Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • iulian.ciobotaru

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Care este drumul cel mai bun intre Sighisoara si Cartisoara?
Ceva recomandari in Sighisoara si Cartisoara la cazare si pranz/cina?

Multumesc.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Acum cateva zile i- am recomandat colegului nostru gabiopel pastravaria ( complexul) Albota care e situata la cativa km. de Cartisoara. Din Cartisoara se face un drum la stanga ( spre E vreo 4 km. ) pana in Arpasul de Sus iar de aici spre dreapta ( spre S vreo 4 km. inspre munti) pana la pastravarie. Poate poti lua legatura cu el si- ti poate da mai multe detalii despre preturi si starea drumurilor, asta daca a plecat deja...
Numai bine!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Blebeanu Lorin a scris:Salut! Acum cateva zile i- am recomandat colegului nostru gabiopel pastravaria ( complexul) Albota care e situata la cativa km. de Cartisoara. Din Cartisoara se face un drum la stanga ( spre E vreo 4 km. ) pana in Arpasul de Sus iar de aici spre dreapta ( spre S vreo 4 km. inspre munti) pana la pastravarie. Poate poti lua legatura cu el si- ti poate da mai multe detalii despre preturi si starea drumurilor, asta daca a plecat deja...
Numai bine!

Salut si multumesc de recomandare
Da , voi pleca spre Cartisoara dar pe data de 6-7 august Pina atunci cu sanatate vom vizita si litoralul romanesc cateva zile.O sa revin cu poze pe topicul "Haide ti pe Transfagarasan"
  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am fost vinerea trecutã pe traseul Sighișoara - Aplod - Dealu Frumos - Cincu - Voila - Sâmbãta de jos - Arpașu de jos - Cârțișoara - Transfãgãrãșan. Nu știu dacã e cel mai bun traseu, așa mi-a arãtat GPS-ul. Drumul este destul de bun, cu excepția câtorva sate imediat dupã Sighișoara, unde erau gropi la discreție. Se poate trece lejer dar e de evitat seara.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR