Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • costin87

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 z16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut toti membri C.O. Acum un an de zile in luna noiembrie mi-am inscris masina,adusa din De.,ITP-ul facut atunci nu ar trebui sa fie valabil 2 ani ? Pe talon scrie ca urmatoarea inspectie se face pe 19.11.2011..adica la doar 1 an diferenta Question Inaintea masinii actuale am mai avut un logan,la care ITP-ul l-am facut din 2 in 2 ani..Sunt cumva alte reguli pentru masinile aduse din afara ?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ITP`ul se face la 2 ani.
Este o greseala undeva.Trebuia sa reclami atunci.
Acuma cred ca va trebui sa-l faci din nou si sa fi mai atent.
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Verifica si pe site-ul lor totusi. Baga acolo seria cartii masinii si vezi ce zice.
http://prog.rarom.ro/rarpol/rarpol.asp
  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ce an este masina ?
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
poti sa spui si ce masina ai.cine nu se uita in garajul tau sa vada ca ai vectra b, poate crede ca ai camion si la ala se face la 6 luni.
problema este la cei de la rar.ori ti-au scris gresit doar in talon,ori au gresit anul si in sistem.
Si loganul nu e cu nimic mai diferit ca sa difere perioada la care se face itp. La turisme se face la 2 ani.punct.
  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
din cate imi amintesc in unele tari ITP-ul se da in functie de vechimea autoturismului si variaza de la 4 la 1 an (asta in cazul in care ai facut ITP-ul in alta tara decat Romania)
  • iliesabin

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Aici in Austria itp-ul se face anual, exceptie fac masinile noi care itp se face la 3 ani. stati linistiti ca nu va mai dura mult si asa va fi si la noi, eu unul observ f. bine de aici ce legi europene au astia si la noi inca nu sunt, dar incet dar sigur toate regulile astura in materie de orice ne ajung si pe noi din urma mai devreme sau mai tirziu, toata stima.
  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
in Italia autoturismele noi au ITP valabil 4 ani ,perioada scazand treptat in functie de uzura morala a masinii si nu conteaza ca ai vectra b in garaj
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mai mult ca sigur este o eroare de RAR,si eu am patit o data cu dimensiunea anvelopelor,au trecut ce au crezut ei,pentru ca acele dimensiuni nu se potriveau pe modelul respectiv.
  • Agape Ioan

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu este o alta regula pentru masinile aduse din afara...Este o greseala pe care o poti rezolva doar prezentindu-te la RAR pentru a cere lamuriri.
  • costin87

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 z16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsuri,am vorbit cu cineva care se ocupa cu vanzarea de masini si a zis itp-ul este valabil 2 ani pentru toate autoturismele,indiferent de varsta masinii,exceptie facand rablele pe care le opresc cei de la rar si le retin taloanele..Zilele urmatoare ma voi prezenta la sediul RAR pentru lamuriri..
@synapse Daca aveam un camion crezi ca mai imi faceam cont pe ClubOpel,doar asa de dragul de a fi membru ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR