Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • sporea

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
mogaldea a scris:[b]ma poate ajuta cineva,, ma ingrijoreaza acest martor (!).. ce semnifica , ceva grav?
va rog un raspuns...
multumesc....


semnifica ca pierzi lichidul de frana
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mogaldea a scris:...am fost la service si am descoperit ce era... (!) ..inseamna ..ALTE PERICOLE.. si era din cauza unui pneu.. presiunea era prea mica de 1,9 s pt asta era aprins....
...multumesc pentru raspunsurile voastrea... m-am speriat eu prea repede Very Happy

sporea a scris:semnifica ca pierzi lichidul de frana



  • mogaldea

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2009

  • Mesaj Privat
...sporea , tu nu vezi ce am scris eu , ce treaba are cu lichidul de frana, te pricepi mai bine decat cei de la reprezentanta? m-as mira ...
...si apropo de cand am facut presiunea la roti nu s-a mai aprins, asa ca.... mai citeste...Razz
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Totusi pierzi lichid de frana. Laughing
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
eu zic ca 100% e presinunea din penuri.
  • c_pantazescu

  • Mesaje scrise: 1,126
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@mogaldea:
Eu zic sa nu mai deschizi topicuri in care nu stii sa pui problema bine si clar de la inceput. Normal ca oamenii au incercat sa te ajute, dar plecand de la date insuficiente sau eronate nu se poate face asta... Daca te uitai in manual puteai vedea ce inseamna becul ala, este gratis de downloadat din multe locuri. In plus, puteai face o poza la bord sa vedem martorul pentru ca nu cred ca o schema a unui pneu desumflat in sectiune seamana prea tare cu doua paranteze...
In fine, nu as fi scris daca nu aveai o atitudine deranjanta in ultimul tau post, citez:

"""...sporea , tu nu vezi ce am scris eu , ce treaba are cu lichidul de frana, te pricepi mai bine decat cei de la reprezentanta? m-as mira ...
...si apropo de cand am facut presiunea la roti nu s-a mai aprins, asa ca.... mai citeste..."
  • sporea

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
c_pantazescu a scris:@mogaldea:
Eu zic sa nu mai deschizi topicuri in care nu stii sa pui problema bine si clar de la inceput. Normal ca oamenii au incercat sa te ajute, dar plecand de la date insuficiente sau eronate nu se poate face asta... Daca te uitai in manual puteai vedea ce inseamna becul ala, este gratis de downloadat din multe locuri. In plus, puteai face o poza la bord sa vedem martorul pentru ca nu cred ca o schema a unui pneu desumflat in sectiune seamana prea tare cu doua paranteze...
In fine, nu as fi scris daca nu aveai o atitudine deranjanta in ultimul tau post, citez:

"""...sporea , tu nu vezi ce am scris eu , ce treaba are cu lichidul de frana, te pricepi mai bine decat cei de la reprezentanta? m-as mira ...
...si apropo de cand am facut presiunea la roti nu s-a mai aprins, asa ca.... mai citeste..."


ba mestere la mine sa aprins acel bec cand pierdeam ligidul de frana , adica eu cand trag frana de mana acel bec (!) se aprinde.Eu nu am ca ,la modelele astea mai noi acel (P). Asa ca Mucles.
  • c_pantazescu

  • Mesaje scrise: 1,126
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate tu nu ai observat ca eu am dat un citat. Acele cuvinte care ti se adreseaza erau intre 3 seturi de ghilimele, probabil ca nu le-ai vazut...
Daca te uitai mai sus intelegeai toata povestea si nu mai sareai de c*r in sus degeaba.
Daca ma gandesc mai bine, in postul meu iti iau apararea indirect si tu te oftici aiurea... CE OAMENI Smile
Skip ads

  • sporea

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
c_pantazescu a scris:Din pacate tu nu ai observat ca eu am dat un citat. Acele cuvinte care ti se adreseaza erau intre 3 seturi de ghilimele, probabil ca nu le-ai vazut...
Daca te uitai mai sus intelegeai toata povestea si nu mai sareai de c*r in sus degeaba.
Daca ma gandesc mai bine, in postul meu iti iau apararea indirect si tu te oftici aiurea... CE OAMENI Smile

nu am nevoie de aparare.O sa cer moderatorilor suspendarea mea de pe acest sait, ori ma suspenda de tot eu nu mai intru pe acest sait, aicia sunt fel si fel de corectori , de parca nu se intelege , importat virgurele alea de unii ma corecteaza , intelg ca este frumos sa scrii corect dar cand ai o problema ceva uiti sa mai scrii corect . Eu va doresc la toti multa bafta pe acest sait eu ma retrag o sa gasesc si pe alte saituri alte nelamuriri. Bafta voua.
  • c_pantazescu

  • Mesaje scrise: 1,126
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
OK, bafta si tie!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sporea, ti-as corecta postul ca sa il inteleaga si altii, da' din pacate nu-l inteleg nici eu. Laughing Totusi daca esti asa de suparat pe noi incat ne ameninti de o saptamana ca vei cere suspendarea contului, eu zic ca ar trebui sa treci deja la fapte. Vezi ca exista un topic in care il rogi pe admin una, alta. Daca nu gasesti topicul, desi nu e greu, poti sa nu mai intri din proprie initiativa pe acest forum. Insa eu cred ca tu doar faci valuri in sapuniera si urli ca vor unii sa te innece.
  • Jambo

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1998 ....
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mogaldea - posibil sa aibe placutele sau discurile uzate Smile la bmw asa indica:P
Skip ads

  • cushner

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Jambo a scris:mogaldea - posibil sa aibe placutele sau discurile uzate Smile la bmw asa indica:P


off - La toate masinile cu senzor pe placute indica asa.
on - Probabil mogaldea are un Vectra C cu senzori de presiune, ar fi ajutat daca avea in garaj masina macar sumar descrisa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR