Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • marius306

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990 E18NVR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am si eu o Vectra A din 90 , motor 1.8S echipata cu carburator pierburg 2EE.
Problema ei ca are un consum foarte mare in oras( a ajuns si la 24 dar in mod constant e 18-19) si ceva mai mic in afara , undeva la 10. Toate astea in conditiile in care afara nu depasesc 110 120. La capitolul demaraj sta foarte prost, e comparabila cu o dacie.
Din cate am cautat, acest carburator este foarte rar putine fiind informatiile despre el. se pare ca a echipat si motoarele de 1.6 si 1.8 de la vw golf2.

Am reusit sa fac rost de garnituri pt carburator de la Al padrino dar nu reusesc sa gasesc jiclere sub nici o forma.
Orice informatie referitoare la un magazin de unde se pot achizitiona e bine venita sau orice informatie despre acerst carburator
  • marius306

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990 E18NVR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni un magazin in bucuresti, sau nu mai are nimeni modelul asta de carburator. Am ceva vreme de cand stau cu masina desfacuta si nu gasesc solutii
  • marius306

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990 E18NVR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
revin cu intrebarea: NU stie nimeni un magazin serios in bucuresti care sa poata aduce niste jiclere pt carburatorul asta (pierburg 2ee). Chiar 2 oameni de pe tot forumul asta au acest tip de motor? Imi e greu sa cred asa ceva........
Sau noi astia cu "harburi" nu suntem de bagat in seama.
Deja am 3 saptamani cel putin decand e masina desfacuta. Daca mai sta maxim o luna ajunge la remat
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
marius306 a scris:revin cu intrebarea: NU stie nimeni un magazin serios in bucuresti care sa poata aduce niste jiclere pt carburatorul asta (pierburg 2ee). Chiar 2 oameni de pe tot forumul asta au acest tip de motor? Imi e greu sa cred asa ceva........
Sau noi astia cu "harburi" nu suntem de bagat in seama.
Deja am 3 saptamani cel putin decand e masina desfacuta. Daca mai sta maxim o luna ajunge la remat

Salut incearca pe Lizeanu cum vii dinspre Stefan cel Mare( Mega Image) spre Mihai Eminescu pe mana dreapta la 200 m e un magazin specializat pe piese de Opel.Du-te acolo si s-ar putea sa ai noroc.
Mai e si varianta de a cauta in dezmembrari un carburator sau motor complet.Nu tot timpul cauza este carburatorul poate fii motorul defect sau aprinderea
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR