Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • kklader

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cine imi poate da cateva sfaturi. Am vazut pe mobile.de cateva oferte. Pret in jur de 6000 eur an 2004-2006 de la privat cu carte service etc.
Am acum o Zafira 2001, dar vreau sa o schimb.
Are cineva Astra 1,9 cdti? Ce parere aveti despre ea?
Ps. imi zicea cineva ca ar avea motor de Fiat e oare adevarat!?
In cazul asta mi ar scadea interesul la ZERO.
Skip ads

  • kosty000

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2012 A20DTH (LBS)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pe vectra c sunt de fiat motoarele de 1.9, al meu de 1.7 este de isuzu.totusi motoarele facute de fiat nu sunt chiar asa proaste cum poate crezi tu
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
6000 de euro.......aaaa pai sunt scumpe domle' si vechi ...din 2004-2006 ...
Iti dau un exemplu , stiu eu pe cineva care vinde una de un an de zile cu 5000 de euro . H 1.9 cdti
In legatura cu intrebarea ta daca alea de la privat sunt bune , afla ca sunt cele mai bune ... Toti de pe mobile sunt seriosi , au km reali si sunt trecuti de 70 de ani
Iar 1.9 cdti este un motor conceput de Fiat , Alfa si Opel pt un monopost de la F1... Si apoi au zis sa-l puna si pe divizia de lux a grupului , adica pe Astra H . Chiar daca e o masina scumpa ( 6000) totusi e alta clasa

Sfat : Cand ai de gand sa deschizi topicuri serioase sa anunti mai intai
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
kklader a scris:
Are cineva Astra 1,9 cdti?

unde? aici pe forum.hm Rolling Eyes mai nimeni!
e un motor atat de "prost" incat mai toti il schimba cu 1.7d Wink
Skip ads

  • kklader

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand numai daca aud de fiat , nu ma mai intereseaza.
bertone, nu prea inteleg ce vrei sa zici...eu mi am luat zafira de aici de la cineva care a avut-o de 1 an...am bagat ceva bani in ea..
pe de alta parte am mai adus 2 masini din germania in ultimi 6 ani si sa stii . le am cumparat de la privat, ca dealeri nemti nu mai gasesti prin germania...nu am avut nicio problema cu ele decat ulei si filtrele schimbate.
asa ca mai intreaba si tu lumea cum e cu masinile luate de la nemti..pe targ iti gasesti masini cu km putini si toate cu carte service...si preturi bune....dar va sfatuiesc serios, feriti-va...daca pe bord vezi 130.000 km sigur are dublu.

vroiam sa stiu cat de fiabila e 1,9 cdti de la cineva care are o astfel de masina.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
kklader a scris:In primul rand numai daca aud de fiat , nu ma mai intereseaza.
bertone, nu prea inteleg ce vrei sa zici...eu mi am luat zafira de aici de la cineva care a avut-o de 1 an...am bagat ceva bani in ea..
pe de alta parte am mai adus 2 masini din germania in ultimi 6 ani si sa stii . le am cumparat de la privat, ca dealeri nemti nu mai gasesti prin germania...nu am avut nicio problema cu ele decat ulei si filtrele schimbate.
asa ca mai intreaba si tu lumea cum e cu masinile luate de la nemti..pe targ iti gasesti masini cu km putini si toate cu carte service...si preturi bune....dar va sfatuiesc serios, feriti-va...daca pe bord vezi 130.000 km sigur are dublu.

vroiam sa stiu cat de fiabila e 1,9 cdti de la cineva care are o astfel de masina.

*
Aici gresesti, Fiat este un excelent proiectant de motoare Diesel, asa cum spuneam profitand din plin de experienta filialei sale Iveco (camioane, camionete, dubite, etc.)
La Fiat NU motorul e slab... Twisted Evil
Ai insa dreptate cu piata nemteasca (de fapt, dominata de samsari turci) , iti raman privatii din landerele din nord/vest si... Franta... Laughing
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ia uite aici opel din 2005 cu 30.000 de km : https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=45976
Daca ai adus masini din Germania atunci nu ai crede in Mos Craciun deghizat in privat care vinde cu 6.000 un astra 1.9 cdti si eventual si sub 100.000 dekm .
Dar daca are pe bord 90.000 km ne ferim .. Sunt reali sau tripli ?
Asa ca mai bine nu mai intreb pe nimeni ci ma ghidez dupa conceptul meu , preluat de la altii bineanteles , conform caruia suntem prea saraci ca sa cumparam lucruri ieftine . Si , din cate masini am avut in scurta mea existenta , mi-am luat teapa cu una singura : una suspect de ieftina fata de restul pietei cu 79.000 de km la bord

Acum ca am terminat cu fluturasii , din cate cunosc si am vazut , imi place foarte mult cum se aude 1.9 de 150 de cp , e un diesel rafinat , insa ar fi ceva probleme cu volanta la km sariti de 150.000
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu stiam ca nu sunt chiar 100 % de Fiat.
Sunt un joint venture intre Fiat si GM ( GM a detin niste actiuni pe la FIAT ).
Si oricum nu sunt deloc proaste.

Evita anuturile ce implica "privat" si preturi mici.
Nemtii nu sunt prosti, masinile bune, cu km putini, carte service, nu sunt chiar ieftine.
Skip ads

  • kosty000

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2012 A20DTH (LBS)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sfatul meu,daca vrei o masina buna alege alta marca,cred ca e cel mai stufos forum pe care l-am vazut ,si topicurile nu sunt de lauda la adresa marcii si a modelului,ci e plin de probleme ,cum sunt purecii pe vulpe
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nici la alte marci nu e mai bine (ma refer in special la masini din grupul VAG, discutiile si plangerile de pe forumul aferent le cunosc de cand cu Polo-ul meu "de oras") Exclamation
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
kosty000 a scris:sfatul meu,daca vrei o masina buna alege alta marca,cred ca e cel mai stufos forum pe care l-am vazut ,si topicurile nu sunt de lauda la adresa marcii si a modelului,ci e plin de probleme ,cum sunt purecii pe vulpe


Vrei sa fie numai zahar si miere ?
Numai laude si iarasi laude ?
Ca aia de-si idolizeaza Logan-ul ?
O fi forumul prea stufos sau esti tu prea ingust?
Nu mai intra daca nu-ti convine !
  • kklader

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mda, m-am cam lamurit...am mai discutat si cu altii care au opel si mi au recomandat motorul de 1,7.
apropo de fiat, am avut o alfa romeo si mi-a facut mereu probleme si de atunci am prins boala pe italieni...posibil sa fie bun motorul de fiat..

daca ar fii bani as lua Antara...dar deocamdata se pare ca mai tin zafira 1 an Smile

mersi tuturor si bafta.
Skip ads

  • kosty000

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2012 A20DTH (LBS)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
"ingusta" e mama ta,jigneste pe cine vrei tu,dar nu pe mine.
....am fost provocat....
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
kklader a scris:daca ar fii bani as lua Antara....


Ei asta da greseala ar fi.... Laughing

Pe bune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR