Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca poti, ia-ti certificat medico-legal. E bine sa-l ai, daca lucrurile degenereaza. Faptul ca-l ai, nu inseamna neaparat ca-l si dai in judecata.
Daca pagubele sunt destul de mari si iei dovada de la politie, rezolva pe Casco si lasa-i pe ei sa-si deconteze costurile cu vinovatul. Nu cred ca are rost sa-ti complici existenta cu niste rahati. In general, evita evenimentele astea, ca sunt risipa de energie, timp si bani. Sfatul meu.
Skip ads

  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Luni ma voi duce iar la politie sa vad ce au mai ''rezolvat''
Daca nu au nimic nou sa-mi spuna o sa fac putina galagie sa vada ca chiar ma tin de capul lor
in rest toate cele bune tuturor
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu-i mai deranjati degeaba.
s-ar putea sa ai surpriza sa-i gasesti jucand poker pe calculator.
asa i-am gasit eu intr-o sectie din galati prin vreo trei birouri.
inteleg frustrarea dar cu politia mai greu reusesti sa rezolvi ceva.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:inteleg frustrarea dar cu politia mai greu reusesti sa rezolvi ceva.

Cred ca ai gresit topicu'! Very Happy
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
n-am gresit topicu.
asta e impresia mea despre politia romana.
cand ai nevoie atunci nu te ajuta.
de fapt ,colegul cu necazul se va convinge cu timpul.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io ma refeream la faptul ca mai e un topic stufos legat de nemultumirile fata de activitatea politiei, precum si cu multumiri, chiar daca aceste multumiri sunt numai ale angajatilor MAI. Laughing
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cu respect, am inteles. Very Happy
doresc colegului,cu necazul, sa rezolve cat mai favorabil situatia.
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am ceva indoieli cu politia asta...si spun asta pt ca sunt dintr-un oras unde s-au spart 2 magazine de bijuterii...aceiasi indivizi au incercat si un jaf armat la o casa de amanet in alt oras...ratat bineinteles au fost prinsi..da-ti la tv cu catuse la maiini...toata treaba buna
A doua zi seara erau cu toti LIBERI.. si fara nici o problema
Concluzie...sunt 100% sigur ca multe calnuri interlope...dau BANI GREI ..acolo unde trebuie adica sus de tot...si sunt lasa-ti in pace..
Se cotizeaza nu la sefii politiei din orase...undeva mai sus..
Asa ca poti fi linsat de niste baieti ,fara ca ei sa aiba vre-o problema..
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
chiar eram curios ce s-a mai intamplat cu acest caz.
a gasit politia ,talibanii?
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Asa ne trebuie daca l-am impuscat pe Antonescu , si-au luat-o n cap , romi in sus romi in jos vai ce asupriti sunt , pe vremea lui nea Nicu aveam la Buzau un primsecrtetar Cotoi il chema , intr-o noapte a inconjurat cu militieni cartierul Simileasca unde colcaie de tigani a imbarcat in autobuze toti barbatii care nu aveau serviciu si la canal cu ei , o buna perioada de timp a fost liniste in Buzau , le erau frica si la pirande sa nu fie luate .
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
si mie mi-e dor de vremurile alea ,era ordine,lume mai linistita si disciplina mai multa.[era lumea mai buna la suflet]

eram curios ce s-a mai intamplat in cazul acesta,mai ales ca un coleg m-a urecheat oleaca cand m-am luat de aceasta politie incompetenta.[sau impotenta]
sper sa nu fi avut dreptate.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sper sa nu deviez foarte mult de la titlul discutiei , am un amic politist , la o discutie ,de ce nu-i aresteaza pe unii din teapa celor ce au creat neplaceri colegului nostru , mi-a replicat ca degeaba politia ii aresteaza , avocatii ii elibereaza iar a 2-a zi dau din nou de ei pe strazi razandu-le in fata si cu amenintari la adresa lor si a familiei , altii sunt vinovati ca acesti derbedei fac ce fac si din pacate de sus nu se vrea .
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
perfect adevarat.
sunt sigur ca familiile politistilor,procurorilor si judecatorilor sunt amenintate ,chiar si cu moartea.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu vad ce legatura au avocatii.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ei au conexiunile necesare.
  • BC-15-ANK

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
adica pilele la care pun si ei o vorba buna... Cool
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
colegu' cu paguba, parerea mea e sa o lasi moarta, nu ai 10 zile de internare, instanta nu iti da nimic. (punct)
te duci la politie, faci reclamatie, dupa 30 de zile (daca ai noroc) ii cheama si pe ei, dau o declaratie ca nu au fost acolo, ca e o minciuna, maxim un avertisment primeste (daca este in regula cu actele) si atat.
Apoi ii da lu nenea ofiteru de o bere mica (mi-e lene sa ma intorc dupa apostrof ' sa il mai bag ) si gata a facut rost de adresa ta. apoi iti gasesti masinuta facuta varza.... mai te pomenesti si cu ei peste tine. Chiar are rost sa te complici? daca pe moment nu i-ai aplicat 2-3 in dinti, si apoi repede la politie sa reclami ca te-a agresat si totul a fost in legitima aparare nu faci nimic. (punct)
aaaaa si inca o chestie nu te astepta sa se ocupe politia de cazul tau, acum 2 ani, taicamiu isi luase renault-ul de 2 sapt, un copil intra cu bicicleta in masina, pac, cearta cu masa si tacsu, ma duc la politie, pierd 6 ore, ma trimite de la 21 la udriste apoi la 21 apoi la udriste unde erau toti plecati doar un amarat de paznic, apoi iarasi la 21, ma rog de ala sa imi faca hartia ca deja era 3 dimineata, ii dau toate datele respectivului biciclist, adresa nume tot, si minune mareeee de tot: nu am primit nici un raspuns de la ei, mi-am schimbat stopul pe banii mei - 200ron (stop fara soclu)


stai calm in banca ta, bea o bere, uite-te la tv, du-te pe la munte, daca bara nu a cazut nu primesti nimic (cu mare mare noroc o revopsire, cazul meu Very Happy m-a lovit in spate, am platit fata si spatele =)) )
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Cine stie pe la ce adresa poate ajunge instintarea politiei! Poate masina are un propietar si alti 4-5 samsari cu acte neperfectate! Cred ca si propietarul alearga dupa ei sa perfecteze actele....cine stie! Dupa fata disperata pe care o afisaza in retrovizoare, cu siguranta este pe naspa cu actele masinii sau cele propii! Ca ciorile astea spurcate....pardon RROMII Laughing numai asa inteleg ei sa umble pe soselele patriei! Spurcatii dracu....pardon dragalasii de ei! Laughing


Vezi ca te vede @bertone si o sa spuna ca te-a invatat basescu sa vorbesti de rau tiganii (imputiti) Laughing Daca nu erai "aplaudac" nu mai faceai astfel de referiri la scumpii nostri conationali.
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
in primu rand, se cheama tigani, ca nu si-au luat tara! in al2-lea, daca ai urme pe masina, fa presiuni la politie. arde-i pana se plictisesc si iau vreo masura.

cat pentru vatamarea corporala, nu-ti trebuie 10 zile de internare, ca trebuie neaparat sa-i faca dosar penal. amenda poate sa-si ia insa.

bafta.
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mda
redeschid subiectul
[b]I-am Gasit pe indivizi
intorcandu-ma de la servici am observat masina in trafic
zis si facut am sunat la Politie precizandu-le cu exactitate unde se afla masina
ce raspuns am primit : '' ca nu pot sa trimita nici un echipaj deoarece au decat 3 la numar si ca sa astept in continuare pana vor da de ei ''.
replicandu-le ca au trecut aprox 5 luni de la plangerea facuta de mine si ca nu au dat de ei am primit din nou acelasi raspuns
Intre timp insa am observat un echipaj de Politie si le-am explicat lor situatia
''cu chiu cu vai'' au mers cu mine la masina respectivului
ajunsi acolo dumnealor ( Politia ) au constatat ca nu e nimeni in masina . ''ce sa facem daca nu e nimeni in masina''
acum vine partea [b]Nasoala :
au aparut si Indivizii , vreo 4-5 la numar toti de etnie rroma
nerecunoscand nici unul ca s-a aflat la volan Politia a hotarat sa ne intalnim maine la ora 12.00 la Sediul Politiei Rutiere pt a lamuri situatia.
Partea nasoala :
[list]sa ma prezint - mai mult ca sigur va iesi cu scandal , vor veni cu toata satra
[list]sa NU ma prezint - a fost totul in zadar
Voi ce ma sfatuiti ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR