Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Deoarece unii dintre noi ne petrecem majoritatea timpului la serviciu, astfel incat cateodata uitam ca mai avem si casa...
m-am gandit sa deschid acest subiect pentru a trece cateva pareri despre cum ne petrecem noi timpul la munca.
Lucram non-stop si peste limita?

Sau ne plictisim de tot?
Ce relatii avem cu sefii?
Dar cu colegii?
Acestea sunt doar cateva dintre intrebari la care putem raspunde.
Eu personal wekeendu e cel mai obositor cel putin unu da unu nu Razz nu am timp sa ma plictisesc datorita forumului, sefii sunt ok,colegii nu toti bine ca ai vad rar. In rest All day long la birou asteptand clienti. aa si un lucru important cand ajung acasa
Rolling Eyes



Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Mie 24 Jun, 2009 2:03 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Atentie! Topic cu grad sporit de periculozitate. Printre noi sunt si sefi. Poate chiar si al meu. Rolling Eyes
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
din fericire jobul permanent imi permite sa fiu si pe forum ... cel putin in intervalul 8 - 14 ... am incercat si al 2lea job (16-22) dar l-am lasat ... pe langa epuizarea fizica si psihica, aparusera discutii si cu cei din familie ...
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
CIp mai lipsea un job si noapte ca sa fii mumie Smile) (mumie=obosit,cu lipsa de viata,abia daca scoti un cuvant etc etc )
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
lasa ca acum cu sesiunea, de la al 2lea job (centru de copiere) plecam cam dupa ora 2 - 3 AM ... si la 8 trebuia sa fiu iar ... la primul Smile) asta a fost cam vreo 3 sapt. ... si i-am spus patronului ca ... imi cam ajunge ...
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ce face frica din oameni sa nu vada sefii Smile Laughing Laughing
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Maine la serviciu o sa povestesc mai multe, printre care si un scandal in care am fost implicat datorita postarilor pe alt forum, specific serviciului meu Very Happy
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Lucrez in invatamant, postam pe un alt forum, era un topic prin care ne exprimam noi informaticienii ca stam prost cu timpul la anumite situatii, mai ales cele care cer colaborarea dirigintilor si a secretariatului(in introducerea datelor, partea cea mai urata este culegerea lor). Evident o colega mai inteligenta care a auzit ca exista forum educational de la mine, a gasit acel subiect, l-a printat in mai multe exemplare, direct cu el la director si apoi la secretariat. Evident trebuia sa dau niste explicatii.


Lucrez intr-o scoala, in aproape 4 ani de cand m-am angajat am schimbat 4 directori. Nu eu am schimbat, ci situatia politica. Primul director a fost demis prin mai multe reclamatii, printre care si la minister, al doilea a fost cu delegatie(provizoriu) iar la concurs cred ca nu a pupat bine in dos, al treilea a castigat concursul, si pot spune ca a fost omul faptelor, insa fara pic de diplomatie.
Al patrulea director este o femeie, extrem de batuta in cap, cu niste idei de doi lei. Prin mai multe reclamatii personale si ale altor colegi a reusit sa ajunga la conducere, desi cred ca in spate sta tot vreun partid. Ceilalti colegi au fost asmutiti tot de ea impotriva fostului. Pana la urma al treilea director se pare ca a fost conditionat sa aleaga acordarea gradului 1 numai daca isi da demisia, dar se pare ca a pierdut si gradul, dar si functia de conducere.

O sa mai revin cu intamplari mai personale. Oricum inca traiesc cu ideea ca ori eu sunt nebun, ori mare parte din colegi sunt nebuni. Apropoo, sportul local preferat de colegi este ”pupincurismul”!
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai zi-i ca poate se gaseste alta colega sa-ti printeze compunerea despre tov directoare Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR