Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salut,
Azi am ajuns acasa fara numarul din fata. Nu stiu unde a cazut. problema e ca era de la papucul cumnatului. Care sunt caile legale?
ce trebuie sa fac?
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mergi la politie si declari pierderea. Apoi cu actul de la politie faci un drum si la monitorul oficial pentru a publica pierderea, iar cu numarul din monitor in care apare anuntul tau mergi la politie pentru a-ti comanda un alt numar. Publicarea in monitorul oficial dureaza cam 2-3 saptamani.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pana atunci pot merge cu dovada de la politie sau pot sa fac un nr din un carto?
trebuie sa mearga titularul?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu am facut in felul urmator: Cu nr. ramas si actele masinii, am mers la politie, le-am spus ca am un numar pierdut si am platit o taxa de 40 lei si mi-au luat nr. vechi, dandu-mi dupa 3 zile pe cele noi! Dar ce sa mai zic ...cate bordeie, atatea obicee in tara lu Papura, ca si cu inmatricularile...parca nu ar fi o lege unica! In mod normal titularul! La ghiseu au comparat datele din CI cu cele de pe carte si talon!
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
In Iasi te duci frumos cu certificatul de inmatriculare ...completezi o declaratie ca l-ai pierdut..platesti 20 lei ..iar a doua zi te duci sa iti iei numarul..simplu nu ?
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Faci nr de carton numai dupa ce ai dovada de la politie, fara numere nu ai voie sa circuli, iar cele de carton sunt valabile numai cu dovada.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
se face altul la politie cu actele masinii si cu buletinul. le zici ca l-ai pierdut si gata. nu ai ce sa declari in monitorul oficial pt ca-i o bucata de tabla, nu un act. de obicei ti-l da a doua zi. dar depinde de zona si de cheful de munca al angajatilor.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Am facut eu acum o saptamana treaba asta. In urma trecerii prin niste balti mari, am pierdut nr. din fata.
Am fost la inmatriculari (in Bucuresti, la serviciul din Pipera) unde am completat un formular tip (e acelasi pt. pierderea sau furtul placutelor si il cumperi de la oricare dintre chioscurile alea cu acte si formulare de tot soiul), cu copie dupa buletin si talon, am achitat 40 lei tot acolo la ghiseu (o placuta e 20, dar am cerut doua, ca sa am de rezerva Cool ) si dupa 3 ore am venit si am ridicat noile placute.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Multumesc de sfaturi.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
si ca sa nu mai "alimentezi" speculantii Laughing
nenea de aici: http://catalinmarcu.blogspo...curesti-2009.html
scrie ca poti accesa pagina de formulare (e adevarat ca articolul este despre schimbarea permisului -asta m-ar interesa pe mine - dar nu cred sa nu se gaseasca si formularele pt inmatriculare)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR