Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Deschid tv de dimineata si ce vad.....mult ravnitul pot.. la loto...s-a castigat
Un galatean este mai bogat cu peste 10 mil de euro....
Ma uit repede pe bilet macar sa vad daca iau cei 5 mil la cat.a-III-a....dar nimic si de aceasta data....

Joc de cativa ani dar nu am castigat niciodata nimic...
A castigat cineva la cat. II sau III ?.....Ce o fi simtit acel om dupa ce sa vazut mai bogat cu peste 10 mil de euro?
Exista vreun criteriu dupa care sunt alesi acesti oameni? Very Happy Very Happy
Skip ads

  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ufffffffff . M-am speriat . Am mai verificat inca o data biletul meu Crying or Very sad
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Asa am vazut dimineatza la stiri...exact aceiasi reactie am avut-o si eu cand s-a castigat la Calarasi acum 2-3 ani....tot asa vreo 10 mil de euro...
  • serum

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Aia de la Calarasi care i-au prins astia de la presa ca dadeau cu sapa pe camp.
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
serum a scris:Aia de la Calarasi care i-au prins astia de la presa ca dadeau cu sapa pe camp.

Frate presa manaca f f mult r..... iti spun ca il cunosc personal pe cel care a castigat....este un tip foarte de treaba...el si tatal sau aveau posturi chiar bune inainte sa castige...si cu sapa nu-l vad sa fi dat....deci eu ma refer la cel cu 10 mil de euro...
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Oare castigatorul este din club :d?
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca este speram sa nu ne paraseasca. Laughing poate i-si ia un insignia Cool
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Poate ia tot GM Romania...

Desi mai pun cate o varianta simpla de 7 lei, din cand in cand, dupa nas, tind sa cred ca vei avea o viata destul de grea, agitata si stresanta, castigand o asa suma mare.
Daca nu esti om calculat, modest si cu picioarele pe pamant, ori faci praf banii, oricat de multi ar fi ei, ori nu stiu...dati voi alte variante...

Cand va intra salarul pe card, nu ati sari in toate directiile cu cheltuielile? Dar daca v-ar intra pe card o suma de ordinul catorva zeci de mii de salarii? Cum ii gestionezi?
Skip ads

  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Baieti....sunt foarte fericit ca va pare bine pentru mine.Cu banii pe care i-am castigat voi lua un server numai pentru club opel si cate un set de aparatura de diagnosticare pentru fiecare club din fiecare oras.
Din banii castigati imi voi lua si un opel Insignia intradeva pentru scopuri personale...mai vreau sa fac si .... [opriti-ma ca delirez prea mult Laughing ]
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu cred ca e doar o abureala acest joc, tind sa cred ca banii astia multi se duc tot in buzunarele statului si arunca gogoasa ca a castigat nea "X" din judetul "Y" dar identitatea o tinem ascunsa ca nu cumva sa-l atace mafiotii Laughing
Sa ne arate mai nene castigatorul ... macar mai spulbera din ceata asternuta peste acest joc. Tocmai am vazut ieri la tv, castigatorul potului cel mare in America, un fermier care a si povestit ce va face cu bani, au facut un filmulet de vreo 40 min cu planurile lui, au aratat ce Ranch vrea sa cumpere, ce masina, ce casa vrea sa-si faca, etc ...


Ultima modificare facuta de mark la Lun 08 Jun, 2009 5:36 pm
  • clubfranc

  • Mesaje scrise: 687
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2009

  • Mesaj Privat
orice castigator e intrebat daca vrea sa fie fotografiat sau filmat pentru publicitate. Chiar primeste o suma frumusica pentru asta, dar daca el nu vrea, n-are cum sa-l oblige. Tin minte cand a castigat acum ceva ani buni o suma fabuloasa la vremea respectiva ( imediat dupa revolutie) un tip din Tecuci , care nu si-a dat seama si s-a facut public .
De a doua zi, la poarta lui s-a adunat toate maicutele si preotii de la toate monastirile si bisericile neamului, cersetori, ologi, "oameni de afaceri", tigani, primarul(sa dea bani la primarie), fundatii, rude de care nu a stiu el sau familia lui ca exista.. etc.

deci... fara acordul castigatorului, n-au dreptul prin lege, sa-l faca public
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Au fost discutii serioase pe tema acestui joc, cu siguranta, cum spunea si mark, banii merg la mafiotii acestei tari, la castigatorii reali merge doar de la ctg a 2a.
Cititi mai jos cum procedeaza mafiotii, hotii care fura tot ce e de furat:
Va rugam ajutatine .
Academia de Studii Economice
Catedra de Contabilitate, Audit si Control de Gestiune
LOTO - TZEAPA NATIONALA
Potul de 10 mil euro a declansat isteria "Loto 6/49 in Romania ! Tot romanul, impatimit al jocului sau din contra jucator de ocazie, a inceput sa viseze la marele premiu. La OTV s-a facut o cheta de 137000 euro pt "marele bilet" de 23 de numere! Ce e bine ca odata cu isteria asta s-au declansat si adevarate anchete mediatice in legatura cu corectitudinea jocului! Foarte multa lume injura OTV-ul, de multe ori pe buna dreptate, dar cel putin, de data asta au gasit probe care dovedesc clar ca loteria poate alege numerele castigatoare dupa bunul plac! A fost suficient ca directoarea agentiei nationale sa pronunte numele "Editec" (compania care produce suflanta, bilele si softul aferent) ca telespectatorii sa intre in rolul de detectiv. Si s-au descoperit lucruri extrem de interesante!
http://img169.imageshack.us...7/73240185dr4.jpg Pe site-ul Editec puteti afla ca in interiorul fiecarei bile din cele 49 exista o tablita de indentificare cu un cod format din 22 cifre, asa numitul ARS , cod ce este citit de suflanta si apare automat in calculator! Deasemenea, toate cele 49 de bile trebuie sa apartina aceluiasi set se bile. In caz ca, una sau mai multe bile apartin unui alt set de bile, acestea nu sunt recunoscute de suflanta!
[http://img180.imageshack.us/img180/3910/81527087jk6.jpg] Alt element foarte important! Fiecare bila inainte de a fi introdusa in suflanta trebuie sa fie verificata cu sistemul producatorului. Acesta are 3 inele prin care trebuie sa treaca fiecare bila. Primul inel citeste bila sa fie din acelasi set cu celelalte, inelul al doilea verifica dimensiunile si al treilea greutatea! Acuma. Ce a pezentat Loteria Romana ? Mai multe televiziuni au aratat cum se cantaresc bilele. Cu un cantar, obisnuit, de bijutier!!! Si atunci se nasc mai multe intrebari. De ce asa si nu cu aparatul producatorului, care evident, le-a fost livrat impreuna cu suflanta? De ce nu a fost prezentat si acest sistem? De ce nu s-a mentionat ca suflanta poate identifica orice bila? Are Loteria Romana ceva de ascuns?
[http://img507.imageshack.us/img507/888/98648286os2.jpg]
Pai are! Iata cat de bine este pus la punct sistemul. Imaginea alaturata ne prezinta ce apare pe calculator in momentul cand bila trece prin primul inel al sistemului de verificare! De la anul de fabricatie pana la culoare si setul de bile din care face parte!
Atentie! Daca bila nu face parte din acelasi set cu celelalte nu poate trece de primul inel! OK. Loteria Romana a aratat ca are doua seturi de bile. Deci daca sa spunem in suflanta sunt introduse 6 bile din setul 1 si 43 din setul 2, cele 43 de bile din setul 2 nu au nici o sansa sa iasa, pt ca nu sunt recunoscute de suflanta...!
Si ca si cum toate astea nu erau suficiente, bomboana pe coliva o pune chiar producatorul sistemului.
In cartea tehnica a masinariei, producatorul precizeaza ca softul poate controla jocul! Cu alte cuvinte masinaria asta poate juca corect sau nu, in functie de cum decide Loteria Nationala ! Asta poate ca explica mai bine de ce poturile mari din istoria loteriei s-au castigat doar in momente de sarbatoare (alegeri, Paste, Craciun sau Revelion)!
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE
CATEDRA DE CONTABILIATE, AUDIT SI CONTOL DE GESTIUNE
Lect.univ.dr. STANILA GEORGIANA OANA
Email [editat: nu este permisa publicarea unei adrese de e-mail fara acordul explicit al posesorului]

Tot ce-a fost, ori ce-o sa fie
In PREZENT le-avem pe toate!

Ce am postat aici, e primit pe email acum cateva zile, stiam de practica asta de acum doi ani cand a fost acel scandal in legatura cu loteria, dar nu s-a intamplat nimic, lucrurile merg inainte...
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am jucat si eu de cateva ori dar m-am lasat pagubas.Tata a castigat de doua ori la categoria III.
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
spun dar atat: am joc, joc, si voi juca la loto.
am castigat de doua ori la a II- a si de multe alte ori la a III-a.

asa ca fiecare cum crede de cuviinta in privinta asta.

bafta
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
lasand la o parte eventualele de asteptat fraude, eu ma gandesc cum dreaq o fi sa ai biletul castigator, singurul, si sa te duci cu el la ghiseu...mai intai, trebuie sa astepti o saptamana-doua, sa se mai calmeze jurnalisti, gura-casca si mafioti sau chiar pungasi gainari....ca doar acum se stie agentia castigatoare imediat (termenul este 30 de zile pare-mi-se)

Apoi, cred ca trebuie sa faci cateva copii bune xerox (ideal sa ai acasa scaner si imprimanta)

Apoi, cand te duci cu beletul, cred ca trebe sa ai macar un prieten bun cu tine, musculos sau asa, mai cu profil de bodyguard

Legat de banii care se duc la stat, e si oficial nu doar presupus: castigatorul are optiunea de a primi (dupa ce se opreste impozitul pe castiguri din jocuri de noroc) fie toata suma ramasa, insa in rate lunare timp de 20 de ani, fie jumatate din aceasta, daca vrea banii pe loc.

Scuze nu am timp sa documentez cu linkuri acum, daca stiti si voi asa ceva...se poate gasi pe RALN.ro...
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Termenul in care se poate prezenta este de un an! Referitor la bani , ei se depun intr-o banca la alegerea posesorului, urmand ca acesta sa-i "managerizeze" dupa bunul plac!
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Are dreptate d_m_g....suma iti intra in cont toata(mai putin impozitul)....cum adica rate lunare....sau pe loc jumatate din suma...
Repet tipul cu 10 mil de euro il cunosc personal....ii s-au virat in 2 zile TOTI bani...mai putin impozitul....repet nu sunt vb aiurea....
Cand un ziar scria despre el ceva ....se amuza copios...si s-au scris minciuni la greu....gen.cancan,libertatea,niste libidinosi de fotoreporteri umblau pe aici prin oras...poate poate fac si ei o fotografie....ca de scris stiau ei ce sa minta... Very Happy
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
dominilor procedura este asa.

Castigurile mai mari de 3000 RON se achita la sediul Agentiei Nationale care este foarte aprope de Casa Poporului. (strada Poenaru Bordea, nr.20, sector4, Bucuresti) Program de Luni- Vineri 8:00- 14:00. Intr-o discretie maxima esti intrebat daca vrei ca datele tale sa fie publice (gen. Nume, Prenume, Adresa, Foto) - NU se intampla nimic daca refuzi. A nu se uita impozitul care trebuie platit din suma castigata:25% - de fapt CEC-ul va avea inscris suma fara impozit (castig -25%), asta e statul joaca cu tine pe bilet!

Ti se elibereaza un CEC care este valabil doar la Sucursala Raiffeisen Bank de langa Agentia Nationala Loto.

Te prezinti acolo cu cecul si faci ce vrei cu banii ii ridici/transferi in alte conturi, problema ta.

Cat despre bodyguards - nu e nevoi atat timp cat nu umbli cu cash la tine!

Cum am mai spus - cine vrea informatii corect despre chestia asta ii stau la dispozitie!

Apropo, am avut: 19,7, 37 Sad ... saptama asta - foarte proape de 4 numere.

bafta
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eu am vrut sa pun niste numere duminica, dar s-a inchis pana am ajuns eu. Azi ma uitam daca nu cumva mi-au iesit numerele sa mor de oftica..din pacate nimic.
Acum o saptamana imi iesisera toate cele 6 numere pe un bilet..din pacate erau cate 2 pe fiecare varianta => castig 0.
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Traim cu speranta jucam in continuare....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR