Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • mircea_180@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Sunt nou venit in clubul opel. Am un opel astra g hatchback si am o problema cu consumul de ulei. Am citit multe lucruri interesante despre masina in acest forum si am citit despre d. Victor care este cel mai in masura sa ma ajuta in aceasta problema.
As dori daca puteti sa-mi spuneti exact locatia unde il pot gasi in Buzau pt a merge sa arunce o privire la masina. Este motor 1.2 16V, Ecotec, benzina, 110.000 km.
As incerca sa-l sun maine dar nu vreau sa-l deranjez prin tel.., mai bine merg personal..
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la Posta Calnau inainte cu 20 de metri sa faci dreapta spre Bobocu, tot pe dreapta e service-ul la niste porti albastre

Bafta
  • marian1972

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
In foarte scurt timp o sa fiu membru club opel cu "acte" in regula, pentru ca imi va sosi si mie un Opel Vectra Combi 1,8 2001.
Desigur ca asa cum toata lumea procedeaza..si eu o sa trebuiasca sa ii fac un tratament de intretinere...curea...curele...ulei..filtre..si ce s'o mai gasi...asa ca o sa imi fac drum si eu prin Posta ca sa il cunosc personal pe Mr Victor. Norocul meu este ca stiu cativa mecanici si dintre ei si seriosi, insa e f important sa ai unul care sa fie axat pe anumite marci...adica nu prea am incredere in cei care se pricep la toate cele...asa sunt eu..poate altii... Aveti idee de un Magazin de unde va aprovizionati in general..la preturi si calitate acceptabila? Asta pt ca ma paste si pe bine kitul distributie. Ulei are cineva vre-o sugestie...firma si tip? Cauciucuri de iarna..de pe unde..e vb de 195/65/15 5 prezoane. Mai este careva in club Buzau cu una ca a mea sa ma mai consult si eu cu el? Merci tuturor de raspunsuri si de viitoarele sfaturi. Pacat ca nu sunt din oras...dar poate reusesc si o "vizita de lucru" Smile
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
marian1972 a scris:Salutare tuturor!
In foarte scurt timp o sa fiu membru club opel cu "acte" in regula, pentru ca imi va sosi si mie un Opel Vectra Combi 1,8 2001.
Desigur ca asa cum toata lumea procedeaza..si eu o sa trebuiasca sa ii fac un tratament de intretinere...curea...curele...ulei..filtre..si ce s'o mai gasi...asa ca o sa imi fac drum si eu prin Posta ca sa il cunosc personal pe Mr Victor. Norocul meu este ca stiu cativa mecanici si dintre ei si seriosi, insa e f important sa ai unul care sa fie axat pe anumite marci...adica nu prea am incredere in cei care se pricep la toate cele...asa sunt eu..poate altii... Aveti idee de un Magazin de unde va aprovizionati in general..la preturi si calitate acceptabila? Asta pt ca ma paste si pe bine kitul distributie. Ulei are cineva vre-o sugestie...firma si tip? Cauciucuri de iarna..de pe unde..e vb de 195/65/15 5 prezoane. Mai este careva in club Buzau cu una ca a mea sa ma mai consult si eu cu el? Merci tuturor de raspunsuri si de viitoarele sfaturi. Pacat ca nu sunt din oras...dar poate reusesc si o "vizita de lucru" Smile


Pt alegerea uleiului citeste aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=15 ;Celelelte detalii ti le-am trimis pe PM.
Skip ads

  • rogozea.alexandru

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2010

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:Salut Florin si BINE AI VENIT pe ClubOpel .Te asteptam la intalnirile noastre de la Buzau
Uite aici topicul cu intalnirile de ;la Buzau
https://www.clubopel.com/vie...p?p=724124#724124
Iti va da chiar Victor numarul de telefon .Daca ai nevoie urgent de numar vei primi un PM cu nr meu de telefon.toate bune.


Sal. Gabi. Ma ajuti si pe mine cu numarul de tel. al lui Victor? Nu pot sa-ti dau PM.
Am un corsa 1.3 cdti si nu ii dau de cap cu o problema, asa ca m-am hotarat sa apelez la un profesionist.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
rogozea.alexandru a scris:
Sal. Gabi. Ma ajuti si pe mine cu numarul de tel. al lui Victor? Nu pot sa-ti dau PM.
Am un corsa 1.3 cdti si nu ii dau de cap cu o problema, asa ca m-am hotarat sa apelez la un profesionist.

Salut Alex.Uite ai aici numerele de telefon ale lui Victor
Victor (user Daniel_Daniel)-0742127035 si 0766727425
LOCATIE
Comuna POSTA CALNAU---vis a vis de postul de politie din comuna , inainte cu 20 de metri sa faci dreapta spre comuna Bobocu, tot pe dreapta e service-ul la niste porti albastre
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mers astazi la Victor ca imi facea ceva probleme sonda de la marsalier.Cand mergea , cand NU .A curatat-o si vad ca acum nu mai sunt probleme.Deci pacient plecat multumit.Multumesc inca odata lui Victor.
  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:mers astazi la Victor ca imi facea ceva probleme sonda de la marsalier.Cand mergea , cand NU .A curatat-o si vad ca acum nu mai sunt probleme.Deci pacient plecat multumit.Multumesc inca odata lui Victor.

tu esti mai mult abonatul lui Victor Cool
Skip ads

  • marian1972

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2010

  • Mesaj Privat
SO...si eu am fost la Victor si pot spune ca este un tip priceput si de treaba....si sa stiti ca nu dau calificative de dragul de a scrie ceva si oricum nu se obtin nici reduceri de preturi Smile ci o zic pt ca asa este. Deci...tin sa iti multumesc si tie Gabi pt sprijinul cu nr de telefon..pt modulul de ABS. Am rezolvat in alta parte...alt mod insa pt mine gestul conteaza. De montat desigur...Victor. Acum..cu exceptia debitmetrului...functioneaza cam toate alea...Sper sa nu am parte de prea multa uzura... Smile cu toate ca stiu ca sper degeaba....fac km la greu...Aaaa...si intre timp mi-am mai facut o cheie pe care mi-am sincronizat-o singur cu interfata Smile + GPL secv BRC
Recomand Victor!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
alx78 a scris:
tu esti mai mult abonatul lui Victor Cool

ce sa facem , unul la Victor , altul la Elvis Very Happy
  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:
alx78 a scris:
tu esti mai mult abonatul lui Victor Cool

ce sa facem , unul la Victor , altul la Elvis Very Happy

Very Happy bine ca avem unde sa ne ducem si sa la facem sigur, ca altfel ne mancau shacalii
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
31-DECEMBRIE-2010

Ce este mai frumos decat sa aniversezi trecerea intre ani cu 2 petreceri--ziua de nastere si trecerea in 2011
LA MULTI ANI Victoras , sa ne traiesti ca tu ne faci masinile sa mearga fericite pe sosele, sa fii sanatos , sa ti dea Dumnezeu tot ce este mai frumos si bun in lumea asta.
Pentru 2011 urez , tie, familiei multa sanatate , realizari , impliniri

LA MULTI ANI! Razz
Skip ads

  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
La Multi Ani si din partea mea! Sanatate, tie si familiei tale si un an mai bun si cu impliniri mai multe!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc lui Victor pt ajutorul dat astazi .
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Astazi am fost la Victor impreuna cu Gabi.Nu pot sa spun decat ca sunt SUPEROAMENI.Cu toate ca sunt din Bucuresti,de acum incolo voi repara masina numai la Victor.Inca o data le multumesc pentru ajutorul dat.Gabi nu ii face reclama lui Victor ci este pur si simplu supermultumit.Nu ezitati sa mergeti la Victoras! Credeti-ma ca merita!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ma bucur Liviu ca ai fost multumit , ca ai plecat de la Victor foarte multumit.Exact cum ti am zis si tie , si cum am mai zis si pe forum impreuna cu un bun prieten Razvan "rotile de i-ar cadea in alta parte nu ma voi duce-Victor este mecanicul masinii mele si altul NU va umbla la ea.
acum sa fiu un pic off-topic-Liviu ai o masina extraordinara, frumoasa si ingrijita , merita toata atentia .Sa o stapinesti sanatos si sa te duca oriunde fara probleme.Te mai asteptam la Buzau dar intr-o alta ipostaza-la un gratarel ca avem locuri frumoase in Buzau.Toate bune.
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Sa fii sigur ca o sa ne intalnim si la un gratarel.Nu se cade sa ratezi o prietenie cu oameni ca voi.Meritati tot respectul meu.
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Azi am schimbat distributia la Victor. Ce sa zic..... nota 20. Wink
Multumesc.
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Astazi am revenit la Victor pentru a rezolva trei probleme,care s-au rezolvat.E o adevarata incantare sa vezi ca la masina ta se lucreaza cu pricepere ,atentie,indemanare si constiinta.Tin sa-i multumesc inca o data lui Gabiopel,fara de care nu l-as fi cunoscut pe Victor.Astazi a mers cu mine la Victor,si nu a plecat pana nu s-a terminat toata treaba.Unde mai gasim asa oameni?Aceeiasi nota pe care a dat-o si Cristi-20!Le multumesc inca o data.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ai fost multumit de ceea ce a facut Victor , si daca pot sa ajut si eu cu ceva oricand o fac cu placere.Sa ti mearga masina ca este o bijuterie si se vede ca esti pasionat de ea si pui suflet in a o mentine asa frumoasa
Cat despre Victor nu am cuvinte -sa dea Dumnezeu sa fie sanatos sa aiba putere de munca , caci alt mecanic , masina mea nu va sti.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR