Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cu asemenea preturi nu mai are farmec deloc ”la mare cu cortul”. Oricum, cred ca ma voi indrepta spre gazda.
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Incerc sa vin si eu cu o sugestie de traseu pentru a ajunge pe litoral scapand de aglomeratia de pe traseele clasice . Am fost in acest weekend pe Cernavoda- Rasova - Ion Corvin - Adamclisi - Cobadin - Topraisar - Eforie Nord. Avad cazare in Eforie Nord traseul acesta mi s-a parut foarte bun. Peisajul este extraordinar de pitoresc. La Adamclisi se poate vizita cetatea si Monumentul Tropheum Traiani . Drumu este bun , fara prea multe gropi , chiar foarte acceptabil . Pe alocuri exista unele portiuni valurite care trebuiesc parcurse cu atentie si cu viteza mai mica . In rest pana la Topraisar abia daca intalnesti 10 masini.
Ma gandesc ca pentru cine vrea sa ajunga la Eforie , Costinesti, Neptun , Venus etc traseul acesta e bine venit.
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Vreo impresie de la cei care ati fost deja anul acesta cu cortul la campingurile din Mamaia Nord?
As vrea ca anul acesta sa plec cu cortul la mare si as vrea sa stiu conditii, preturi...
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
cristy78aca a scris:Vreo impresie de la cei care ati fost deja anul acesta cu cortul la campingurile din Mamaia Nord?
As vrea ca anul acesta sa plec cu cortul la mare si as vrea sa stiu conditii, preturi...


Nimeni... Pe timpul asta cine se mai duce cu cortul... Rolling Eyes
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si eu as dori detalii despre preturile practicate in aceasta vara in campingurile dinspre mamaia spre navodari! Eu de 2 ani am fost in Camping Lebada este ultimul spre navodari pe partea dreapta.Acum 2 ani am stat la cort si anul trecut am stat in camera, dar mai bine stateam la cort.Cei drept este jalnic la lebada.Apa calda cu program,camerele praf.Plaja este buna si APROAPEEE! Pretul a fost cam ca la o camera la vila aproape. Am ales de 2 ori la rand sa stau acolo din comoditate.Adica plaja este foarte aproape faci 2 pasi si ajungi, nu mai freci masina, nu mai dai bani de parcare, nu mai pierzi timp pe drum ca la noi obiceiuul era asa: Dimineata ma trezeam pe la 6-7 si ieseam cu copilul la aerosoli, pe la 8-9 ma intorceam mancam si ieseam toti la plaja.Stateam pana la 11 max 12(datorita soarelui) si ne intorceam la camera, dormeam pana la 4 si dupa ieseam iar pe plaja pana seara.De asta zic ca din comoditate am preferat sa stau acolo. Acum as vrea sa plec iar tot la camping cred, dar la altul in care conditiile sa fie mai bune, si as vrea sa stiu care ar fi mai rentabil! Ma gandesc si la pret ca anul trecut cat dadeam eu la camping pe o camera fara conditii decat paturile, dadeam la o camera in vila dar mai la distanta dar cu toate utilitatile. Si aici stau in dubii! Astept pareri sfaturi! Multumesc!
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Anul trecut am fost la Hanul Piratilor dar anul acesta as vrea sa merg aici:

http://www.gpm.ro/turism.php
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Decat sa le dau la HOTII aia atatia bani, mai bine imi caut gazda sau stau acasa.
BTW, acolo nu se ofera campare, ci cazare la casute Exclamation
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ririnel a scris:
BTW, acolo nu se ofera campare, ci cazare la casute Exclamation


Daca te uiti bine in sectiunea TARIFE, ai sa vezi ca se ofera si campare.

Deci, orice informatie cu privire la camparea in campingurile din Mamaia Nord (preturi, etc.) este binevenita.
Multumesc.
Skip ads

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Scuze, nu am observat functia scroll Sad
La un calcul rapid pentru o familie formata din 2 adulti si un copil de 7 ani, trebuie platita suma de 103 lei/zi Shocked
  • octav-78

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 Y17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cristy78aca a scris:
ririnel a scris:
BTW, acolo nu se ofera campare, ci cazare la casute Exclamation


Daca te uiti bine in sectiunea TARIFE, ai sa vezi ca se ofera si campare.

Deci, orice informatie cu privire la camparea in campingurile din Mamaia Nord (preturi, etc.) este binevenita.
Multumesc.
salut cristi. Am vãzut cã aduni info referitor la camping zona navodari. Ai ajuns acolo de curând? Aº opta ºi eu pentru anu asta naºpa pentru cort. Ce îmi poþi zice despre zona navodari. Preþ/ facilitãþi/ zgomot/ umbrã...etc. Dacã ai mai fost posibil cã stii ce este de evitat pe acolo. Aºtept un rãspuns dar nu musai doar de la tine. Baftã
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
octav-78 a scris: salut cristi. Am vãzut cã aduni info referitor la camping zona navodari. Ai ajuns acolo de curând? Aº opta ºi eu pentru anu asta naºpa pentru cort. Ce îmi poþi zice despre zona navodari. Preþ/ facilitãþi/ zgomot/ umbrã...etc. Dacã ai mai fost posibil cã stii ce este de evitat pe acolo. Aºtept un rãspuns dar nu musai doar de la tine. Baftã


Salut octav-78.
In seara asta m-am intors de la mare, am fost la campingul Hanul Piratilor cu cortul. Pretul pentru campare este 20 lei cort de 2 persoane(chiar daca il ai mai mare, spui ca este de 2 pers.), 10 lei pentru auto si daca vrei si curent, inca 10 lei. Daca mergi pana miercurea, gasesti locuri cu umbra, de joia nu prea. Apa calda este cu program( care se respecta), de 3 ori pe zi, plaja este curata, apa la fel, sezlongurile, daca ai noroc sa prinzi, sunt gratuite.
Pentru alte detalii, suna-ma.
  • octav-78

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 Y17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cristi mersi de informaþii. Dacã mã hotãrãsc sã merg la acest camping te voi suna da atunci aproape de concediu-15 aug.
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Daca vii duminica la intalnire, mai vorbim atunci.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si eu astazi m-am intors de la mare de la camping tot zona navodari.Am fost la camping Lebada! Conditiile la casute sunt jalnice si preturile incep de la 40 de lei in sus o camera cu un pat. Noi am stat la cort o noapte, ca am fost pentru un weekend! Preturile la cort sunt: 13 lei persoana si 8 lei masina. Noi am fost 3 insi si masina. Dar am spus ca suntem doar 2 persoane, si am platit in total 34 de lei. Ceea ce nu-mi place mie la campingul asta (la altu n-am fost) este ca-ti opreste buletinul. Ei nu au voie, dar cand le-am zis mi-au zis foarte calm si clar ca pot sa plec daca nu-mi convine. Ce se poate face in privinta asta? Nu se poate sa-i reclami sau ceva de genu? Program la dus 11-14 si 18-20. Dar apa nu-i prea calda!. Astazi cel putin wc-urile au fost jalnice, infundate , pe pereti etc. Aici e vina ciobanilor care au fost pe acolo! La cort sa spunem ca e acceptabil.
As vrea sa intreb: Daca la han spui ca ai cort de 2 persoane si defapt ai de 4, nu te controleaza?
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:
As vrea sa intreb: Daca la han spui ca ai cort de 2 persoane si defapt ai de 4, nu te controleaza?


A trecut cineva, s-a uitat, dar nu a zis nimic. Personalul foarte amabil(cred ca criza este vinovata).

Din ce zici tu mai sus, ala nu e camping, e cocina.
  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
PLAJA CORBU NUuuu e doar o rulota cu 4 -6 mese pe plaja cu bere 4---6 ron nici o conditie a era sa uit multe antene care nu cred ca-ti fac bine si asta la 30 m de ,,terasa,, a si era sa uit multa sarma ghimpata tot la 30 m de ,,terasa,,dinstractie placuta dar nu aici
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
neverback a scris:PLAJA CORBU NUuuu e doar o rulota cu 4 -6 mese pe plaja cu bere 4---6 ron nici o conditie a era sa uit multe antene care nu cred ca-ti fac bine si asta la 30 m de ,,terasa,, a si era sa uit multa sarma ghimpata tot la 30 m de ,,terasa,,dinstractie placuta dar nu aici

Ce spui tu? Am fost la corbu in treacat sa vad ce-i acolo in weekend si era full total. Corturi peste corturi, rulote etc. Am vrut sa ne oprim acolo, dar nu aveam unde sa facem un dus sa dam nisipul jos dupa noi si nici wc nu cred ca era!
  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
da omule sunt corturi dar nu prea e de mers pt ca nu sunt conditii nici sa mananci nici cele de igiena personala
ma duc pe aceasta plaja de vreo 6 ani involuntar si am vazut aceasta plaja in diferite luni ale verii mai iunie iulie august septembrie
sunt si multi ,,ciudati,, cu cortul pe acolo sper sa nu jignesc pe nimeni dar nu-mi plac oamenii cu ochii rosii de la iarba si alte substante
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Zona Mamaia nord. A fost cineva la camping? Cum sunt conditiile si tarifele?
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
cristy78aca a scris:
In seara asta m-am intors de la mare, am fost la campingul Hanul Piratilor cu cortul. Pretul pentru campare este 20 lei cort de 2 persoane(chiar daca il ai mai mare, spui ca este de 2 pers.), 10 lei pentru auto si daca vrei si curent, inca 10 lei. Daca mergi pana miercurea, gasesti locuri cu umbra, de joia nu prea. Apa calda este cu program( care se respecta), de 3 ori pe zi, plaja este curata, apa la fel, sezlongurile, daca ai noroc sa prinzi, sunt gratuite.

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR