Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • tudorizer

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor posesorilor de Opel !

Sunt si eu fericitul posesor al unei Corsa de nici o luna si sunt nou pe meleagurile acestui forum. Very Happy

Am 2 zgarieturi pe masina de care vreau sa scap, ca le simt ca un cutit in spate.

1. deasupra rotii dreapta-spate, pe plasticul negru de deasupra rotii (cine are Corsa sau stie cum arata intelege). Am sters-o putin de un garaj cand parcam. Daca nu era garaj zgromturos nici nu pateam nimic. Nu e mare, dar e.

2. pe bara din spate, stanga jos. Habar n-am de unde e, ca e jos rau, aproape sub. Bara e tot de plastic (fibra de sticla, cred), si zgarietura nu e foarte adanca, dar s-a luat vopseaua. Initial credeam ca e noroi.

Ce as putea face sa o fac ca noua ? Polish/ceara nu cred ca merge, ca e plastic. Confused
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
merge cu un polish abraziv dar trebe sa freci serios ... si asta daca zgarietura nu este prea adanca. Si mie mi-a sters o masina rosie bara fata in parcare. Aveam o portiune de 2 palme unde era zgariata si dupa ce am frecat 2 ore au mai ramas 3 zgarieturi de cativa cm foarte putin vizibile.
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
arcada de la roata nu ai cum sa o dai cu polish sau altceva fiindca suprafata nu este neteda ci cumva poroasa si daca dai cu ceva abraziv nu faci decat sa inrautatesti situatia,.
  • tudorizer

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
uf, imi era teama ca asa va fi cu arcada aia de plastic.

Polish abraziv...cred ca ma duc la Expert Detailing, sa vad ce pot face ei si la ce pret. Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR