Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Voua va scartie plasticele prin interior? Cum se rezolva aceasta problema?
Skip ads

  • cristisor

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Kosovo
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Decat la service, sa-si bage aia degetele prin ea, mai bine dau muzica mai tare! Smile
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
de cand cu vremea asta rece, mai scartaie si plasticele....ce sa-i faci....poate venirea primaverii le va aduce la tacere Smile
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sincer si eu cred si sper ca e de la vremea ff rece...astept vremea calda sa vad si pana atunci le acoper cu muzica mai tare...Oricum inca nu e suparator, doar la trecerea peste santuri mai late poate e mai zgomotos....
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
bogdanbratescu... iesi vreo 10 zile din tara cu ea si ai scapat...
nu fac misto...
am mai povestit-o;
zafira fiind mai grea si cu caroseria mare (usi si toate cele ) si bucurestiul lui 2001 2002 fiind plin de gropi, la 6-7 luni dupa ce am luat-o au inceput greierasii inauntru...
dupa o sapt de austria la schi (vreo 3500 km), cind m-am intors m-am dus la benzinarie sa fac plinul si am uitat casetofonul acasa deci era liniste in masina... cind am ajuns la benzinarie mi s-a parut ceva ciudat la masina pina mi-am dat seama ca toate scirtielile disparusera...
dar n-a tinut decit vreo saptamina de drumuri romanesti...
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Cred ca e boala generala din cauza gropilor nu numai la opel ci la toate masinile. Si la mine cred ca din cauza frigului mai zornaie cate una alta. Cand am luat masina nu se auzea nicu un plastic zornaind.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
pif a scris:Cred ca e boala generala din cauza gropilor nu numai la opel ci la toate masinile. Si la mine cred ca din cauza frigului mai zornaie cate una alta. Cand am luat masina nu se auzea nicu un plastic zornaind.



asa si la mine
  • john_taff

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 XE16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Mi-a spus un taximetrist sa dau jos portiunea din plastic care mi se pare mie ca scartzaie si sa o montez la loc cu silicon transparent. Nu am incercat inca, dar o voi face la venirea caldurii.
Skip ads

  • XtraVagAnT

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Si pe mine ma mira faptul ca nu scartaia nimic atunci cand am luat-o, acum parca zdranganeste sticla de la cadrane, ceva plastic pe la bord, etc
Si eu tot pe temperaturile arctice dau vina plus drumurie romanesti, astept primavara sa ma edific in privinta aceasta.
Cum da caldurica ma bag in ea la aranjat si fixat ca pe vremea asta nu prea imi vine sa ma agit pe langa ea.
Poate scartaia si cand am luat-o insa cred ca eram prea emotionat ca sa le aud Very Happy Laughing
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mie imi scartaia capitonajul de plastic din portbagaj. L-am demontat si am pus intre el si caroserie burete subtire (a fost ambalajul protector de la TFT) ...de atunci nu mai scartzaie...il recomand Very Happy Very Happy
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
La mine cel mai mult zornaie parasolarul de la trapa sau cum naiba ii mai zice la chestia aia de culoarea capitonajului care se trage in spate. Daca o las bagata in plafon nu mai zornaie.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
la mine a inceput sa faca scandal bordul dupa ce am trecut de cateva ori pe piatra cubica... si n-are decat 6 mii... ata ete. votam si castigam
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:la mine a inceput sa faca scandal bordul dupa ce am trecut de cateva ori pe piatra cubica... si n-are decat 6 mii... ata ete. votam si castigam



la mine la fel dar doar torpedoul
  • tru_astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
si la mine scartaie plasticele in masina ( astra f) si este destul de deranjant. am desfacut un panou de usa si am pus celofan cu bule de aer poate poate, s-a rezolvat problema cateva zile dar dupa a inceput sa scartaie din nou... deci o solutie pe termen lung nu se poate gasi oare?
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
la mai toate masinile scartaie plasticele(si nu numai) in masina cand e f.frig afara...e logic...iarna se contracta iar vara se dilata...spre deosebire de lemn, care reactioneaza invers

...spunea cineva pe forum ca se poate folosi cauciuc siliconic sau silicon sanitar...n-am incercat inca Confused
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR