Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Azi am scapat nelovit pe A1 multumita unui Tuarteg.
Sa va zic cum cum s-a intimplat. La intrare in Bucuresti pe ultimul pod acesti "disperati dupa senzational, Reporterii" au ps un car de reportaj sa transmita ei cum vine lumea de la distractie ...etc. Daca erau singuri nu era nicio problema dar aveau si 2 echipaje de politie. Din acest motiv vreo 6 masini s-au ciocnit. de ce? pt ca instinctiv DESTEPTII au calcat frina la vederea echipajelor. Ghinionul a fost ca astia au pus echipajele exact dupa coama podului si toata coloana care venea cu viteza era surprinsa, cei din spate nu vedeau nimic decit cid ajungeau in virf si uite asa m-am trezit in fata cu soseaua blocata. am frinat am pus avariile si am oprit. (aveam peste 140km/h cind am vazut blocajul) aia din fata, 3 masini lovite in spatele meu un Tuareg pe care deabea il depasisem reuseste si el sa opreasca, dar ghinionul lui ca cei din spate n-au putut, astfel ca l-a lovit un "berbec" aruncindu-l in mine.
Cind am vazut ca-l arunca in mine am lasat masina libera si noroc ca Tuaregul abea m-a atins. am coborit am vazit ca nu am nimic si am plecat. Din pacate nu am avut tip sa-i multumesc omului.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Asa se intampla tot timpul in preajma sarbatorilor sau concediilor. Si la intrarile in cluj au loc tamponari in serie de nici la mancatorii de hamburgheri nu vezi. Doar ca la ei se intampla pe autostrazi unde viteza medie e undeva la 120 km/h, iar la noi se intampla pe dn'uri cand media de viteza e sub 50 km/h. Romanii mai au mult pana sa invete cum se conduce pe un drum public. Rolling Eyes
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dap...viteza mare...reactia mica.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ai avut noroc ca a fost Tuareg, ca daca te atingeam eu (impins de altii) ... nu mai plecai deloc multumit.
Eu ieri pe DN 1A, am fost depasit, s-a bagat in fata la mustata si frane. Abia l-am evitat. Eu inca mai aveam putin noroi pe roti. Dupa 100 de metri, opreste. Ajunsese acasa. Pentru ce a mai depasit, daca tot urma sa opreasca? Cat a economisit, doua secunde? Chiar imi pare rau ca nu l-am lovit.
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
asta ziceam si eu, daca era o masina normala eram si eu la stiri printe pagubiti.
dar elementul care a cauzat acest lucru sunt cele 2 echipaje de politie puse aiurea
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
asta e pentru senzationescu la otv Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR