Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Poate pare ciudata intrebarea mea, fie sunt mai "blond" si nu'mi dau seama...dar...

fratilor! am un astra H 2007, facelift, plafoniera (iluminatul interior) consta in 3 butoane, 3 becuri pe fiecare buton...dar toate cele trei cunosc doar pozitia on/off. ei bine...cand opresc motorul se aprinde cel din mijloc si ramane aprins pana incui masina sau pana pun contactul din nou. nu am gasit alta modalitate de a opri iluminatul din interior, decat varianta "asteapta vro 2minute ca se plictiseste si se opreste singur"

Aveti idee cum pot sa fac sa nu mai raman cu luminile aprinse cand opresc motorul/deschid usile?

Spre exemplu, cunosc de la alte masini, butonul cu 3 pozitii, on permanent, doar la deschidere usi/oprire motor si pozitia de off permanent;

Ei bine, unde se gaseste pozitia de off permanent la aceasta masinuta?

mersic
octavian
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu cred ca are aceasta functie: off permanent ! Va trebui sa te obisnuiesti cu ideea sau sa scoti becul Very Happy

CristianTM.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu mai scoate cheia din contact daca nu vrei sa iesi din masina. Doar opresti motorul.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Unii mai glumeti te invata sa faci prostii. Este gresit sa cobori din masina si sa lasi cheia in contact. La masina mea, plafoniera se aprinde si din butonul de la lumini. Pentru a o aprinde, tragi de butonul rotativ iar pentru a o stinge, apesi pe el. Verifica daca nu ai si tu acelasi sistem.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu are pt. ca el are astra h. Eu am un buton care anuleaza aprinderea plafonierei cand deschizi usile. Ma gandesc ca daca nu ai ales optiunea respectiva trebuie schimbata plafoniera. Sau faci un romanism si pui un intrerupator "cinash". Laughing
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Bandi a scris:Unii mai glumeti te invata sa faci prostii. Este gresit sa cobori din masina si sa lasi cheia in contact. La masina mea, plafoniera se aprinde si din butonul de la lumini. Pentru a o aprinde, tragi de butonul rotativ iar pentru a o stinge, apesi pe el. Verifica daca nu ai si tu acelasi sistem.


am specificat "daca nu vrei sa iesi din masina" Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR