Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie sa va povestesc si voua saptamana mea magnifica ...

Step 1:
Totul a inceput intr-o frumoasa zii de joi dimineata cand am coborat din casa si a trebuit sa ma pun cu fundul pe bordura sa imi amintesc unde am parcat masina ... intr-un final, nenea veterinarul de langa mi-a spus ca mi-au ridicat-o baietii de la ADP.

550ron taxa de ridicare, si 300ron amenda in 48ore. Fiind ridicata de pe scuar la "recomandarile" comunitarilor nu a intervenit nimeni cu pile Smile Intr-un final am reusit sa imi fac rost de 200e, am schimbat repede si fuga dupa masina. Am facut plata si imi lipseau 1leu, adica am avut la mine numai 849ron. Pana la urma am cautat pe sub presurile prietenului ce a facut in ziua aia pe soferul meu si am mai gasit unul de 5bani si 6 de 1 ban, i-am lasat si ciubuc la tanti. M-am dus sa imi iau masina ... binenteles am uitat cheile in genta de la laptop ... da-i innapoi acasa ...

Am reusit la un moment dat sa imi recuperez masina, si cu chin cu vai am reusit sa ajung si cu ea acasa, avand vreo 0.5l de benzina in rezervor si vreo 2lei aruncati prin masina.

Concluzie finala: aveti grija unde parcat, in special pe str. Lidia din Tm. Nu conteaza ca pe o raza de 3km sunt 30 de locuri de parcare la 300 de masini. Offer us an alternative ...


Step 2:
Am fost peste seara la pescuit (la Libling pentru cine stie), binenteles, am reusit sa prind un sorete, o sticla de ballantines, nishte bere si ceva mici si gratare si aa, era sa uit de soricelul care se cuibarise sub piciorul meu. In fine, toate bune si frumoase pana dimineata cand mi-am dat seama ca la ora 12 aveam intalnire cu un client si era deja 10:00, iar pana in oras mai aveam undeva la 40km, plus dusul si camasa de rigoare ...

Am reusit sa plec pana la un moment dat cand in Jebel am nimerit in spatele unui nene cu o dacie, iar in fata lui la vreo 100m era un tir cu porci ... m-am hotarat la un moment dat sa depasesc dacia, binenteles curba si implicit linie continua. Mi-am luat inima in dinti si l-am depasit ... l-am depasit in 10m, cand dupa curba am vazut frumosul VW Vento alb cu camera in bord, am semnalizat imediat drepta si pana au iesit ei din masina sa imi faca semn sa opresc eram la 10m de ei.

A coborat nenea militianul, buna ziua ... actele ... , intr-un final a venit innapoi "Stiti domnule, veti fi sanctionat pentru depasire in loc nepermis, depasirea vitezei legale cu 5 km (m-a prins radarul cu 55km/h cand am depasit dacia), trebuie sa va retinem talonul pentru jenti neomologate si va rog sa imi aratati actele de la folia care mie imi pare foarte ilegala. Very Happy Va dati seama ca imi luam scaun electric ... pana la urma am ajuns la stati ca il cunosc pe X si vi-l dau la telefon ... X nu raspundea pentru ca a fost noaptea trecuta de servici si ...

Concluzia este ca pana la urma din amenzi de vreo 2000lei si scaun electric, numai la rostirea unui nume am ajuns la suspendare pe 30 zile si amenda de 240lei. Si cel mai bun lucru este ca imi voi recupera permisul fara sa fiu nevoit sa dau examenul din nou.

Oricum ... unde am depasit aveai vizibilitate de 5km, eram innainte de iesirea din sat cu max 500m. Nu era foarte corect sa imi dea scaun electric pentru asta, speram sa imi dea o amenda si sa scap numai cu asta. Nu sunt adeptul mersului pe interzis, calcatul liniei ... dar in general graba strica treaba. Pana la urma am ajuns la intalnire cu 40 minute intarziere, inca mai aveam rame sub unghii, dar partea buna este ca colegul meu a incasat toate oalele sparte pentru ca nu am terminat proiectul la timp.

Concluzie finala ... in momentul in care pronunti un nume nenea militianul priveste cu alti ochi situatia, adica se pune si el in scaunul soferului si isi da seama ca uneori regulile trebuie incalcate. Au vorbit foarte frumos de la inceput, s-au comportat exemplar. Cu toate ca a.m.r. 14 zile pana devin pieton nu imi este ciuda pe ei. Good job guys Smile Nu ca si nesimntitul ala chel care sta cu loganul albastru
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca ai vrut sa postezi in topicul cu politia care isi face treaba. Very Happy
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
tare , adica imi pare rau pentru neplaceri dar e intamplare de povestit la un pahar Laughing
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cu ocazia asta am verificat si eu rotile la bicileta Smile Din 30 imi iau numar dinala cu verde pentru biciclete Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR