Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. am o problema care a aparut brusc, si care este foarte deranjanta pt. mine. azi cind am plecat de la sevici am observat ca displeiul pe care se afiseaza km. totali si km. zilnici nu se mai lumineaza. m-am chinuit si parca am zarit ca totus contorizeaza dar nu sunt sigur, si se vede cit de cit doar in soare. am fost la un atelier de electrica auto crezind ca displeiul se lumineaza cu un bec, iar acesta sa ars. mi-au spus ca sa ars displeiul, doar uitinduse la el. am plecat fara sa le comentez "profesionalismul" . acum va pun o intrebare celor care se pricep sau care au avut o asemene problema: este ars, are vreo siguranta pe undeva, sa ars doar becul? vreau sa specific ca tot restul de lumini, iconite ,turometru, kilometrai etc. functioneaza. va rog mult sa ma ajutati, fiindca altfel ajung pe mina alora de le dibas si ma jupoaie de bani. astept raspunsurile voastre. multumesc.
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
99%ai bec la diplay,nu exista alta metoda de iluminat ,nu se pot arde si dipleiu si iluminatu deodata,se arde displeiu si iluminatul merge si invers,deci trebe date ceasurile jos si skimbat becu sau ledu
  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am un peugeot 206 la care am avut aceeasi problema Nu se vedea decat juma de display...si avea un bec din cele doua ars Deci cred ca e ars un bec
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. multumesc de sfat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR