Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am o problema cu telecomanda la vetra b 97. 16 valv reinitializez telecomanda merge cateva zile dupa care nu mai merge treb sa o reinitializez din nou sa merga si tot asa fac de vreo 2 luni ,,,, STIE cINEVA variante de reinitializare mai bune? ar putea sa ami dea cineva o ideie cam ce defect ar fi ? am uitat sa sapun cum o initializez eu pun contactu stau cateva sec cam 10,20 si apas pe telecomanda se inchide si deschide comcomitent dupA CARE O FOLOSESC NORMAL


Ultima modificare facuta de brandas_style la Vin 06 Nov, 2009 4:32 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
brandas_style a scris:va rog sa ami aratati si mie o poza valva egr cine are parca asa sar numi ? la vetra b 97 motor i,6 16 valve cica daca o curat ar ajuta la un consaum mai bun de combustibil sau un relantiv al motorului ca ami intrerupe va multumesc

  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salut brandy, ete si eu la fel patzeam inainte la fel, acu nu mai merge de loc din telecomanda
  • cristi_bv

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Verificati soclul bateriei din telecomanda sa nu fie dezlipit.
Skip ads

  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
pt cristi, am skimbat bateria, telecomanda merge ok(daca ma iau dupa luminitze) am zis ca o sa verific instalatzia sau sa incerc modulul unui prieten Neutral ( week-end-u asta usa din spate dreapta nu s-a mai inkis-deskis ceva timp, dar si-a revenit)
  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
nu stiu daca egr-ul influentzeaza consumul(cel mai probabil sonda lamda) dar relantiul cu sigurantza, acest egr se afla undeva in spatele motorului, partea opusa galeriei de evacuare, sub cea de admisie, e o bobina rotunda, cauta ceva poze pe net daca nu esti in clar
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ptr veroliub mersi ptr rasp mam uitat dAR NU AM VAZ EGR LA MASINA MIA MOTOR ECOTEC 1.6 16 VALV DIN 97 POSIBIL SA NU AIBA TOATE OARE ?
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ptr Veroliub mersi ptr rasp mam uitat dAR tot NU AM VAZ EGR LA MASINA mea MOTOR ECOTEC 1.6 16 VALV DIN 97 POSIBIL SA NU AIBA TOATE OARE ? EGR


Ultima modificare facuta de brandas_style la Mie 04 Nov, 2009 7:25 pm
Skip ads

  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
cu telecomanda am intreb pe cineva de la montari inchideri centralizate si mia zis ca e dusa memoria de la cipu de pe masina mai pe inteles acel senzor care inchide si deschide portierele ,,
  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
brandas, imposibil sa nu aibe, ai injectzie si nu se poate sa fie far
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
brandas_style a scris:ptr veroliub mersi ptr rasp mam uitat dAR NU AM VAZ EGR LA MASINA MIA MOTOR ECOTEC 1.6 16 VALV DIN 97 POSIBIL SA NU AIBA TOATE OARE ?
Eu zic sa citesti putin regulamentu si sa nu mai deschizi subiecte si sa scrii cu "Caps Lock" asa aiurea si inainte de a deschide un subiect foloseste functia cautarea ca sa mai distcutat despre probleme ca ale tale.
Si ca sa fiu putin mai bland afla ca masina ta are egr 100% numai ca foloseste functia "cautare" si ai sa gasesti destule tutoriale despre egr la modelul tau de masina unde este pozitionat cum se curata etc etc.. Bafta la cautat si spor la citirea REGULAMENTULUI!
  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
uite, ca sa ajungi la egr trebuie sa dai galeria de admisie jos, in poza are un "x" rosu pe ea, si egr-ul se afla pe sub galerie intre "sofer si motor" e kestia aceea din poza, nu se poate vedea usor dar daca dai galeria jos si bagi man pe acolo dai de ea "cu mana dreapta e cel mai usor" are o mufa in cap si e prinsa in 2 suruburi stelate in cap cu 6 varfuri, dar daca ai intreruperi la relanti poate fi si din bujii
Skip ads

  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
poate intzelegi ceva din imaginea asta
  • sporea

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
brandas_style auite aste este valva egr
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
va multumesc la toti de sfat oare eu singur daca ma bag in seama pe la motor reusesc sa dau egr jos sal curat sau treb sa ma duc la mecnic? va rog sa ami spuneti daca ma risc sau stau cuminte .va doresc la toti o zi placuta ,veroliub, alextranta ,sporea
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am bujii noi am schimbat si filtru de aer . am fost la mecanic si mia zis ca ca intradevar fisele mis crapate pe margine sau scoapte cum se mai zice la imbinarea cu bujia dar mecanicu mia zis ca nu intrerupe de la fise deoarece in sarcina e ok nu intrerupe motorul doar la relanti e poblema mia zis ca e de la iak sau motorasu pas cu pas parca asa se mai spune ,va doresc suces la toti
  • sporea

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
eu azi am curatat egr e foaste simplu
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
multumesc sporea am sa ma risc si eu daca spui ca nu e greu de curatat egr ul sper ca tot ecotec 1,6 16 valv ai nu alt model
  • VEROLIUB

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
poate fi si de la fise, eu anul trecut am avut km aceleasi probleme, am incercat cu fisele unui prieten si masina mergea ok, am luat alt set de fise, am dat 300 pe ele, noi, apoi s-a "supara" egr-ul si noroc cu un prieten care l-a curatzat, a mers pana asta vara, mi-a facut probleme knd am plekt la mare, se oprea pe liber, mai fluctua si relanti-ul, cand am ajuns acasa am zis sa incerc eu sa-l curatz si am reusit...nu e greu de loc ,ufele nu le potzi inversa pt k fiecare are forma ei doar sa ai grija la furtunasele de vacum, atat! in rest totul marge ok, P.S. eu am folosit decarburor, dupa ce l-am demontat l-am tzinut vreo juma de h in solutzie, apoi l-am curatzat cu o periutza de dintzi, grija la garnitura de cauciuc, evita sa o pui in contact cu solutzi
  • sporea

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
VEROLIUB a scris:poate fi si de la fise, eu anul trecut am avut km aceleasi probleme, am incercat cu fisele unui prieten si masina mergea ok, am luat alt set de fise, am dat 300 pe ele, noi, apoi s-a "supara" egr-ul si noroc cu un prieten care l-a curatzat, a mers pana asta vara, mi-a facut probleme knd am plekt la mare, se oprea pe liber, mai fluctua si relanti-ul, cand am ajuns acasa am zis sa incerc eu sa-l curatz si am reusit...nu e greu de loc ,ufele nu le potzi inversa pt k fiecare are forma ei doar sa ai grija la furtunasele de vacum, atat! in rest totul marge ok, P.S. eu am folosit decarburor, dupa ce l-am demontat l-am tzinut vreo juma de h in solutzie, apoi l-am curatzat cu o periutza de dintzi, grija la garnitura de cauciuc, evita sa o pui in contact cu solutzi


dami id tau te rog de mess sa vb pe mess din cartas sunt si eu poate aranjam o intalnire intre caraseni.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR