Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cod a scris:Arata-mi te rog si mie unde exista Insignia diesel de 2.0 biturbo 190 cp?..


arata tu unde nu exista motorul asta Very Happy . eu am luat motorul de 160cp, cel de mai sus era cu 2000 euro mai scump. abia de la motorizarea de 190 cp biturbo se poate configura si 4x4.
Skip ads

  • Cod

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Eu uite aici iti demonstrez ca nu exista:

http://www.opel.de/shop/car...elect=0JT69++MQ62

Acum arata-mi tu unde exista... Laughing
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
" The latter, engine code A20DTR, has been delayed until at least 2011, as Saab, who produces the unit in its TTiD models is now no longer part of GM."

acesta e motivul pt care opel a scos motorul de 190 cp din toate configuratoarele de pe site-urile opel. in urma cu 1 an anuntau motorul acesta,la opel.ro avea si pret, era mai scump cu 2000 euro decat cel de 160 cp. conform insignia forum, cateva modele au fost livrate in lituania si bulgaria.
  • Cod

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Aaa, asa da; are sens perfect Smile
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,520
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am recitit acest topic si observ ca nimeni nu are impresii vis-a-vis de Insignia. Sa intelegem ca posesorii nu sunt incantati de achizitie sau...?!
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
Cred ca trebuie sa vezi topicul cu primele impresii. Per total masina este ok, exista boli ale copilariei pe care producatorul le va rezolva. in cazul meu, nu prea am de ce sa ma plang, exceptia in cazul meu materializandu-se intr-un vajait la usa stanga spate si apoi undeva la imbinarea usilor. In rest, toate se prezinta si functioneaza impecabil.
Despre Toyota stiu relativ putin; la serviciu e una de prin 2005 care se prezinta si merge excelent si dupa mine in afara de consumul excesiv(e motorul de 2l si 140-150 cp benzina) nu cred ca se pot plange oamenii de ea.
  • d3adly

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Despre Toyota nu am decat laude. Nu se poate spune ceva despre constructorul japonez decat daca ai ceva personal cu aceasta marca. Modelul Insignia a castigat foarte mult la design exterior si interior dar ca tinuta de drum nu impresioneaza cu absolut nimic. Despre vechea problema a supravirarii mai ales pe accelerare in curbe,pot spune ca este inca acolo si pare deja o boala cronica.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
d3adly a scris:Despre Toyota nu am decat laude. Nu se poate spune ceva despre constructorul japonez decat daca ai ceva personal cu aceasta marca. Modelul Insignia a castigat foarte mult la design exterior si interior dar ca tinuta de drum nu impresioneaza cu absolut nimic. Despre vechea problema a supravirarii mai ales pe accelerare in curbe,pot spune ca este inca acolo si pare deja o boala cronica.


Laughing daca nu impresioneaza la tinuta de drum atunci tu nici nu cred ca ai carnet! Cum poti spune asta? Tu ce masina ai? Primea mea impresie e ca nu te pricepi deloc la auto...nu la Insignia in genere....
Skip ads

  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si ca idee eu as compara Insignia cu Honda Accord nu cu Avensis care e de-a dreptu' hidoasa...poate doar lu' bunicu' ii place!
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pai Accordul parca era masina de bosorogi daca imi aduc eu bine aminte din spusele tale.
Si nu exagera, Avensisul arata destul de bine, are liniile mai clasice, e mai conservatoare, oricum este o masina cu prestanta.
Despre motoare, transmisii, calitatea materialelor si fiabilitate nu cred ca are rost sa discutam. Este exemplu demn de urmat in clasa asta. Daca nu ar tine preturile asa sus si daca ai avea posibilitatea sa o configurezi dupa dorinta, maine as lua Avensis.
  • d3adly

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:
d3adly a scris:Despre Toyota nu am decat laude. Nu se poate spune ceva despre constructorul japonez decat daca ai ceva personal cu aceasta marca. Modelul Insignia a castigat foarte mult la design exterior si interior dar ca tinuta de drum nu impresioneaza cu absolut nimic. Despre vechea problema a supravirarii mai ales pe accelerare in curbe,pot spune ca este inca acolo si pare deja o boala cronica.


Laughing daca nu impresioneaza la tinuta de drum atunci tu nici nu cred ca ai carnet! Cum poti spune asta? Tu ce masina ai? Primea mea impresie e ca nu te pricepi deloc la auto...nu la Insignia in genere....


Salut. Am o Insignia opc pe care i-am lasat-o sotiei si momentan conduc un Infinity. Credeam ca pe aici isi da fiecare cu parerea despre masina si nu despre persoane in general.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca esti frustrat...e prea tare Insignia asta si toti care n-o au incearca sa-i gaseasca nod in papura. Spune atunci exact ce nu e ok la tinuta de drum? Cu exemple...
Skip ads

  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Pai Accordul parca era masina de bosorogi daca imi aduc eu bine aminte din spusele tale.
Si nu exagera, Avensisul arata destul de bine, are liniile mai clasice, e mai conservatoare, oricum este o masina cu prestanta.
Despre motoare, transmisii, calitatea materialelor si fiabilitate nu cred ca are rost sa discutam. Este exemplu demn de urmat in clasa asta. Daca nu ar tine preturile asa sus si daca ai avea posibilitatea sa o configurezi dupa dorinta, maine as lua Avensis.

Stai linistit ca nici Accordul n-am zis ca-mi place dar e mai frumoasa ca Avensisul de 100 de ori iar ca si clasa se compara mai mult cu Insignia decat Avensis...
Nu pun la indoiala nimic din calitatea motorului si pieselor de la Toyota dar la mine pe primul loc e designul iar apoi ma uit si la altele deci Avensis pica din prima primul test..restul nu mai conteaza.
E ca si femeia - degeaba-i desteapta daca nu arata si bine!
Concluzia e ca Insignia arata si bine, e desteapta si mai ales accesibila!


Ultima modificare facuta de Lucifer_The la Dum 10 Apr, 2011 9:56 am
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:Cred ca esti frustrat...e prea tare Insignia asta si toti care n-o au incearca sa-i gaseasca nod in papura. Spune atunci exact ce nu e ok la tinuta de drum? Cu exemple...


http://www.auto-motor-und-s...test-3555752.html

uite un exemplu recent, insignia peste mazda6, masina considerata la tinuta de drum mult peste avensis. de altfel, in ultimii 2 ani in toate revistele citite de mine, avensis ocupa mereu ultimile locuri. si daca te uiti la vanzari in europa, insignia matura pe jos cu avensis-ul.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:
Lucifer_The a scris:Cred ca esti frustrat...e prea tare Insignia asta si toti care n-o au incearca sa-i gaseasca nod in papura. Spune atunci exact ce nu e ok la tinuta de drum? Cu exemple...


http://www.auto-motor-und-s...test-3555752.html

uite un exemplu recent, insignia peste mazda6, masina considerata la tinuta de drum mult peste avensis. de altfel, in ultimii 2 ani in toate revistele citite de mine, avensis ocupa mereu ultimile locuri. si daca te uiti la vanzari in europa, insignia matura pe jos cu avensis-ul.

In sfarsit cineva care se pricepe pe aici!
Apropo - stiati ca Insignia a iesit pe primul loc la fiabilitate? 96% din modelele verificate de DEKRA nu au avut nici macar o singura problema? Deci e peste toate intelegeti?
Am un coleg la serviciu care avea Honda Accord si i s-a crapat blocul motor, adica BLOCUL MOTOR? Aveti impresia ca masinile astea japoneze se fac in Japonia? Nu - va spun eu! Piese pentru Toyota stiti unde se fac - in Romania langa Ploiesti Smile))) plus probabil in multe alte tari europene...
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
d3adly a scris:Salut. Am o Insignia opc pe care i-am lasat-o sotiei si momentan conduc un Infinity. Credeam ca pe aici isi da fiecare cu parerea despre masina si nu despre persoane in general.

Mai taie din ele da-le dracu.... Laughing

Iar in legatura cu avensis: o masina urata
  • d3adly

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:Cred ca esti frustrat...e prea tare Insignia asta si toti care n-o au incearca sa-i gaseasca nod in papura. Spune atunci exact ce nu e ok la tinuta de drum? Cu exemple...


Salut. Eu am achizitionat modelul pe benzina de 325cp profitand de un discount destul de serios.Intr-adevar la exterior si interior au evoluat nimic de spus dar la tinuta de drum mai au foarte mult de munca.
Directia pare nesigura mai ales pe accelerare in forta si depasiri la viteza mare,se balanseaza destul de serios si macar la modelul asta sport ma asteptam la o oarecare rigiditate a suspensiei si nu iti imprima acea siguranta de masina care se lipeste de sosea.
Acuma depinde si ce ai condus tu pana la Insignia,eu merg de obicei in masini mari din clasa limuzina sau SUV.Recunosc ca mi-a taiat rasuflarea cand am vazut-o in showroom dar nu spune absolut nimic atunci cand o scoti pe sosea.Daca o sa ai timp,mergem cu ea intr-o proba de forta ca sa intelegi la ce ma refer.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Smile) Pai tu iti iei masina OPC fara sa o testezi? Crezi ca ne-am nascut ieri si ai venit tu acum cu OPC-ul?! Cine isi ia OPC e "cunoscator" - sunt masini ireprosabile, mai ales la stabilitate pe sosea. Esti singurul cretin care spune asta! Oricum tu nu ai asa ceva si daca ai mai bine vinde-o ca ne faci clasa de ras.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Astia care conduc "SUV-uri" in Bucuresti se pricep la masini cum se pricepe capra! Daca vrei te plimb eu cu a mea sa vezi cum e in Insignia! 400Nm cuplu..nu e departe de OPC Smile)


Ultima modificare facuta de Lucifer_The la Dum 10 Apr, 2011 11:37 am
  • d3adly

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ok, inchei orice fel de discutie cu tine pentru ca din cate observ esti pus pe criticat persoane si nu deschis la discutii despre masini. Eu merg cu SUV pt ca imi permit si nu am ce face cu banii, masina pe care tu o consideri atat de buna,eu o tin sub un copac si sper sa cada peste ea.
Uite un raspuns pentru genul de persoane ca tine.Am incheiat orice discutie cu tine.


Ultima modificare facuta de d3adly la Dum 10 Apr, 2011 11:42 am
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Chestionar

Ce as cumpara:
Insignia? 87%
Avensis? 12%
163 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR