Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut baieti
Am o jucarie opel astra G 1.7 an 2001.Ideea este urmatoarea:De vreo 2 luni ma chinui si in sfarsit cred ca am gasit o solutie..!Intr-o zi in parcare..mi-am gasit jucaria..pe bara dreapta/fata trosnita in asa fel incat a ramas chitul si lu' dobidocu' ala care m-a lovit fara sa stiu !Nu am vrut sa vopsesc bara...ca cei de la service nu-si fac treaba calumea si culoarea nu iese la fel...! M-am gandit sa maschez toata treaba cu un desen cu aerograful ..Dar nu am idei ..Tocmai de aceea am deschis si topicul acesta

Astept ideile si parerile voastre !

Or sa vina si pozele,dar maine ca acum sleep ..ca e ora 3 jumate Shocked Very Happy
Skip ads

  • AdryanX

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 16DA :))
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
e destulde multa munca si eu cred ca nu va avea un efect vizual asa spectaculos , dar am niste idei care depinde de culoarea masinii
un dracusor ar merge pe negru , un delfin care taie apa pe acel albastru deschis ce da cu apa , un robotel ce este surprin intr-o miscare rapida ar merge pe griuri (asemenea celui din reclama marci frantuzesti ) sau o masina rea rau
sau dc nu sigla opel club mai 3d Very Happy(chiar daca nu prea e un loc reprezentativ)
P.S da sa stii se poate vopsi si nici sa nu iti dai seama daca se face bine
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
se vopseste fara cusur, am vazut...e cineva chiar aici pe forum care lucreaza la un astfel de service pe care mai multa lume l-ar recomanda
daca ai timp da o fuga la bucuresti la intalnire sa vezi cu proprii ochi cum iese...
  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Deci nu stiu ce sa zic ! Culoarea masinii este gri metalizat .Pe mine nu ma deranjeaza daca desenu ar continua si mai pe spate .As face unu pe toata masina Evil or Very Mad dar nu am idei ...imi plac chestiile astea agresive ..
Skip ads

  • C16NZ

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Mai bine vopsesti bara si scapi de stres. Daca faci un desen pe toata masina si la final nu esti multumit ce rezolvi? O iei de la capat si vopsesti toata masina? Eu zic sa nu complici un lucru simplu.
  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Da man..ca asa este !
Dar totusi as vrea sa`mi fac si ceva pe masina cu aerografu si tot odata sa rezolv si problema asta !


Idei ceva ?! Question
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cody. a scris:Salut baieti
Am o jucarie opel astra G 1.7 an 2001.Ideea este urmatoarea:De vreo 2 luni ma chinui si in sfarsit cred ca am gasit o solutie..!Intr-o zi in parcare..mi-am gasit jucaria..pe bara dreapta/fata trosnita in asa fel incat a ramas chitul si lu' dobidocu' ala care m-a lovit fara sa stiu !Nu am vrut sa vopsesc bara...ca cei de la service nu-si fac treaba calumea si culoarea nu iese la fel...! M-am gandit sa maschez toata treaba cu un desen cu aerograful ..Dar nu am idei ..Tocmai de aceea am deschis si topicul acesta

Astept ideile si parerile voastre !

Or sa vina si pozele,dar maine ca acum sleep ..ca e ora 3 jumate Shocked Very Happy

Sunt service-uri care iti scot vopseaua din fabrica. Daca ii faci un polish vopselei vechi o sa ai masina noua.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu in locul tau as vopsi locul lovit si as lipi un autocolant daca as vrea un desen mai deosebit, asa il pot schimba de cate ori vreau.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR