Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • draganionut

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salutare tutror
ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva date despre ruta timisoara-setubal(portugalia)?
orice informatie este binevenita.
va multumesc.
  • julian_nica

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
poate nu ai plecat .

uite aici un link Via Michelin
  • draganionut

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
draganionut a scris:salutare tutror
ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva date despre ruta timisoara-setubal(portugalia)?
orice informatie este binevenita.
va multumesc.


am revenit....pentru orice informatii legate de traseu va satu oricand la dispozitie.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Daca scrii, ramane in istorie Smile daca nu, "parca era unu pe forum care a mers in Setubal...."
Smile
  • draganionut

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
respected a scris:Daca scrii, ramane in istorie Smile daca nu, "parca era unu pe forum care a mers in Setubal...."
Smile


Pai atunci am sa scriu cateva detalii in legatura cu traseul si taxele de drum de la intoarcere,deoarecere drumul spre portugalia a fost cu peripetii si as putea scrie si o carte.
Plecarea din Setubal a fost intr-o joi la ora 13,spre Evora-Guarda(iesire Spania)distanta facuta in 1.30 taxa de autostrada de 13.5 euro.
la ora 14.30 eram intrat in Spania indreptanduma spre Madrid(la niste rude) pe ruta Merida,Guadalupe,Talavera de la reina.In Madrid am ajuns undeva in jurul orei 21,autostrada pe aceasta ruta nu se plateste.
La ora 23 plecam din Madrid spre Zaragoza,Barcelona si cred ca in zona localitatii Jonquera intrat in Franta.taxele dintre Zaragoza si intrarea in Franta au fost in jur de 20 euro.Mentionez k inainte sa intru in Franta am dormit 1 ora intr-o parcare.
Odata intrat in Franta in jurul orei 10.00ruta Perpignan,Beizeres,Montpelier,Aix,Nice si am urcat in sus pe Coasta de Azur,Monaco,Cannes pana la intrare in Italia.Taxele de drum in Franta au fost in jur de 100 euro fiind cele mai mari de pe tot traseul meu atat la dus cat si la intoarcere.In Italia am intrat in jurul16-17.00 in zona localitatii Brodighera continuand drumul spre Genova,Brescia,Verona,Padova.In Italia am mai dormit cam 2 ore aproape de granita cu Austria.In Austria am intrat dimineata in jurul orei 7.00(cred) pe la Villach.Taxele de drum in Italia au fost de 51 euro.Din Austria traseul a fost simplu spre Graz,Wiena.In Austria se platesete vigneta=8euro,am urmat drumul spre Budapesta unde vigneta a fost 9euro si am intrat in tara pe la cenad ,ajungand in Timisoara sambata seara undeva in jurul orei 20.00 dupa care pana la Buzias am mai facut 45 minute..Mentionez ca inainte de Budapesta am pierdut vreo 2 ore deoarece se efectuau lucrari pe autostrada si in Franta la fel.Acest traseu a insumat 3702 km si costul total al drumului a fost undeva la 400 euro.
Pt alte detalii astept intrebarile voastre.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR