Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • deleted-18718

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pt Insignia e mic si motorul de 1.8/140cp.
Skip ads

  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
eu zic ca 2.8i Turbo V6 24V 325CP, tractiune 4x4 este cel mai adecvat motor pentru ea Mr. Green Mr. Green
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
In ce sens e mic un anumit motor pentru o masina? Oare cel 1.6 75 de cai de pe Vectra b e mic? La fel, poate cel de 1.6 16v de pe insignia e mic? Probabil ca sunt, dar nu toata lumea isi ia masina pentru putere sau liniute de la un semafor la altul. Unii si le iau sa mearga la cumparaturi, la munca, in vacante, unde cred ca motorul de 1.6 16v se poate folosi, te poate duce lejer pe autostrada la 150, te poate ajuta in depasiri daca sti sa il folosesti, s.a.m.d. In principiu, e mic pentru performante, dar este util si isi face treaba de zi cu zi.
  • deleted-18718

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Foarte corect, dar noi '' baietii '' stim bine la ce ne referim atunci cand spunem ca un motor e mic pt o anumita caroserie.
Daca o intreb pe '' doamna'' ce motor are pe masina habar nu are, pt ea daca masina se misca de pe loc e in regula.
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai stim ce inseamna, dar asta nu inseamna ca masinile sunt facute doar pentru noi. Este un motor mai slabut, care se adreseaza altor categorii de oameni, de ex doamna care vrea sa plece si atat, familistului care vrea masina ca e buna, dar nu are bani de un motor mai mare, mosului care merge cu ea la tara si atat, nu celor care sunt cu puterea in sange. Ei, sincer (intru si ei categoria lor Very Happy ), daca ar avea bani de o insignia 1.6 16V, nimic mai mult, si-ar lua probabil o vectra c cu motor mult mai mare si mai puternic. Dar, dupa cum s-a mai spus tot timpul si peste tot, o masina buna nu o face doar motorul.
  • Raul_sr

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2010

  • Mesaj Privat
O lamurire cu privire la clasa in care se incadreaza opel Insigia http://en.wikipedia.org/wik...r_classification.
Sper sa ajute Smile
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ca sa fie si mai clar -- >

CristianTM.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu revenim si noi la subiect? Eu as lua Avensisul din singurul motiv ca pina acum nu am avut Toyota. Shocked
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De la inceputul discutiei si pana acum s-a descoperit problema pedalei de acceleratie la toyota. Multi se vor gandi de 2 ori inainte de a mai cumpara una. Mai sunt unii pentru care noua masina trebuie sa indeplineasca anumite cerinte, ca de exemplu turism cu tractiune 4x4, iar aici toyota este deficitara pentru ca avensis nu are o asemenea transmisie. Iar cei ce cred ca pentru o insignia benzinarul 1.6 16v nu le este de ajuns le recomand dieselul de 2.0 biturbo de 190 cp ca tot vine stoc cu 4x4.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
alre a scris:Nu revenim si noi la subiect? Eu as lua Avensisul din singurul motiv ca pina acum nu am avut Toyota. Shocked


e un motiv si asta Laughing
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca, chiar si cu problemele de la pedala de acceleratie, Toyota ramane cea mai fiabila masina de pe piata. Masini chemate in service pentru diferite probleme au mai fost si la alti producatori.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Voi stiti care este problema cu pedala de acceleratie la Toyota de va speriati asa tare?
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
e destul de greu sa faci accident chiar si cu pedala de accleratie blocata daca ai cutie manuala. problema apare la cutiile automate. Oricum Toyota a zbarcit-o la faza asta. E cea mai mare ''rechemare'' in service din istoria automobilului.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Voi stiti care este problema cu pedala de acceleratie la Toyota de va speriati asa tare?


Tocmai pentru ca nu stim, suntem speriati. Cei care am condus dacii am mai avut sansa sa se despleteasca vreun fir din cablu de acceleratie si sa ramana motorul turat asa ca stim si ca poti sa o opresti fara sa o proptesti de vreun pom. Dar mai stim si ca motorului nu-i plac acele cateva secunde in care sta turat la maxim. Si uite asa am ajuns in punctul in care trebuie sa stim ce este de facut dupa ce ai reusit sa o opresti in siguranta: se deblocheaza ca sa mai poti pleca de acolo sau trebuie platforma?
Povestea cu presurile care ar bloca pedala nu cred ca este credibila mai ales datorita faptului ca in service nu se schimba presurile ci pedala.
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mda, exteriorul super fain, insa interiorul, ma refer la plasticul bordului de la jumatate in jos este casant, ca la golan. Nu ma asteptam la o asemenea masina. Hayonul sportwagon-ului este prea incomod, adica are ca o fusta de jur imprejur, ingreunand astfel accesul la portbagaj; mecanismul este si greoi de actionat. In rest e OK.
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
alre a scris:Oricum Toyota a zbarcit-o la faza asta. E cea mai mare ''rechemare'' in service din istoria automobilului.

Valoarea actiunilor Toyota a scazut in ultimele 2 zile cu 1,6%
  • paulcg

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Interesant ...ce spui EI intre EI

http://www.auto.ro/testdriv...i-despre-ei/22491
  • emr

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
eu as merge pe un avensis
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu as merge pe un BMW Razz
  • Cod

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Arata-mi te rog si mie unde exista Insignia diesel de 2.0 biturbo 190 cp?..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Chestionar

Ce as cumpara:
Insignia? 87%
Avensis? 12%
163 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR