Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Polifem

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: ... my confortable bedroom :P
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat






O mashina REUSHITA din punct de vedere al Design`ului !!!!!
Acuma sa auzim ce zike lumea din punctul de vedere al condusului Razz
Skip ads

  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Vom face un Test DRIVE aprox. intr-o saptamana la Astra H .

Poze si mai multe detalii despre noul Astra , dupa TEST DRIVE .
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
reusita si dpdv tehnologic. foarte multe chestii pe care alte masini (golf5, audi a3) nu le au.
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Foarte reusita , asta e un avantaj ca are mai multe "gadgets" pe ea Smile
E un avantaj foarte mare fata de alte masini. La pret, cam pe unde se situeaza? (nu ma refer la pretu CIP, asa aprox.)
Skip ads

  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
azi am fost la repr. OPEL si am vb cu director. a fost si Admin cu mine. pe seara am sa pun o imaginea cu preturi exacte ca am price-list!. d'nu director a fost in spania la lansare oficiala si a condus un Astra 2.0turbo (170hp) ... o zis ca e mortala! in 15mai sunt invitat la OPEL pt un Drive-test. va povestesc cum a fost Smile (sper sa fie ceva cu motor de la 150hp in sus)
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
si ia'ta preturile: Astra H!


  • Happy_Maker

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pentru cei ce sunt interesati sa o cumpere: termenul de livrare este de 4 luni si e in crestere! Asadar, punetzi-va pofta in cui daca voiati sa plecati in concediu cu ea anul asta. Mad
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai eu pt astra mea (G) am asteptat 6luni!!! ... si nu era asa de ceruta ca H'u ... si era si acu 1an, deci nu aparuse chiar atunci ci cu 5ani inainte! e problema si cu RO! logic ca neamtu mai rpd face 10.000 de astra pt franta decat 10.000 pt RO! ca franta da cu banu!
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai si aici sunt luate pe de-a moaca Confused
ca daca e asha vreau si eu Very Happy
  • g_poturlu

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salutare!

As pleca intai de la titlul discutiei si as spune asa: Opel Astra H ... hmmmm "NU CHIAR ATAT DE" SWEET.
Am vazut astazi, la semafor, destul de aproape o Astra H caramiziu metalizat. M-am uitat foarte atent la ea timp de cateva zeci de zecunde cat a tinut culoarea rosie si nu am simtit asa o atractie deosebita. Mie mi s-a parut cam fragila si mi se pare ca nu "se ditinge" in multime asa cum o fac alte modele comparative.
Eu mai degraba raman rezervat.

Toate cele bune,

Gabi
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Mereu pozele prototipurilor sunt retusate si facute sa arate foarte bine... Probabil cand ai vazut-o in realitate nu te-a impresionat la fel pentru ca nu era nimic retusat.
  • g_poturlu

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salutare!

Cred ca in timp o sa-mi schimb parearea depre noul model, mai ales dupa ce apare si modelul caravan. Spun lucrul asta pentru ca si in primele trei luni de la aparitia noului Vectra C nu puteam sa o sufar. Cand o vedeam pe strada sau la vreun dealer in showroom mi se facea rau, atat de urata mi se parea.
Acum insa ce masina credeti ca vreau sa-mi iau, peste vreo doi ani? O Vectra C caravan neagra. Intre timp mi-am schimbat parerea si chiar am trecut in extrema cealalta.
Asa incat...

Toate cele bune,

Gabi
Skip ads

  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
g_poturlu a scris:Salutare!

Cred ca in timp o sa-mi schimb parearea depre noul model, mai ales dupa ce apare si modelul caravan. Spun lucrul asta pentru ca si in primele trei luni de la aparitia noului Vectra C nu puteam sa o sufar. Cand o vedeam pe strada sau la vreun dealer in showroom mi se facea rau, atat de urata mi se parea.
Acum insa ce masina credeti ca vreau sa-mi iau, peste vreo doi ani? O Vectra C caravan neagra. Intre timp mi-am schimbat parerea si chiar am trecut in extrema cealalta.
Asa incat...

Toate cele bune,

Gabi




se mai resusciteaza topicuri din 2004? Shocked Shocked
si ca sa fiu in tema,cum t-i se pare noua h caravan Shocked
  • ciprian1903

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
pai iti spun eu daca te intereseaza ptr ca am intrat si eu in posesia uneia.astra h caravan 2005 1.7 cdti 101 cp.geamuri electrice fata, senzor ploaie, senzor lumina comenzi pe volan, aer conditionat, "pilot automat", proiectoare, scaune incalzite, reglare pe inaltime scaun sofer, oglinda retrovizoare "smechera"(nu stiu cum se numeste dar se inchide la culoare cand cineva din spate te orbeste cu farurile), volan regtabil pe inaltime si adancime,proiectoare, oglinzi electrice si incalzite, cd plaier.ce sa ti mai spun....mie unu imi place foarte mult cum se comporta.
  • marmotix

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sincer depinde foarte mult de culoare si de tipuil blocurilor optice si al stopurilor . de exemplu un astra h argintiu cu stopuri fumurii model 2007(cred) si faruri cu afl si jante cu 5 spite de 18" arata criminal.ca sa nu mai vb de raportul calitate /pret /dotari(fie noua sau sh).
  • ciprian1903

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
pai sa stii ca al meu e argintiu si urmeaza sa mi pun jante dar inca nu sunt hotarat daca sa mi iau pe 15 sau mai mari.nu stiu mai astept
  • marmotix

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2009

  • Mesaj Privat
si al meu tot argintiu e cu stopuri fumurii. iti zic parerea mea sa nu iti iei pe 15 da un efort si ia-ti-le pe acelea 17( ca cele de pe opelul de la avatru meu).sau dak nu dispui de destui bani modelul urmator pe 16 http://www.astraforum.ro/fo...Janta%20Opel.jpg.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR