Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Romania condusa de Hoti!

SI cam asa se fura!

Romania pacalita de bancile straine

revolutia e aproape! !


Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Niste nenorociti care au dus tara la faliment timp de 20 de ani, de fapt au devalizat tot ce se putea, pot fi acuzati de distrugerea economiei nationale, infometarea si inrobirea propriului popor, etc, si continua in acelasi ritm.
Astia sunt niste paraziti ordinari care fura tot ce se poate fura. Despre banii veniti de la fmi, era normal ca asta e destinatia lor, tarile dezvoltate se scot pe spatele celor fraieri.
Despre revolutie, nu cred ca va veni vreodata, suntem un popor nepasator, asa ca ne meritam soarta.
In '89 , alaturi de alti camarazi, am fost in pericol sa ne pierdem viata, am rabdat de foame, de sete de frig, altii si-au dat viata ptr tara, sunt sigur ca si aici sunt multi care au trecut prin asta, dar a fost in zadar, desi atunci speram ca totul se va schimba in bine, n-a fost sa fie, smecherii, hotii, mafiotii au sosit la putere, iar o data cu sosirea lor, toate sperantele noatre de mai bine s-au naruit.
Sa le fie tarana usoara celor ce-au pierit in revolutie!

PS:Poate mai sunt ceva colegi pe aici, din cei ce au fost la UM1714, ar fi interesat sa ne reauzim-revedem dupa 20 de ani.

Scuze initiatorului acestui topic ca am fost nitel off topic.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nimic nu se va schimba in tara asta, pentru ca totul depinde chiar de ROMANI!
Iar ROMANII nostrii sunt pasivi, chiar si in sensul actului sexualal pe care il practica cei de la putere!
Eu le-am tras-o asa! http://www.220.ro/ExEEDbCj5...resa-Alegeri-2009
Pentru mine 162 mil. de lei dati statului, guvernantilor, a fost picatura ce a umplut paharul!
Cat voi trai, voi merge la vot...iar pentru astia actuali si trecuti, numai saci peste saci le voi cara..
Asa sa le ajute Dumnezeu! Sa aiba gura plina in fiecare dimineata! Amin...
  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
bv frate!eu am avut grija sa votez cu toti.....nu de alta dar sa anuleze votul....nu sa-l fure cum vrea fiecare..
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu m-am obisnuit cu astfel de tara. Problema e ca profita de naivitatea noastra (a cetatenilor) si proasta informare a cetatenilor investitorii straini si cei ce ne conduc. Cei ce merg la vot in Romania sunt majoritatea membrii de partid, deci cat mai multi cat mai multe voturi in favoarea unui partid. De ce credeti ca au venit firme din strainatate sa investeasca in Romania? Pentru ca legislatia permite multe fraude legale, iar legile sunt facute pentru omul de rand, educat, responsabil, platitor de taxe, etc. De ce credeti ca a fost adus regele Mihai? Cred ca ne paste inca o reluare a istoriei, cel putin eu as fi de acord sa platim parlamentari si guvernanti din alte tari care sa ne conduca cu salarii mai mari decat au si tot am cheltui mai putin decat cei actuali, dar sa fie supravegheati si controlati din afara. Cu ai nostri nu mai avem scapare.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
orice salarii castigate cinstit, oricat de mari, aduc mult mai putine prejudicii decat FURTUL.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mie mi-ar place sa se poata organiza un mars de protest, calm, fara violenta insa la care sa participe vreo 2-3 milioane de oameni, sa blocam Bucurestiul pt vreo cateva zile. Sa le cerem sa stea de vorba cu poporul, sa le spunem ce avem pe suflete, sa le cerem sa-si micsoreze salariile alea extraterestre, asa cum majoritatea romanilor traiesc o familie cu 15-20 milioane pe luna si ei pot trai, nu cu 20 ci cu 50 milioane insa nu cu zeci de mii de euro lunar, sa le cerem sa vanda toate masinile de lux care le au cumparate din banii nostrii si sa mearga cu Logan sau Sandero sau cu un "amarat" de Opel SH ca tot romanul caci nu sunt cu nimic mai presus decat noi, sa le cerem sa-si plateasca singuri chiriile caci noi romanii de rand daca lucram in alt oras nu ne platesc ei chiriile, le platim singuri sau mai rau, facem naveta sute de km zilnic.
Ma opresc, imi stric seara aiurea gandindu-ma la ei ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR