Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • luchian constantin

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am un passat din 2000 de 1,9 tdi si mi s-a propus un schimb cu un astra din 2002 2,0 dti (ambele full fara piele,ambele break),ce spuneti merita schimb la schimb fara diferenta?


Ultima modificare facuta de luchian constantin la Lun 14 Sep, 2009 11:40 am
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pe mine ma bate schimbul invers, insa as da breakul 2.0 DTI numai pe passat 4 motion 131 cp 6 trepte, altfel masina asta face mai putine probleme si mai ieftin de rezolvat decat ce e pe la passat, iar din cauza greutatii mai mici se descurca bine langa un passat de 90 sau 101 cai, cel de 116 si 131 sunt intradevar altceva

On topic eu zic ca merita schimbul iei o astra cu 2 ani mai tanara si probabil mai putitni km distributie pe lant piese mai ieftine , acelasi consum de carburant , km mai putni , probabil passatul tau are spre 250k


Ultima modificare facuta de Drogas la Lun 14 Sep, 2009 11:47 am
  • luchian constantin

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si al meu e de 116 cp,6 trepte,195000 km reali,(iar astra aceea are 132000km)
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Care este totusi scopul acestui schimb? Cei doi ani pe care i-ai castiga?
Parerea mea personala este ca nu merita, dar tu esti cel care decide pana la urma. Macar la masina ta sti unde s-a intervenit si cum ai intretinut-o, in schimb la cealalta nu sti nici cat de reali sunt km fisati pe bord nici ce defecte ascunse ar putea sa aiba.
Skip ads

  • luchian constantin

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2009

  • Mesaj Privat
problema e ca nu stiu care s-ar vinde mai bine,eu as vrea banii
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca Passatul s-ar vinde mai bine, e clar ca VW e foarte bine vazut la noi. Fa o comparatie pe autovit.
  • luchian constantin

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2009

  • Mesaj Privat
la passat mai sunt unii pretentiosi care spun ca e modelul vechi(cele din 2001 incoace au masca si farurile schimbate)
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic ca Astra se vinde mai bine totusi. Passat din 2000-2001 a scazut bine sub 5000 de Euro.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
El are modelul vechi de passat pe care nu ia mai mult de 4000 nici daca e recent adus de la un batran care mergea cu el la piata. Smile
@titro rolul unui schimb pe schimb in industria auto e sa dai un junghi, de care nu poti scapa, pe alt junghi. Wink
  • martynel

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Modelul de passat vechi mai exact cel pana in 2001 valoreaza chiar si mai mult de 4000 de euro sa fim seriosi.
In opinia mea depinde foarte mult cat ceri pe masina ce dotari ai si cum se prezinta masina in starea generala.
Romanul nu face un test drive cu masina el mai intai se uita la afis si vede exteriorul masinii si majoritatea zic nu imi place e zgariata se duc in obor vad toate rablele polisate si siliconate isi imagineaza ca au gasit raiul masinilor ieftine si cu km putini.
ASta e mentalitatea noastra ,daca vrei sa iti vinzi masina prima faza aranjeaz-o la exterior si daca iti place sa aplici metoda samsarilor cu carti de service si km falsi asta e treaba ta nu dau sfaturi nimanui in legatura cu acest lucru pentru ca nu vreau si nici nu ma pricep.
Eu zic ca passatul l-ai da primul cu cel putin 5000 daca arata bine si functioneaza la fel!
Bafta la vanzare!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR