Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu sunt neaparat un fan Top Gear, o privesc mai mult ca pe o emisiune de divertisment, dar episodul asta mi-a placut la nebunie. Vi-l recomand cu caldura ... polara.

Link:
http://www.mininova.org/tor/808898
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
da, intr-adevar este superb... imaginile, peisajele si filmarile sunt absolut de vis. Iar nebunii de la TopGear au trecut printr-o experienta deosebita.
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mai ales Richard..ala micu...c frig a indurat saracu', iar toyota Shocked ... cea mai tare modificare adusa a fost capacul de wc de pe carligul de remorcare Laughing
  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
super tare filmuletzu .. nota 10..
Skip ads

  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Imi place TopGear, nu-mi place Clarkson, cu toate ca recunosc ca este un prezentator foarte bun, dar de data asta a facut-o, a reusit, a fost de "Top".
Jos palaria si pentru Hammond, intr-adevar s-a vazut pe fata lui cat a suferit.
M-am indragostit de Hilux Embarassed
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Hiluxul ala era (pe langa modificarile specifice zonei) o varianta mai speciala, adica avea motor de 3,0 litri, nu de 2,5 cum are varianta uzuala. Si oricum pana la pol mai era mult, daca ati fost atenti, GPS-ul indica 78 grade latitudine nord, ori dupa stiinta mea polul e la 90...Oricum toata stima pt. efort, putini in lume ar face asa ceva pt. un show de televiziune.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nebunii au comis-o din nou: acum au traversat o buna bucata din Africa cu masini SH de 3000 de euro, tractiune fata. Una din cele 3 masini e un Opel Kadet A de prin anii 60 si se descurca cel mai bine Wink

http://www.mininova.org/get/975993
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Criminal Opelasul ala, l-au bagat in apa aproape complet dar dupa o noapte de reparatiii in savana masina a plecat pe rotile ei spre finish. Foarte tare a fost si Clarkson, care s-a gandit sa traverseze africa intr-o Alfa Romeo Smile Smile Smile
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am pe dvd un episod in care au facut TOT posibilul sa faca praf un hilux ... la sfarsit a intrat pe rotile lui, cu motorul lui, in studiou ... am crezut ca innebunesc ...
http://www.bbc.co.uk/topgea...es3episode5.shtml
http://paultan.org/archives...hiluxs-hardiness/



  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Super tare si episodul ala dar e de acum 2 serii. Hi-lux-ul a devenit de atunci o componenta de decor la Top Gear Wink .
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ingineru a scris:Hiluxul ala era (pe langa modificarile specifice zonei) o varianta mai speciala, adica avea motor de 3,0 litri, nu de 2,5 cum are varianta uzuala. Si oricum pana la pol mai era mult, daca ati fost atenti, GPS-ul indica 78 grade latitudine nord, ori dupa stiinta mea polul e la 90...Oricum toata stima pt. efort, putini in lume ar face asa ceva pt. un show de televiziune.



Sunt perfect de acord cu tine. Polul nord se defineste pe wikipedia astfel :

The North Pole is the northernmost point on Earth, lying diametrically opposite the South Pole. It defines latitude 90° North, as well as the direction of True North. At the North Pole all directions point south.

Ce nu inteleg eu este de ce au ajuns pana la 78 grade, 35 min si 7 secunde si nu s-au dus la 90 daca tot vroiau sa faca asta ?
Inca o nedumerire este ca baietii au prins si noapte si zi .... din cate stiu eu la polul nord noaptea sau ziua tin cate 6 luni. Si din cate stiu eu si am vazut pe pagina de la nasa acolo au ei toate aparatele precum si camere video care transmit cand vor ele, si asta chiar in punctul 0 al polului nord.

JOKE : si daca tot au fost acolo unde-i casuta lui mos craciun ? Very Happy

http://en.wikipedia.org/wiki/North_pole
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Daca tot te-ai uitat pe wikipedia trebuia sa vezi ca 90 grade este in mijlocul oceanului artic, abia in 2 August 2007 un submarin rusesc a reusit sa infiga steagul exact la 90 grade pentru ca din cauza conditilor extreme (nici dracu nu cred ca a fost pe acolo ), gheturi miscatoare,furtuni si frig nu sa putut ajunge 90 grade terestru si au mers pe sub gheata ! cum ai vrut sa ajunga acolo ? sa zboare sau sa inoate ? Very Happy





Legat de zi si noapte :
Noaptea acolo este cam cum e la noi seara (nu se intuneca) cand soarele coboara la linia orizontului dar nu apune ramane acolo pana se ridica dinou.Asta e noaptea acolo .6 luni ziua, nu sta soarele 6 luni in mijlocul cerului ,coboara dar nu apune .
6 luni noapte , nu e bezna 6 luni ci e seara , se vede afara
http://www.eaglescry.com/night_at_pole.htm
Unde ai vazut tu in film bezna ca si la noi ?


O fi avand nasa baza la polul nord da nu la 90 grade, polul nord nu inseamna 90 grade acolo e centrul ... (cand zici ca mergi in america cauti centrul americi si te duci acolo ?) Shocked


Cam asa arata dumul lor ...


Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
au trecut de cercul polar. tot e o mare realizare. they were where no other hilux ever been
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
GODLESS foarte de acord cu ce ai zis si multmesc de explicatii. dar asa cum au ajuns la lat. 78 grade trecand pe apa inchetata cu masina, puteau la fel de bine sa mearga la 90 grade tot pe apa inghetata (dar de data asta era numai si numai apa inghetata) si probabil se riscau foarte mult desi cred eu ca era mai groasa gheata cu cat avansau spre 90. dar nefiind legata de ceva mal solid probabilitatea de a se sparge crestea. repet ca asa cum au mers pe apa inghetat puteau face acelasi lucru (cred eu) desi am auzit ca vara (vara au fost si ei) nu mai prea exista gheata solida pe acolo decat pe cateva portiuni pe care plutesc calotele (din cauza incalzirii globale)
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Probabil ca daca s-ar fi putut ar fi mers, dar nu asta e cel mai important, ce este cu adevarat minunat este ca este un show tv deosebit, iar episodul cu tarversarea Africii in 3 "vechituri" este minunat.
Jos palaria, m-am distrat pe cinste, iar opelasul a fost la inaltime!
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva unde gasesc subtitrari in limba romana pentru top gear ?
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nicaieri nu se gasesc. Am vazut doar vreo 2 titrari, de la ceva foarte vechi. Norocul meu ca ma descurc. Smile
  • GIX 06

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!

Pentru fanii TOP GEAR.

http://www.bbc.co.uk/programmes/b00p1lgb

Sunt foarte curios sa vad ce spun despre noi!
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
"some claim that is the greatest road in the world" pus pe site ul TopGear este mai mult decat suficient.
Muuult mai bine decat toata promovarea doamnei parcare-udrea
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR