Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
DaBOtta a scris:
Defapt acuma am inteles , tu esti invidios pe noi ca am reusit sa ne cumparam acest filtru si tu inca schimbi pe filtre si alegi ce marca de filtru sa iti pui , si te mai enervezi ca nici nu trage masina Smile) . Lasa ca tu ai fiabilitate. Mai citeste ce ii ala un Cold Air Intake.
Pentru astazi nota 4

Eu zic sa puneti mana sa va intalniti si sa impacati la o bere.
Iar tie ti-as recomanda sa-ti bagi mintile in cap si sa nu-l mai jignesti pe Elegance. Pana la urma nu ti-ai luat decat un rahat de filtru de 300 de dolari. Poate ca ar trebui sa inveti sa fii un pic mai modest in viata.
Skip ads

  • DaBOtta

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1994 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Crede-ma sunt foarte modest. Daca nu ma aprindea el nu ziceam ce am zis stai linistit. Smile. Pana una alta este cineva pe acest forum care a incercat acest filtru si poate sa ne zica daca functioneaza ?
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ok, imi cer scuze ca am fost probabil prea categoric in acel mesaj. Shocked
@DaBOtta asta nu e un topic unde se promoveaza un produs, asta se face la publicitate. Aici discutam de avantajele/dezavantajele unui filtru produs de un anume producator, cum am ajuns la aere si basme numai tu stii. ma rog, cand vii in cluj iti fac cinste cu o bere si poate dam si o liniuta, ca sa vezi ca nu mi rusine deloc de cum trage masinuta mea. Smile
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
The_Black nu am spus ca nu te cred ca un filtru sport da ceva cai, eu le-am spus ponei in post. In filmul postat de mine niste nemti au facut test si au ceva in plus dar parerea mea e ca nu merita. La fel ai si tu probe clare.
Idea de baza este : merita oare atitia bani si de multe ori clar o filtrere inferioara pentru 2-4cai in plus pe care nu-i sesizezi ?
Tu macar ai pus un filtru de marca care ar cam filtra la fel ca unul original dar unii pun niste trompete care mai mult strica.

Mai bine lasam discutia asta in pace si la subiect, pentru filtre sport si avantaje-dezavantaje-costuri avem discutiile vechi.
Skip ads

  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sincer pot sa iti spun ca nu prea merita sa bagi 300 de euro intr-un filtru, stiu ca nu a meritat pt 4-5 cai, dar pt mine avand 115 cai si automata nu imi pare rau ca l-am luat chiar se simte o diferenta buna si cum urca in ture si cum trage plus modifica sunetul tobei, iar filtrul impreuna cu tobele remus care le am imi dau exact sunetul care l-am dorit, nici prea tare nici prea incet peste 3500 de ture , dar hai ca o sa vb cu alta ocazie despre treaba asta sper intr-o buna zii sa ne vedem la o bere, si cum am promis si lui ELEGANCE, cand vin la dyno cu masinutza mea am sa il contactez daca vrea sa fie prezent, daca nu mergem la un suc dupa sa ne mai povestim, bineinteles daca e si el deacord. Pana atunci numai bine si fara probleme la masini.

P.S. Scuzati de exprimare gresita dar sunt rupt de obosit , acuma am ajuns din ungaria, azi dimineata mam pus sa dorm si m-am trezit devreme. Multzumesc pt intelegere
  • AirFilter

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2009

  • Mesaj Privat
1. Nu eu (producator) am deschis subiectul.(Am dat de el, prin search pe google: "filtru minune")
2. Poate nu stiu sa-mi fac promovare, poate stiu.
3. Am tacut pentru ca unii dintre furnizorii nostri de subansamble nu a fost, sa o zic diplomatic, la timp cu munca.
4. Sapt. asta sunt gata primele 100 de filtre.
5. Exista un tip, nu stiu exact cine, de pe forum de aici, care m-a contactat, spunand ca el vrea sa-l testeze si sa puna rezultatele pe forum.
6. Nu exista filtrare inferioara. Elementul filtrant de pe filtrul nostru este cel pe care il foloseste Volvo.(filtrare 99%)
7. Nu am fost atent la discutiile degenerante dintre voi, dar am vazut ca se scrie de 300 euro filtru pentru 4-5 cai.? Pai de ce 300 euro? cand poti sa dai 58 euro, pentru aceiasi putere, dar si pentru o scadere evidenta de consum.

In speranta ca am rezolvat cateva dintre dileme,
Va multumesc.
  • Magnumutz

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Pai, sa vedem rezultatele colegului nostru care te-a contactat.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
AirFilter a scris:
7. Nu am fost atent la discutiile degenerante dintre voi, dar am vazut ca se scrie de 300 euro filtru pentru 4-5 cai.? Pai de ce 300 euro? cand poti sa dai 58 euro, pentru aceiasi putere, dar si pentru o scadere evidenta de consum.

De unde se cumpara mai exact un filtru de asta? Nu ai raspuns la intrebarea lui dodo_13. Cum e nivelul de zgomot la acest filtru comparativ cu cel stock?
Skip ads

  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
AirFilter de ce 300 de euro, pt ca ala este garantat 100%, deocamdata din partea ta nu am vazut nimik, am inteles ati avut probleme etc. .... asteptam dovezi atata pot sa spun.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
AirFilter a scris:5. Exista un tip, nu stiu exact cine, de pe forum de aici, care m-a contactat, spunand ca el vrea sa-l testeze si sa puna rezultatele pe forum.
Buna seara, eu v-am contactat, aveti un e-mail de la mine.
  • AirFilter

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2009

  • Mesaj Privat
@pirvu_daniel am mai raspuns la aceasta intrebare, se aude ca un filtru sport, iar nivelul zgomotului este in nivelele acceptate de absolut orice norme europene.
@the_black garantat de catre cine?ce probleme? tu citesti printre randuri sau citesti toate posturile? probleme de la furnizori, cu timpul. hai ca daca esti de rea intentie nu iti mai acord atentie.
@maiandrei ti`am raspuns la mail

Multumesc, o zi buna.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Niciodata n-o sa-mi inspire incredere o firma care nu are macar un server de mail: corneliugroup@gmail.com - date de contact.

PS: sa vedem teste si apoi facem vanzare;)
Skip ads

  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
[quote="AirFilter"]@the_black garantat de catre cine?ce probleme? tu citesti printre randuri sau citesti toate posturile? probleme de la furnizori, cu timpul. hai ca daca esti de rea intentie nu iti mai acord atentie.[quote]

Garantat pe test dyno! Nu citesc printre randuri am spus daca esti atent ca am inteles ca ati avut probleme etc ... dar deocamdata nu a vazut nimeni de aici nici un rezultat, toata lumea asteapta rezultate, chiar nu sunt deloc cu rea intentie ... dar toata lumea de aici asteapta faptele dovezi sa vedem si noi. Crede-ma ca nu sunt cu rea intentie daca chiar am dovezi ca acest filtru e mai bun decat cel pe care il am voi fi printre primii care il achizitioneaza!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Air Filter, nici unul dintre noi nu e rau intentionat. Numai ca nu am vazut nici o dovada clara ca acest filtru face ce promite.
Dati-i cat mai repede un filtru lui Maiandrei. Chiar daca eu de exemplu m-am "ciondanit" cu el mi-as lasa masina fara nici o teama pe mana lui si am deplina incredere in el.
Nu am vazut unde imi raspunsesei privind nivelul de zgomot.
  • AirFilter

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ok baieti, imi cer scuze ca am reactionat asa. Sapt.asta speram ca o sa fie gata si o sa vina si primele teste dyno+o sa trimitem filtrul lui maiandrei.

@daniel:
Tu probabil esti cel care te iei dupa aparente, esti primul care pica intr`o piata din asta... tu esti cel pe care samsarii il numesc... "fraier", tie poate lumea sa iti vanda cacat invelit in staniol pe post de ciocolata.
Ce treaba are mail`ul? Crezi ca nu avem bani sa cumparam un serviciu de mail ... si sa fie gen office@airfilters.com?cu ce te incanta pe tine asta daca sa presupunem, doar imaginea e buna, si produsul nu.
Nu te supara pe mine Wink

Multumesc.
  • FanBertone

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Alo nenea cu filtru minune unde te crezi?Chiar daca in mare sunt de acord cu tine in aceasta privinta nu e nevoie sa-l faci fraier si sa vb de materii fecale!Colegu si-a exprimat o parere proprie si personala iar dupa reactia ta se vede clar ca te-a cam deranjat.Totusi se vrea a fi un site cu oameni si limbaj civilizat...

PS: Sincer chiar imi doresc ca filtru sa fie pe bune,sunt mai patriot de felul meu si cred ca meritam sa mai iesim si noi in fata altor popoare,cu lucruri pozitive normal Very Happy
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Si eu astept rezultatul testelor facut de cineva cu experienta.
Sunt patriot convins Very Happy .... si daca este bun am sa-l cumpar si promovez mai departe !
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum vedeti voi promotorii acestui produs ordinea in care se fac toate ...probabil este o idee,se verifica si se considera ca e buna,se mai fac oarece retusuri pe ici colo,apoi se masoara de obicei pe un Dyno sau mai bine repriza,acceleratie pe x metri etc orice poate pune in valoare acest produs.Nu este nimic nou in a sustine ca favorizand curgerea aerului in motor deci miscsorand pierderile pe admisie,imbunatatind aspiratia de aer se poate obtine un procent de putere,dar acelasi lucru fac si proiectantii acelui motor beneficiind de experienta,personal,echipamente...si de ce nu bani,numai ca ei mai trebuie sa tina cont si de reducerea nivelului de zgomot,protectia elementului filtrant,protectia motorului prin retinerea cat mai buna a particulelor de praf(siliciu)ce pot intra,se pot depune ori uza prematur un motor.Pot spune ca am intalnit masini care dupa schimbarea filtrului de aer (cu unul neoriginal si prost calitativ) a mers mai prost ca inainte deci inclusiv calitatea si implicit usurinta cu care trece aerul prin elementul filtrant conteaza.Este mai corect totusi renuntarea la titulatura de FILTRU MINUNE si aducerea mai aproape de adevar probabil FILTRU RAPID ori FILTRU SPORT potrivindu-se mai bine si nici reactiile celor care aud de el n-ar mai fi asa categorice.Totodata e bine de stiut ca performantele unui motor reprezinta UN COMPROMIS de mai multi factori nicidecum o limita deci oricine cu ceva cunostinte de mecanica poate imbunatati(miscorand ori renuntand la altceva)aceste performante.Promovarea lui a fost prost inceputa nefacandu-se cunoscute din prima toate informatiile necesare pentru a convinge cu date exacte si de aceea trebuie acum sa improvizati cu toate consecintele de rigoare,inclusiv ironiile unora cu toate astea eu va doresc succes si astept impresiile primilor beneficiari ai acestiu nou sistem de filtrare aer.
  • iagur

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In principiu suna interesant astept cu nerabdare cateva teste concrete si eventual efectele sale pe un motor turbodiesel.
  • AirFilter

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Uite aici parerea unui tip care si`a pus acum filtrul

Filtrul original inlocuit pe Renault Megan

Filtrele sunt gata, luni sau marti trebuie sa imi vina mansoanele de prindere la tubulatura, dupa care o sa va trimit voua, clientilor, si lui maiandrei pentru test.

Multumesc, si imi pare rau pentru ca v-am facut sa asteptati.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR