Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • maffiozo

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z1DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut! am o prblema cu stergatoarele la un opel vectra b. cand sant pe temporizare , la revenire, se opresc ba la jumatatea parbrizului, ba aproape de revenire. probleme este aceeasi si cand folosesc stropitoarele si mi se intampla mai rar cand merg pe viteza 1 sau doi. stie cineva ce sa fie? sa fie de la motoras? are temporizare electronica separat? daca da, unde e? se poate schimba?

va multumesc
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eu am aceeasi problema cu temporizarea, atunci cand stropesc parbrizu se opreste unde vrea in rest merge normal. am schimbat maneta de stergatore degeaba. cred ca ar fi un releu dar nu stiu care.....
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
releul nu are nimic, problema este la motoras; eu am rezolvat-o prin schimbarea lui; poti face un test cu un alt releu despre care stii ca functioneaza corect
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
la mine doar la stropotori are probleme in rest temporizarea merge oke Rolling Eyes
  • tmarian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y13dy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut am si eu aceeasi problema dar mie nu mi se opresc deloc unde trebuie pe orice treapta cineva mi-a spus ca ar fi de la releul temporizator dar nu stiu unde se afla sau de la siguranta. imi poate spune si mie cineva unde se afla releul sau ce sigurante trebuie sa verific
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR