Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • dani3l

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salutare! Vreau sa cumpar si eu un Opel Vectra.

E modelul 2003, motor 2.00, 101 cp, diesel, si are 187.000 de km, dintre care 20.000 rulati in Romania. Pretul e de 6.000 de euro, inmatriculat. Voi ce spuneti de motorul asta? Stiu ca sunt multi kilometri, dar cred ca pt un motor de 2000 cu 101 cp nu e uzura mare. In plus ma intereseaza daca stiti cumva cum e motorul asta de 2.000 ca si consum? Din ce am vazut eu, la pretul asta mi se pare o varianta buna.....Plus ca omul de la care o iau chiar e de incredere.......

Cum vi se pare varianta?
Skip ads

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
salut...

frate-miu detine un Y20DTH... (dar Astra G)... si e super multumit !
cand zici "multi km", 187 KM sunt ok... nu e mult, nici putin !

cat despre Vectra B2... iti recomant sa arunci o privire pe forum, sa dai cateva cautari despre motorizare, model si ce probleme a avut... sunt sigur ca ai ce cauta si ai ce gasi, si nu numai, sa si intrebi pe alocuri ce te intereseaza !

LE: acum vad ca esti si din TM... poti sa vii la o intalnire, doua sa schimbam doua... trei vorbe ! ai in semnatura mea detaliile despre intalnire !

Bafta !
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
h0rm0n: fiind fabricatie 2003 cred ca e prima generatie de vectra c. din cate stiu vectra b2 s-a fabricat pana in 2002 (conform autodata si alte programe deci nu garantez)
dani3l:uitate la linkul asta https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=142 eu zic ca pretu e bun si daca zici ca e de incredere.... e bine. oricum ar fi iti recomand sa mergi cu ea la un mecanic sau la service opel si sa o verifice atat la motor cat si pe burta. legat de km dieselurile cica sunt garantate 500.000 km. asta este o vorba... nu iti da nimeni garantie pe 500.000 dar cam atat ar trebuii sa tina fara probleme majore..... acu daca mai pica o turbina sau o pompa de motorina ghinionu tau. succes
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
andreim4 a scris:h0rm0n: fiind fabricatie 2003


nu am observat anul... Embarassed greseala mea !
Skip ads

  • sweerer

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
este un motor slabut pentru greutatea masinii
dar depinde ce pretentii ai de la ea
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
[quote="andreim4"]h0rm0n: fiind fabricatie 2003 cred ca e prima generatie de vectra c. din cate stiu vectra b2 s-a fabricat pana in 2002 (conform autodata si alte programe deci nu garantez) [quote]


Prima generatie a fost in 2002:) E un motor fiabil dar totusi sa te astept la diverse probleme avand in vedere cati KM are parcursi.
  • johnnytj2002

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sfatul meu este sa cauti una cu motor de 2.2 diesel.....cel de 2.0 e cam mic. pe astra e ok, am avut, drept dovada mi-am luat vectra C 2.2 diesel
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mmm, acum sunt in cautare de rca mai ieftin, la motor de 1,6 tre sa platesc cam 460 ron pe an, oare la un motor de 2,0 sau 2,2 oare cat ar fi? asta e una dintre micile probleme, sfatul meu este sa cauti una pe benzina si sa ii pui gpl, acum am un consum pe gpl de 12,5 in oras aglomerat, daca transform banii de pe 12 l de gpl in pret pentru benzina ies la un consum de 6% benzina aproape ca un diesel. si masina trage de rupe. masini pe benzina poti gasi cu km mult mai putini. sa nu dati cu parul asta este doar parerea mea.
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am facut eu ieri RCA la un GTS motor de 2.2 .... pe 6 luni a costat 390 lei .
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
topicul nu e legat de cat costa asigurarea. astea sunt costuri care tre sa le suporti. ai masina platesti. daca e sa vorbim de ce ii recomandam.... eu as recomanda motoru de 1.9 120 cai sau 150. eu unu daca as avea bani asta mi-as lua. si le-as mai si remapa.
on topic: @dani3l ai luat masina? sau mai cauti ? esti multumit de ea?
bafta all
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR