Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Kelbi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, am o mica-mare problema, pe masina (Vectra C 2004) am un radio cass Radio Car 2004 .Am reusit sa fac rost de un CD 30 mp3 dar, nu se potrivesc mufele.Are cineva vre-o solutie?Se pot inlocui mufele de pe masina sau cele de pe aparat?
Skip ads

  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cauta in tara in care locuiesti! aici suntem in romania.
  • Kelbi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
viorelt a scris:cauta in tara in care locuiesti! aici suntem in romania.

Nu am scris romaneste?Sau daca sunt in alta tara nu pot primi raspunsuri?Faptul ca sunt in afara tarii nu a fost un impediment in a ma inscrie in acest club.Pe de alta parte vin destul de des in tara, asa ca, daca s-ar gasi o solutie ,pot benificia de ea si in Romania.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Se poate inlocui mufa instalatiei elecrice sau se poate face un adaptaor. Nu se poate inlocui mufa de pe aparat.
@viorelt ti-a dat un raspuns corect, fara trimitere la faptul ca nu ai avea acces pe forum. Nimeni nu poate sa-ti spuna cum si in ce fel vei reusi sa schimbi mufa sau sa faci adaptorul in tara unde locuiesti si nici cum te-ar putea ajuta la noi in tara.
Skip ads

  • Kelbi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns Bandi, deci s-ar gasi o solutie cumva.Cat despre raspunsul dat lui viorelt, nu vreau sa deranjez pe nimeni si imi cer scuze daca s-a inteles ca o ofensa, vreau numai sa gasesc o solutie la problema.Am postat crezand ca s-a mai confruntat si altcineva cu aceasta problema.Despre serviciile in acest domeniu, in tara in care locuiesc (Italia)....., poate sa gasesc tot un roman, altfel, daca operatiunea nu e de genul "plug an play", slabe sanse de rezolvare.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ai mai multe variante, una dintre ele ar fi sa scoti afara CAR400 si sa iti pui ORICE aparat care stie MP3 si de care doresti (doar sa aibe mufe EURO) - in acest caz pierzi comenzile pe volan daca le ai si afisarea pe display-ul mic al masinii. Daca totusi vrei comenzile pe volan iti cumperi anumite aparate si cu un adaptor special le pui in functiune (de ex. Sony) costuri destul de ridicate (mp3-ul + adaptorul) in unele cazuri adaptorul poate fi mai scump decat mp3-ul in sine Wink
O alta varianta care implica mai multe modificari, iti cumperi un CD30 Mp3 cu tot cu display-ul original de pe aici de pe Club (sectiunea Vanzari) sau de pe e-bay-uri. Le montezi in masina, faci modificarile de riguoare (taiat, strangulat, cablat, ....) si ai afisare, ai mp3 dar nu ai comenzi !

CristianTM.
  • Kelbi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Hai ca incep sa se limpezeasca apele Smile.Pana acum inteleg ca solutia exista, dar este prea complicata si nu foarte compatibila(pierd comenzile de pe volan).In cazul asta se pare ca o sa apar si la sectiunea Vanzari cu ambele magaoi Smile.Multumesc CristianTM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR