Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
SMURD
Skip ads

  • Rachim

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si eu tot la SMURD.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Campanie 2% pentru reducerea mortalitãþii infantile
Alegeþi sã redirecþionaþi 2% din impozitul aferent anului 2011 cãtre Salvaþi Copiii, iar decizia dumneavoastrã poate face cu adevãrat diferenþa în viaþa copiilor aflaþi în situaþii vulnerabile.
Prin intermediul prevederii 2% din Codul Fiscal, orice contribuabil, persoana fizicã, poate direcþiona 2% din impozitul pe venit, plãtit statului, cãtre o organizaþie non-guvernamentalã. Aceastã sumã nu reprezintã o sponsorizare sau donaþie, este doar o parte din impozitul dumneavoastrã pe venit aferent anului 2011 care poate fi redirecþionatã de cãtre fiecare cetãþean în parte cãtre entitatea doritã de acesta, în cazul de faþa cãtre Organizaþia Salvaþi Copiii.
Mai multe detalii aici: Campanie 2% pentru reducerea mortalitãþii infantile
Rezultate din campania de anul trecut: http://www.salvaticopiii.ro...=0001000100010000
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Redirectionare 2% din impozitul pe venit:
Cui/unde dam banii?

Raspuns:
fiului meu,
http://helpstefanut.wordpre...-pentru-stefanut/
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
fara suparare Band1T...
citind blogul pt "Stefanut", in special rubrica "multumiri", mi-a lasat impresia de o "afacere" din suferinta cuiva. initial n-am vrut sa comentez nimic, ca nu doresc nimanui raul si incerc sa ajut si eu cum pot pe cineva care sufera... in afara de insiruirea de boli si cateva poze minuscule cu baietelul, mai nimic concret despre ce are... trecand peste asta, am aruncat si-un ochi peste posturile tale si ghici ce: "tatal" (ca asa te-ai numit) lui Stefanel se ocupa si de pariuri si pronosticuri la meciuri de fotbal si alte cele... acum care-i adevarata poveste? baietelul nu mai e bolnav, dar se mai pot scoate ceva bani din povestea lui sau baietelul e in continuare bolnav, dar pe tata nu-l mai intereseaza?
rog a nu se considera "flame"... nu vreau scandal, doar sa ma lamuresc...
PS: am completat formularul pt "Salvati Copiii"... dar inca nu l-am depus...
  • Basti77

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2012

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Directorul unitatii are niste planuri mai ciudate, si ni le vara sub nas sa le semnam, cine nu semneaza, devine dusman........ Adica la bugetari ai doua variante, ori te apuci de "curling", ori esti oaia negra. Anul trecut avem nevoie de director, ca si anul asta dealtfel, undele sporuri pe care le iau depind de el.
Anul asta vad ca a uitat..........., dar retin ca anul trecut s-au strans vreo 4000 roni, bani cheltuiti nu tocmai cu cap........., de fapt probabil ca a uitat din cauza ca anul asta e verificat de cum a cheltuit acei bani. Very Happy


Daca era din PHva era legat.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:fara suparare Band1T...
citind blogul pt "Stefanut", in special rubrica "multumiri", mi-a lasat impresia de o "afacere" din suferinta cuiva. initial n-am vrut sa comentez nimic, ca nu doresc nimanui raul si incerc sa ajut si eu cum pot pe cineva care sufera... in afara de insiruirea de boli si cateva poze minuscule cu baietelul, mai nimic concret despre ce are... trecand peste asta, am aruncat si-un ochi peste posturile tale si ghici ce: "tatal" (ca asa te-ai numit) lui Stefanel se ocupa si de pariuri si pronosticuri la meciuri de fotbal si alte cele... acum care-i adevarata poveste? baietelul nu mai e bolnav, dar se mai pot scoate ceva bani din povestea lui sau baietelul e in continuare bolnav, dar pe tata nu-l mai intereseaza?
rog a nu se considera "flame"... nu vreau scandal, doar sa ma lamuresc...
PS: am completat formularul pt "Salvati Copiii"... dar inca nu l-am depus...


mda....
ai vazut cum ma ocup de pariuri.....adica pariez un leu sau 2 pe cateva meciuri.
Stefanut e mai bine, si daca citeai tot blogul, vedeai exact ce s-a facut cu banii....
In plus, banii veniti prin Asociatie, trebuiesc justificati, deci nu pot fi cheltuiti aiurea cum credeti voi.
In afara de asta, un tratament in Ucraina ne costa in total vreo 3600 euro....
I-am facut aparate auditive (proteze auditive) = 5000 lei....
face gimnastica medicala = 80 lei/saptamana
face logopedie = 50 lei/saptamana
merge zilnic la gradinita speciala (naveta de 30 km dus intors)...
are tratamente medicamentoase necompensate de circa 200 lei/luna
deci cheltuieli sunt! si sunt destul de mari, desi noi avem 2 salarii in media de pe economie.
Va doresc sanatate la copii!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@cipiotul din cate stiu inclusiv cabral a avut niste posturi+actiuni pe blogul lui. crezi ca misca ceva daca parintii nu ar fi fost ok?
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
fara nici o indoiala SMURD
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am si specificat ca nu urmaresc campanii de genul asta la tv si presa. oricum, am fost lamurit si am si trimis formularele. inca o data, imi cer scuze Band1t daca a deranjat postul meu de mai sus si ca am fost nevoit sa va trimit voua formularele, dar nu am cum ajunge la adm. fiscala personal.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ok....
multumesc ptr.formularele trimise...
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pentru cei interesati, cateva instructiuni de completare, aici: http://codfiscal.realitatea...pozitul-pe-venit/
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR