Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dude

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Salut. Nu vrea sa mai deschid alt topic si oricum are legatura cu remorca.

Puteti sa imi recomandati un electrician bun la una din reprezentantele Opel din Bucuresti sau din zonele apropiate? (eventual pe PM). Vreau sa montez cablajul pt carlig si nu vrea sa ma usuce de bani. Am sunat la reprezentante si mi-au zis de manopera e in jur de 4-5 mil in conditiile in care ora de manopera e aprox 500. Asta inseamna ca lucreaza 10 ore sa monteze un cablaj!? sa fim seriosi. De aia am nevoie de cineva decent ca si pret.

Multumesc anticipat.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Dupa cate stiu, cabalajul il ai tras..e undeva in spatele barei din spate sau in cochilia pt roata de rezerva...Chiar daca nu il ai...il poti face singur cu un cleste de sertizat si ceva conductori....nici nu treba inginerie multa...
  • dude

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nu e mare inginerie intr-adevar, dar din cate am inteles trebuie puse si niste relee si schimbate niste sigurante cu unele mai puternice. Plus de asta masina e in garantie si nu as vrea sa pierd garantia din cauza asta.
  • dude

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca am stresat pe multi cu acest topic si probabil nu e de interes pt multa lume, dar...

Puteti sa imi spuneti, va rog, unde este localizata(in masina) mufa la care se conecteaza cablajul electric pt carlig. Masia e Astra Classic 2 Hatchback, iar azi am demontat plasticele alea de prin spate si nu am gasit nimic. Eventual la Caravan unde e pozitionata, ca am vazut ca sunt multe caravan-uri cu carlig prin Bucresti.

Multumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR