Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • danutbr84

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am si eu o preoblema la un opel vectra nu imi merg senzori de parcare doar cand bag in mars se aude un tiuit scurt si atat si in fata la fel se aude dar nimic mai mult pot apropia masina aproape de alta chiar bara in bara si nik .care ma puteti ajuta cu un sfat plsz
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ce fel de senzori ai? Originali din fabricã, sau montaþi aftermarket? Dacã sunt aftermarket pe ce principiu funcþioneazã: cu ultrasunete sau unde electromagnetice? ( In acest topic vorbim despre cei electromagnetici ).
Dacã ai senzori de parcare cu ultrasunete iþi mai recomand o discuþie, poate gasesti raspunsul. Uite:
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@mascatu,eu am montat senzorul de parcare in mai 2009 si nu am avut probleme cu functionarea.Am avut o singura problema la montare,nu-mi mai mergea un bec la frana/pozitie,dar a fost din cauza mea(firul de minus(-) l-am conectat la mufa de la tripla,trebuia sa-l pun pe un surub de la caroserie).Dai bara jos,degresezi zona unde se lipeste senzorul,conectezi firele(+ la becul de marsalier si - undeva la caroserie).Din comoditate am lasat buzzer-ul in portbagaj,nu am tras fire pana in fata pentru a-l pune pe bord,insa daca nu ai muzica tare se aude perfect.Eu am modelul fara display.Daca iti mai pot fi de ajutor nu ezita sa-mi ceri ajutorul.

L.E. Sa nu credeti ca vorbesc singur Smile @mascatu mi-a cerut ceva sfaturi prin PM,insa am cosiderat sa-i raspund aici.
  • mascatu

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2007

  • Mesaj Privat
K, asa e , am cerut sfaturi mai detaliate despre montarea lui pe pm, vreau sa fac comanda si eu de un set ptr spate , si mai ales ptr sotie Laughing , dar vreau sa stiu daca sunteti multumiti de senzorii electromagnetici si daca functioneaza normal ? Am mai avut o tentativa anul trecut de a monta , dar am renuntat din cauza unor probleme de sanatate. Astept pareri si sfaturi de la cei care au deja montati acesti senzori pe masini .
Skip ads

  • gigi haios

  • Mesaje scrise: 241
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu astept sfaturi!
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sfatul meu: sã montezi banda la cel putin 60 cm fata de sol si totul o sa fie ok. Numai bine.
  • eugenica

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut Edwin, spune-mi te rog de unde ai cumparat senzorul de parcare electromagnetic, de la "I Depo" sau"Proxel" ( nu am inteles de unde ai facut comanda) si cat te-a costat. Iarna asta sa comportat bine senzorul de parcare, au fost probleme cu umezeala si frigul? Multumesc anticipat.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
De unde l-a cumparat Edwin nu stiu,insa iti pot spune ca senzorul electromacnetic se comporta foarte bine indiferent de sezon.Il am montat de aproape 2 ani si nu am avut probleme,cu mici exceptii;cand ploua torential si peste bara se scurge multa apa.
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@eugenica, ti-am trimis PM. Senzorul functioneaza foarte bine. Doar o singura data mi-a dat BIP continuu pentru o zi, dar si-a revenit singur. In rest totul e ok, nici cu remorca montata nu am alarme false.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Edwin, te rog da-mi si mie pm cu sursa pt senzor, am avut probleme cu laptopul si mi s-au sters toate bookmark-urile.
Acu', ca vine caldurica, imi pun si eu.
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 719
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare . Am gasit pe net niste senzori parcare cu Wireless. Si-a montat careva astfel de senzori? Sunt de calitate? Isi fac traba cum trebuie? Ms.


  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@Dan56 ti-am trimis PM. Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma contactezi. Succes Wink
Skip ads

  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc Exclamation
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@Edwin - vreau si eu link-ul! Wink
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@mariusgmg, ti-am trimis PM Smile
@Dan56, cu multa placere Wink
  • Kodatu Sep

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2004 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
aflorii nicusor a scris:Salutare . Am gasit pe net niste senzori parcare cu Wireless. Si-a montat careva astfel de senzori? Sunt de calitate? Isi fac traba cum trebuie? Ms.



Salut! Uite asa mi-as dori si eu, ceva simplu, fara fire fara dat bara jos fara nimic. De unde i-ai luat si cu cat, daca poti sa imi spui te rog Question
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
@Edwin: Trimite-mi si mie te rog link-ul. Multumesc!
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@rstefan, ti-am trimis si tie un PM. Succes Wink
  • eugenica

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:@eugenica, ti-am trimis PM. Senzorul functioneaza foarte bine. Doar o singura data mi-a dat BIP continuu pentru o zi, dar si-a revenit singur. In rest totul e ok, nici cu remorca montata nu am alarme false.


Merci Edwin, am sunat si nu mai comercializeaza asa ceva de un an de zile, au zis ca nu le-au mai onorat comenzi distribuitorul lor,mi-am comandat de pe xenon shop fara displai( nu aveau) cred ca este suficient si numai buzerul, astept coletul,150 cu transport asigurat prin posta. Inca o data multumesc pentru raspuns
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Kodatu Sep a scris:
aflorii nicusor a scris:Salutare . Am gasit pe net niste senzori parcare cu Wireless. Si-a montat careva astfel de senzori? Sunt de calitate? Isi fac traba cum trebuie? Ms.



Salut! Uite asa mi-as dori si eu, ceva simplu, fara fire fara dat bara jos fara nimic. De unde i-ai luat si cu cat, daca poti sa imi spui te rog Question

Ce prezinti tu nu sunt wierless, sunt normali si am asa ceva de 3 ani pe masina. Recomand sa nu-ti pui cel pe oglinda retrovizoare, daca este heliomata, nu o sa mai fie. Cauta pe Bd Basarabia (aprox vis a vis de patioar). Am avut si am probleme cand este ger, raman blocati, dar daca dai cu un sprai de degivrare (sau daca-ti permiti sa te p..si pe ei), merg perfect
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR