Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • denistm

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 Z21B3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Dragi colegi.In Noiembrie anul trecut am suferit o accidentare la fotbal.cand sa sutez in minge am simtit o pleznitura la genunchiul drept.a inceput sa se umlfe,facandu-se o galca cat o minge de tennis.Am fost de urgenta la spital unde m-au internat si mi-au umplut venele de ace si prostiile lor de perfuzii.dupa 4 zile ce am stat internat,cu piciorul intr-o fasa.am coborat jos unde mi-au pus un ghips.Mi-au dat in sfarsit drumul acasa,Insa peste o saptamana urma sa merg la punctie.am mers la punctie m-a intepat in genunchi si mi-au scos vreo 80 de Ml de sange doar din prima tura.a 2 a tura vreo 30 ultima tura vreo 10.dupa vreo luna puteam merge iarasi,dar cu o fasa pe genunchi.Incapatanat am mers pe zapada in adidasi si am alunecat spre ghinionul meu si disperarea familiei.Povestea s-a reluat.iarasi punctii...ghips...etc.etc.Mama i-a spus medicului care s-a ocupat de mine daca este neecsar un RMN.Medicul spunea ca nu este nevoie ca pot merge pe film nu se vad oase rupte(multumesc lui dumnezeu).Parintii m-au dus la RMN.L-am facut si rezultatul a fost Intindere Ligamente Incrucisate.Mi-a picat fata cand am auzit deoarece cel care mi-a citit RMN'ul este un prieten de familie si este medic.Aceste mi-a spus ca in cel mai bun caz ar fi operatia paroscopica(cu laser care dureaza cca.10-15 minute).Acesta mi-a spus ca daca nu sunt de acord cu Operatia sa merg sa fac gimnastica.Am mers la sala timp de 3 luni in care pedalam pe bicicleta si mergeam usor pe banda,chiar am inceput sa alerg usor.Genunchiul nu mi-a trecut nici acum in totalitate din septembrie doresc sa merg la innot cum mi-a sugerat medicul sa vad cum va fi daca nu asta este imi voi lua inima in dinti si voi face operatia.Insa inainte de toate astea va cer parerea a-ti mai trecut vreunul prin asta ? astept raspunsurile voastre.!
Skip ads

  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Stiu ce inseamna sa ai dureri,parerea mea e ca ti-ai facut-o cu mana ta!Incearca sa faci mai multe exercitii de recuperare cu un profesor poate scapi de operatie!Sanatate!
  • denistm

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 Z21B3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
mersi fain.daca a-ti mai trecut careva prin asa ceva va astept parerile si sfaturile.Multa sanatate si voua si Opel-urilor voastre Razz
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu de multa vreme problema asta, si pot sa iti spun ca numai doctoru' Lutu' te mai scapa de ea... Confused Incearca sa te obisnuiesti cu ideea si sa iti menajezi genunciul cu probleme. Nu ridica greu, nu alerga mult sau fara o usoara incalzire in prealabil, si evita pe cat posibil sa expui piciorul la frig. Am problema de vreo 7 ani, si nu stie nimeni ce rezolvari pot fi, ci doar presupuneri de doctori... Un amic al meu a patit la fel, l-au operat, si acum e mai limitat decat mine la miscare, plus ca are o ditamai "buba cu dinti" pe genunchi. Ai avut cazuri de reumatism in familie sau au avut alte rude de ale tale?
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am un amic care a avut la ambii genunchi. nu stiu daca intindere sau ruptura.ideea e ca la cel mai mic efort avea dureri si se umfla.
s-a operat in canada( sta acolo) si acum e ok. nu stiu cu ce metoda s-a operat , dar stiu ca a stat in recuperare cam 4 luni.

cel mai bine cere sfatul unui medic sportiv.unul bun.fotbalistii se fac bine destul de repede.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Canada nu e romania. Fotbalistii au sponsori care fac tot posibilul sa le fie bine, si un medic care e in permanenta cu ochii pe ei...
  • denistm

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 Z21B3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
nu,nu a avut nimeni din familie probleme,eu am patit-o la fotbal,doctorul mi-a spus ca ligamentele mele au fost intinse cum am crescut prea brusc...de la 1.78 la 1.82 peste vara...si a zis ca nu a apucat sa se stranga inca si na a fost mai slab si a cedat la RMN mi-a spus ca e intindere de ligamente incrucisate si ca ma pot opera dureaza 15 minute operatia...am intrebat de alte metode...a zis inot si bicicleta.bicicleta dinaia am acasa am facut dar la inot o sa merg din septembrie vreo 3 luni daca nu ma simt mai bine o sa fac operatia pt.ca vreau sa joc fotbal dinnou
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR