Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Atx2005

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ma bate gandul sa-mi iau un MP3 FM Modulator sau altfel spus un emitator fm care se pune la bricheta masinii si se prinde la radioul din masina. pt exemplificare atasez urmatorul link http://www.virtualrealityso...om/vr3_fmmod.html
Intrebarea mea este daca are cineva si imi poate spune daca merita in jur de 2.000.000 lei cat costa sau mai bine mai pun atat si imi iau un cd mp3?
Eu am la opelul meu un Delco CDR500 si ma scoate din sarite ca la temperaturi sub 10 grade nu vrea sa citeasca discurile, le arunca pur si simplu afara.
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Mai bine iti iei un mp3 auto normal care sa fie compatibil cu comenzile de pe volan.
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
nu cred sa gasesti compatibilitate cu comenzile pe volan!
al meu cdr 500 nu mai citeste de loc si ma bate acelasi gind!
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
iata ce am gasit .... o merita ??
http://www.datadrill.ro/ro/gadgets/gadget001/
... nu este reclama ...
Skip ads

  • Letto

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2001 1.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Atx2005 a scris:Ma bate gandul sa-mi iau un MP3 FM Modulator sau altfel spus un emitator fm care se pune la bricheta masinii si se prinde la radioul din masina. pt exemplificare atasez urmatorul link http://www.virtualrealityso...om/vr3_fmmod.html
Intrebarea mea este daca are cineva si imi poate spune daca merita in jur de 2.000.000 lei cat costa sau mai bine mai pun atat si imi iau un cd mp3?
Eu am la opelul meu un Delco CDR500 si ma scoate din sarite ca la temperaturi sub 10 grade nu vrea sa citeasca discurile, le arunca pur si simplu afara.



am eu modelul ala din link: VRFM7/VFM1880. E misto, dar tine cont ca trebuie sa ii atasezi un stick de memorie. E bun la drum lung dar prin oras e cam enervant ca de cate ori opresti masina o ia de la capat. Nu tine minte unde a ramas. Si cand ai 200 de melodii pe el....
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
VRFM7W - MP3 FM Modulator prca asa il am si eu dar fara stik de memorie, nu am mai investit si in asta,merge cu player portabil,ce e marfa ca poti sa asculti pe mai multe masini invecinate deodata,dai un chef monstruos
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
www.digitalworld.ro > am gasit un modulator fm ok ! 900k merge pus p laptop si mp3plyer
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am vazut adaptatoare din astea, dar nu care "canta" ci in care bagi semnal audio de pe scula MP3, acesta fiind luat in locul castilor, cu o mufa similara acestora, aparatul costa circa 15E si se regleaza pe cateva fregvente FM, in functie de cea "libera" (fara post de radio) in zona geografica respectiva...
Skip ads

  • parabellum

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca te pricepi un pic la electronica, sau vrei sa iti bagi urechile un pic, uite aici un tutorial despre cum sa faci un mini transmitator FM pe care il poti adapta la orice dispozitiv cu iesire pt casti .
http://24.72.34.35/cgi-bin/...suoFM?skin=dragon
  • masca

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Stie cineva ce raza are o chestie din asta ? Very Happy io am unu facut manual de un prieten cu alimentare la bricheta.. bate cam 50m.. dar calitatea sunetului nu este foarte buna, vreau sa stiu din cei care au cam ce distanta merge.. daca scrie pe undeva sau daca ati testat undeva chestia asta, si cum e calitatea sunetului Smile (ma bate gandu la o discoteca pe plaja la vara Very Happy )
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
masca a scris:Stie cineva ce raza are o chestie din asta ? Very Happy io am unu facut manual de un prieten cu alimentare la bricheta.. bate cam 50m.. dar calitatea sunetului nu este foarte buna, vreau sa stiu din cei care au cam ce distanta merge.. daca scrie pe undeva sau daca ati testat undeva chestia asta, si cum e calitatea sunetului Smile (ma bate gandu la o discoteca pe plaja la vara Very Happy )

hmmm. mai baiete tu vrei sa faci radio pirat Razz Twisted Evil
nu stiu daca mai are un prieten schema de la un emitator care batea un cartier. doar ca n-am gasit integratul care trebuia si ala cu care l-am inlocuit nu statea pe frecventa...
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
il vind eu pe al meu cu 150 ron,am nevoie de banii sa repar ac! repet are si mufa de intrare si usb!frecvente intre 88 si 89 parca ceva in genul asta,o sa pun si poza
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Se gasesc pe www.okazii.ro la 100RON bucata... Eu am luat pentru ligheanul lu' tata (a se citi Logan) si merge destul de binisor... S-au ieftinit si Stick-urile, am luat cu 50RON unul de 512MB si i-am facut si lui MP3 din 150RON, daca stie cineva o solutie mai ieftina, sa-mi zica si mie... Smile


Ultima modificare facuta de GabiB77 la Dum 04 Jun, 2006 11:40 pm
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
multzam gabib...o sa ma abonez
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
oferta! il vind eu la 100 ron!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am avut unul ceva vrfm 7 ..fara telecomanda...l-am luat anul trecut de pe net cu 100 ron si l-am vandut cu 80 ron..pt ca pierdea melodia si nu citea un stick de 4 Gb..plus ca nu avea telecomanda. Acum am unul cu telecomanda luat din Real...asta memoreaza ultima melodie...si pleaca in continuare, memoreaza si ultima frecventa pe care a emis si citeste si stick-ul de 4 Gb. Smile) + telecomanda..minusuri: am impresia ca nu emite prea bine pt ca unele melodii se aud cu paraziti.., nu am verificat aceleasi melodii pe modulatorul vechi..posibil astea sa fie defecte...va tin la curent.
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Fratilor luativa MP3 auto ca face ala toti bani!
Modulatoarele astea FM sunt de prosta calitate au un buruiaj pe fundal, pe unele frecvente prinde chiar bine, nu toate stie sa reia melodia de unde a ramas, daca pe flash disc ai facut foldere nu stie sa pe ia ca atare, daca iti pui si un alt fisier langa mp3 nu ti-l mai citeste, sa mai continui....sunt unele flash discuri "EXIGO" la unele nu vede USB FM. Nu ai dorii sa stii cate se intorc in garantii Sad .
Sfatul meu si parerea altora acum voi decideti. Daca mai aveti nevoie de info va stau la dispozitie.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ei as...e o caruta de bani un mp3 player mai de doamne ajuta..si dupa 2-3 ani..incepe sa sara sau sa nu mai citeasca..si daca vrei un sunet de calitate..ai nevoie de disc original..nu de ce scoti de pe net: alti bani ..Plus ca mai atrage si atentia, te trezesti si cu masina sparta pt el..modulatorul il bagi in torpedou sau il iei in buzunar. Stickul il stergi de cate ori vrei..in discuri treba sa investesti non stop..chiar daca pui la cheltuieli numa blancurile. Viteza de transfer e alt atu pt stik. Si ar mai fi..Fara suparare...pt o masina second, fara garaj....e solutia cea mai convenabila.
  • csandru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001 1000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca merge si un modulator FM, dar depinde de frecventele pe care asculti .Bruiajele apar cand folosesti o frecventa apropiata cu a unui post radio local, in rest no problem. Cauta si vei gasi! . pe deasupra sunt foarte practice in sensul ca nu trebuie tot timpul sa ai masina plina de CD-uri aruncate....
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@csandru oricat de bine il prinzi, fara bruiaje, etc., tot nu se va auzi la aceeasi calitate cu cea a cd-ului
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR