Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut tot felul de topicuri, dar nici unul nu are curajul sa puna intrebarea direct. Astfel incat m-am decis sa o formulez eu.

Recunosc ca mi-a placut Basescu, la fel cum i-a placut oricui care crede in schimbare. De asemenea, recunosc ca nu imi plac Marius Stan, Gadea, Mircea Badea sau orice alt angajat de la Antena. Totusi, nu pot sa nu remarc ca oamenii astia au dreptate. Am din ce in ce mai mult senzatia ca suntem in pericol. Ca se impusca lumea pe strada sau ca se fura fabrici, s-a mai vazut si in alte tari. Ceea ce nu se vede in alte tari este vidul de putere pe care il vad la noi: justitia face numai prostii, la fel si politia, nu exista valori. Si tare mi-e mie ca vidul asta de putere e creat artificial de oamenii lui Basescu pentru a justifica un viitor partid unic si un viitor unic presedinte.

Drept urmare, cu toate ca nu am mai fost la vot de vreo 8 ani, anul asta am sa ma duc si am sa votez cu contracandidatul cu cele mai mari sanse a lui Basescu. Si daca iese tot Basescu, cred ca am sa ma gandesc la a emigra.

L.E. I-as ruga pe cei care voteaza NU sa se justifice. Chiar daca sunt membri noi, fosti securisti.
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am votat NU ... pe Ceausescu l-au dat jos ... daca esti atent ... in ziua de azi multi il regreta ... a avut parti rele, dar si bune ... erai obligat la scoala (azi ti se baga in nas ca nu e obligatoriu ... vrei sa inveti bine... nu ... si mai bine), terminai studiile aveai loc de munca asigurat si poate si casa ... acum ce ai ? abia daca mai ai speranta ca vei ajunge si maine si poate vei manca si o bucata de paine ...
baselu e mancat de multi alti catei pe la spate ...
parerea mea ...
LE: si n-am fost securist, dar am avut sansa sau ocazia de ai vedea pe sotii Ceausescu - am fost printre pionerii care au trebuit sa-i intampine cand au venit la Iasi.


Ultima modificare facuta de Cipiotul la Vin 03 Apr, 2009 10:38 am
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am votat da , dar eu un Ceausescu mai mult mai smecher , ce avea ala armata de partea lui dar asta are si sistemul legislativ .
Singurele scandaluri "de coruptie" apar atunci cand nu se inteleg intre ei cum sa imparta ciolanul !
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si eu tot NU am votat...mi se pare cel putin ciudata comparatia.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Recunosc, si mie mi se parea ciudata comparatia, dar cand vad ca sunt saltati oameni de pe strada, vinovati sau nu, ca sa se creeze diversiuni, imi dau seama ca Basescu vrea puterea mult prea mult. In plus, am auzit de la frate-su niste chestii de mi-a venit rau. Una dintre ele, si de care nu s-a vorbit mai nimic, a fost: "In fata familiei Basescu nu prea sta nimeni!"

Pai scuzati-ma, dar asa ceva nu am auzit nici pe timpul lui nea Nicu.
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
Am fost, sunt dar nu voi mai fi fan Base.
Am mers cu entuziasm la vot - m-am bucurat cand am vazut ca in sfarsit am scapat clanul Ilici - dar se pare ca intre Vadim, Base si Nea Nicu nu e prea mare diferenta.

Am vazut si declaratia fratelui Base - nu-mi venea sa cred ce aud, prin urmare voi merge la vot ca in totdeauna pana acum si-mi voi exercita dreptul pentru cel care va avea cele mai mari sanse chiar de va fi iar unul din clanul Ilici.

Sa avem o zi buna!
bafta
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am votat DA, pentru motivul ca asemeni lui Ceaolin si asta incearca (si a reusit ....) sa acapareze toata puterea in Romania!
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Intrebarea este: abordarea 'basesciana' contureaza viitorul? Ma refer la faptul ca aceasta criza financiara poate schimba foarte multe lucruri, inclusiv perceptia noastra asupra democratiei si asupra ideii de libertate in societate. Nu se stie ce se va intampla in anii urmatori. Discutia e mult mai complexa.
Cat despre personajul Basescu, am spus-o si pe celalalt subiect. S-a dovedit a fi un prefacut, ale carui interese dicteaza. Pulimea poate sa sufere, poate sa ajunga de toata jena in fata unui strain, datorita actiunilor create de asa-zisii politicieni, capitani ai tarii. Tu, ca individ in societatea romaneasca, nu mai ai drept la demnitate si respect. Cool
Skip ads

  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
se invarte al batran in gropa.....il comparati cu nea Bashescu!
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am votat NU, cel putin nu inca ...
gxg_tm a scris:
Singurele scandaluri "de coruptie" apar atunci cand nu se inteleg intre ei cum sa imparta ciolanul !

Perfect de acord
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am votat nu. Nu l-am prins pe Ceausescu, dar pe vremea lui s-a facut ceva pentru tara. Daca Ceausescu nu facea drumuri, acum pe unde pergeam? Pe carari batatorite ?
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Crin Antonescu incepe sa aibe din ce in ce mai multe voturi pt. presedentie.
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Voturi destule au avut toti presedintii Smile) . Si nu au facut nimic cu ele Sad
La urmatoarele alegeri, in loc sa ma duc sa votez, o sa ma duc la pariuri. Si atunci o sa am o satisfactie daca iese cel care l-am "votat"
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am votat NU
ceausescu a fost un fraier care s-a lasat pe-o ureche!
ceea ce nu se stie este ca ceausescu a avut langa el cativa politicieni si economisti de prestigiu!
asa ajunsese ca romania sa fie privita de vest ca un mare si potent stat industrializat!ceea ce a si FOST!
desigur ca la adapostul puterii,securisti isi faceau de cap,ca si acum de alfel!
basescu are numai hoti langa el !
nu are un om care sa faca ceva cu cap in tara asta!
NU intotdeauna presedintele conduce DIRECT tara, ci conduce oameni care la randul lor conduc cate ceva! undeva lantul este rupt.
in nici un caz ceausescu NU se compara cu basescu!
basescu este un smecher in adevaratul sens al cuvantului!
caderea regimului in 89 a fost dictat tocmai de apropiatii lui ceausescu(si din tara si din afara) findca el credea ca poporul inca il sustine,dar tocmai acel popr l-a "tradat",iesind in strada!
PACAT DE CEI CARE AU MURIT IN '89!
acelasi popor pe care tot el l-a infometat si tinut in intuneric ca sa adune bani!....bani care acum sunt in mainile astora din ziua de azi!
problema cea mai mare la romani si in romania(parerea mea) este pluri-partidele...daca ar exista unu sau macar doua problemele s-ar simplifica mult mai mult....parerea mea!
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
post dublu!
rog sters!
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ce-mi plac astia care se duc cu entuziasm la vot, imi vine sa vomit....
Eu am votat pe bune doar prima oara dupa revolutie, dupa ce m-am lamurit ce inseamna capitalismul mafiot din Romania votez doar cu markerul. Adica ma duc si le scriu eu pe buletinele de vot vorbe de duh asa mare sa nu ne uite, asa nu-mi fura nimeni buletinul de vot la inchidere. Smile
Cand o sa vad ca 90% din cei ce voteaza ca in injura pe buletine sa vad atunci ce vor face. Faceti ca mine la urmatoarele.
Visez sa vad stirile de dupa alegeri, 40% io da in gura lu X si 45% io trag lu Y. ahhh
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
viorel2123 a scris:Crin Antonescu incepe sa aibe din ce in ce mai multe voturi pt. presedentie.

Viorel cei care sunt acum contra lui Basescu nu inseamna neaparat ca se duc si dau cu stampila pe Antonescu sau Geoana! Adevarul este ca in toamna eu unu nu am pe cine vota! Inca nu a aparut pe esicherul politic vreunul care sa merite cu adevarat un vot !
Dar la vot voi fi prezent ....nu cu stampila, ci cum am mai facut-o...cu merkerul! Pe ultimul buletin de vot scria mare.....Taxa auto va da m**e HOTILOR ! Asa cum spune aici si un alt coleg...m-as bucura sa se trezeasca cu 60-80% din buletine "votate" in acest fel !
PS Si nr meu de la masina specifica ce vot vor primi anul asta toti ! ( Vezi garajul personal) Smile
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Corect aici e problema ! Pe cine mai poti vota ca sa fie integru si sa faca ceva bun intradevar dezinteresat?
Oricum de la mine nea basescu are un mare NU la vot! mi-e sila deja...
Pentru ca suntem o natie de kkt cred ca numai o personalitate din afara poate sa faca ceva pentru tara asta.
Oare de ce or fi adus bunicii nostrii pe neamtul ala rege?
Nu sunt regalist, doar ca Ro a fost scoasa din evul mediu de un german.
Poate acum putem incerca si noi cu un AFRICAN, ca tot e la moda....
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:
Oare de ce or fi adus bunicii nostrii pe neamtul ala rege?
Nu sunt regalist, doar ca Ro a fost scoasa din evul mediu de un german.
Poate acum putem incerca si noi cu un AFRICAN, ca tot e la moda....

Numai sa nu candideze si "africanul" Vanghelie...ca romanasii se vor inghesui sa-l voteze! Smile
Corect....numai un strain, asemeni celor doi nemti Ferdinand si Mihai...ne mai poate scapa de cloaca asta !
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am votat DA, dar dupa ce am apasat butonul, mi-am dat seama ca de fapt corect era NU.

argumentatia:
basescu este mult mai periculos.
din pmdv basferatus nu este nici pe departe un epigon. el nu numai ca si-a egalat profesorii, dar el i-a si intrecut cu mult.

PS:
stiinduse care este pozitia mea institutionala in raport cu mai sus numitul, mentionez ca atat am vrut sa spun si promit sa nu intru mai mult in polemici.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Basescu = Ceausescu?
NU 49%
DA 50%
99 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR