui dimensiuni care nu sunt date de constructor pentru modelul respectiv nu o sa se lege nimeni de tine... Eu am modificat haionul, capota, si aripile spate, am pus roti de 205/50 r15 (in loc de 155/80 r 13) si niciodata nu m-a inrebat politia de sanatate, cand ma duc la ITP ii montez rotile de iarna pe 13 si toate is bune si frumoase. Daca e facut frumos cu bun gust si nu e prea "din cale afara" chiar daca se uita nu isi da seama unde e modificarea. Bafta
  • Mini-One

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
mercy..da in cazul masinii mele sigur nu stie daca e modificata sau nu:)) ptr ca nu e asa de des intalnita pe sosele:)
  • Low_76

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Kadett 1979 12S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Te rog sa cauti seriile . Eu unul am vrut sa cumpar masina , dar am decis sa nu o cumpar deoarece era prea ruginite seriile . practic nu mai existau ...
  • Mini-One

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1979
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Low_76 a scris:Te rog sa cauti seriile . Eu unul am vrut sa cumpar masina , dar am decis sa nu o cumpar deoarece era prea ruginite seriile . practic nu mai existau ...



N-am avut nici o problema la identificare;)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR