Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Azi am fost sa fac ITP-ul, dupa ce de-a lungul mai multor luni am tot bagat bani in ea. Am incercat sa vb cu baietii sa le zic ca masina e in stare buna dar s-ar putea sa nu treaca noxele si daca se poate "face" ceva. Zis si facut: am pus repede senzorul, am tot turato..in final testul a iesit negativ. Nu contau directia, franele sau altceva, important era sa iasa noxele.

Acum intrebarea ar fi daca un catalizator universal si-ar face treaba sau daca stie cineva unde se poate "face" mai usor.

LE: de mentionat ca e un motor gurmand si consuma ulei ca pe benzina: 600-800ml la 1000km.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nimeni nu stie daca sunt bune de ceva catalizatoarele universale? Crying or Very sad
Ma intreb cum trec opel-urile de prin 92 care sunt euro 1 si sunt trecute ca euro 2. Evil or Very Mad
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare ! Crezi ca daca schimbi catalizatorul rezolvi ceva ? Mai bine incerci sa rezolvi problema motorului sau schimbi statia de ITP cu una cu angajati "mai intelegatori" .
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Schimbarea statiei este cea mai ieftina si rapida metoda. Sunt si pe forum catva useri care si-au oferit ajutorul pentru astfel de situatii. Nu pot da nume pentru a nu se interpreta ca forumul incurajaza eludarea legii.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Credeam ca daca schimb catalizatorul o sa-si faca treaba. Sincer ma asteptam sa treaca(erau 4 valori la care nu stiam care sunt limitele maxime si ce reprezinta, 1 era buna)..mai ales ca nu se vede fum negru la teava si de cand am schimbat sonda lambda consumul a scazut simtitor.
Un flacon de crestere a cifrei octanice ar rezolva problema? Aveam in rezervor 99+ de la Petrom.
Am auzit ca daca turezi motorul mai tare sansele sa-ti iasa noxele cresc, e adevarat? Cei de la ITP m-au pus sa turez motorul la 2000 (e subturat rau pt un x16xel).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR