Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • tuodrel79

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sal
am si eu o problema legata de cureaua de distributie la o vectrab din 2001 motor z16xe; am schimbat kitul de distributie pompa apa tot ce trebuie, iar la o anumita turatie a motorului 1500-2000 rpm se aude un suierat de parca cureaua este intinsa foarte tare ceea ce nu este intinzatorul este fix pe semnul new inainte de aschimba distributia nu se auzea acest suierat cureaua este gaetz power grip iar rolele ina toate probele sunt facute fara curea acesorii ma poate ajuta cineva ? va multumesc
  • dansusca

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sal se pare ca asa suna ele dupa ce schimbi distributia.si eu am avut acel zgomot sau poate ca il mai am si nu il mai bag in seama- am 2000km cu noua distributie si e totul ok
  • catalinb

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
La mine a fost ceva asemanator. Dupa ce am schimbat distributia, capacul acela de plastic care protejeaza tot angrenajul nu a mai vrut sa stea perfect la locul lui cum trebuie si facea zgomot un pic pe acolo. Am desfacut capacul si am polizat putin unde am vazut ca atingea. Verifica si tu acolo, poate atinge un pic pe interior. Uneori e nevoie sa polizezi mai putin de un milimetru si se rezolva. Sau se rezolva in timp, dupa ce se toceste automat in urma frecarii care cauzeaza si zgomotul acela.
  • sorin.george

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
acel zgomot iti indica o intindere incorecta a curelei de distriburie mai exact e prea intinsa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR