Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • lucianplesa

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema de ceva vreme se aude atat pe fata cat si pe spate un troncanit la gropi iar la piatra cubica se aude ceva ca o vibratie acea vibratie se mai aude si cand lovesc cu piciorul in roata stie careva ce ar trebui inlocuit va multumesc
Skip ads

  • conek_tt

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ar trebui sa verifici bieletele antiruliu....la mine alea au fost de vina....
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai schimbat de curand placutele de frana e posibil ca alea sa faca asa urat . Incearca sa mergi cu frana de mana trasa 2 zimti vezi daca se mai aude, daca e de la placute cand tragi putin frana si apasa pistonu in ele nu mai suna, daca se mai aude e altu baiu.
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
... aceiasi problema o am si eu pe spate.... si deja incepe sa ma sacaie...

Am schimbat placutele acum vreo 8-10 mii de km si cam de atunci a aparut zgomotu?....

cu frana de mana trasa cand lovesti in cauciuc se mai aude acel zgomot?.. la mine nu se mai aude cand e trasa...
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Problema asta o am pe fata, am pus discuri noi dar nu am schimbat placutele. La un soc mai serios se aude o troncaneala urata, dar cum totul e verificat pe acolo altceva nu are ce sa faca asa.
Ar trebui sa schimb placutele? Sunt cam jumate tocite.
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Eu mi-am mancat zilele 1 saptaman ca nu stiam ce trocane desi eram comvins ca sursa de zgomot era roata spate stg azi am fost la un prieten la garaj am dat roata jos si am rezolvat troncaneala , pana am ajuns la cineva care sa imi zica ca e zgomot de placute am intrebat multe persoane inclusiv aici pe forum am cerut sfaturi si nimeni nu a dat raspunsu corect, acuma bine Smile ca am rezolvat ca ma zgaria pe creier troncaneala.

JAC2.00tdi ... daca e asa cum zici tu sunt placutle 100% asa a aparut si la mine dupa 1 saptmana troncaneala.

aco_008... ridica masina sus bate in roata cu pumnu apoi pui pe cineva sa apese frana si bati iarasi daca nu se mai aude trocaneala atunci e de la placute.

De obice asta se inampla cand placutele puse nu sunt vero si nu intra bine in locasul lor, sau nu sunt asezate bine in locas.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
va salut,troncaneala pe drum denivelat sau ''piatra cubica'',poate sa fie si de la barile stabilizatoare,garnituri obosite,se schimba foarte usor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR